FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Revolutia din decembrie 1989

«12»
Mihai09.03.2011 22:16

@LRP

 

Cu totii gresim.

 

Apropo de conspiratii:

 

"Potrivit documentarului difuzat de canalul Arte, la sfarsitul anilor '80, mai multe operatiuni secrete vizand destabilizarea regimului sotilor Ceausescu au fost planificate minutios si chiar duse la bun sfarsit de catre diferite servicii secrete. Brandstätter aduce mai multe dovezi convingatoare, in special marturia socanta a premierului ungar de la acea vreme, Miklos Nemeth. Care declara ca in 1989 serviciile secrete ungare au livrat arme oponentilor regimului Ceausescu, i-au antrenat pe membrii acestei "rezistente" in tabere din Ungaria si au recrutat agenti din randul membrilor aparatului de stat roman. "

Le reseau pansant09.03.2011 22:26
@LRP

 

Cu totii gresim.

asta e de aici vezi nivelul lui, oricum eu nu uit si mai ales nu iert.

Robert Aeroth09.03.2011 23:07
asta e de aici vezi nivelul lui, oricum eu nu uit si mai ales nu iert.

 

 

Ti-am vazut primu post si am zis sa te las in pace ca atat te duce capu da deja vad ca vrei sa faci pe marele sef.

Nu ma uiti si nu ma ierti tu? Da cine **** mea esti tu ma? Eu cred ca ti s-a urcat sangele la cap si ai nevoie sa fi readus cu picioarele pe pamant ai inteles ba filozofu ****?

N-am nevoie sa ma ierti tu pe mine ba papagalule, mars la presedintii tai francezi.

Le reseau pansant10.03.2011 06:28
Ti-am vazut primu post si am zis sa te las in pace ca atat te duce capu da deja vad ca vrei sa faci pe marele sef.

Nu ma uiti si nu ma ierti tu? Da cine **** mea esti tu ma? Eu cred ca ti s-a urcat sangele la cap si ai nevoie sa fi readus cu picioarele pe pamant ai inteles ba filozofu ****?

N-am nevoie sa ma ierti tu pe mine ba papagalule, mars la presedintii tai francezi.

 

puisor se vede ca stai prost cu capul, du-te la pshihiatru s-ar putea sa iti faca bine ca tot ziceai tu ca esti cu nervii si in plus de asta pe fcsteaua.ro nu se face terapie,

Robert Aeroth10.03.2011 08:51

Tu chiar vrei sa ma pun la mintea ta sa ti-o dau pe felinare..nu te opresti nu?

Nu am obiceiu sa dau in toti fraierii dar daca insisti, vorbim si asa.

Stanici10.03.2011 09:00

Ba, dar potoliti-va odata! Robert, nu se fac de-astea, bai. amenintari si tiganeli. Zici ca sunteti copii de gradinita. Si nu as vrea sa va dau pauza niciunuia, ca aveti amandoi pareri pertinente dar care nu coincid. Sfat: dati-va ignore unul altuia si gata.

Le reseau pansant10.03.2011 10:37

Stanci

si daca nu se fac din alea atunci de ce sunt admise, parca se sanctionau injuraturile si amenintarile? unde ai vazut tu in posturile mele injuraturi? dar amenintari, aratarea de mai sus isi exhiba frustrarea si propria neputinta prin ceea ce stie el injuraturi si amenintari (pe internet ca orice cocalar cu ifose ) ca daca ar stii mai multe nu ar folosii exclusiv injuratuile sa se apere.

 

Doi la mana, vad ca dupa academician si expert mondial in toate problemele universului acum este si Doroftei versiunea cu cosuri si pistrui pe fata de spune ca "o da intre felinare" la toata lumea, desi viata lui se petrece exclusiv pe internet (cum insusi ne spune si demonstreaza).

 

Robert Aeroth10.03.2011 21:17

Sunt un copac verde.

Lari22.09.2011 14:37
greenyes22.09.2011 22:15

Cand te uiti la imaginile astea si te gandesti ca sunt o gramada care cred ca noi am scapat de comunism...........

 

Cand nu stii istoria ....ea are obiceiul prost de a se repeta si ati da peste bot in cel mai barbar mod.

 

Istoria s-a repetat de curand, anul trecut in Basarabia....dar cine masa sa vada, cum sa reactioneazi cand nu-ti cunosti trecutul?????

 

Si mai sunt unii care indeamna la uitare si sa ne uitam spre viitor????

 

Care viitor ignorantiolor, cand cei care apar in filmul asta ne decid viitorul?????

 

 

Lari20.12.2011 14:23

Ședinta solemnă a Parlamentului dedicată Revolutiei din 1989 s-a transformat, marti, intr-un scandal, după ce reprezentantul Asociatiei 21 Decembrie, Doru Maries a spus că Ion Iliescu este "un criminal", ceea ce a determinat vociferari ale opozitiei si parasirea salii de plen de catre PSD.

 

Reprezentantul Asociatiei 21 Decembrie, Doru Maries a afirmat, marti, in sedinta solemnă dedicată Revolutiei din 1989, că fostul presedinte Ion Iliescu este "un criminal notoriu", fapt care a determinat iesirea din sala in semn de protest, a parlamentarilor PSD.

 

"Ati facut legi pentru ca oameni ca Ion Iliescu să fie revolutionari, că in realitate el este un criminal notoriu, alaturi de Sergiu Nicolaescu, Petre Roman si altii", a sustinut Maries adaugand că el nu afirmă altceva decat ce sustine CEDO.

 

Marieș a mai spus că niciun guvern de după 1989 nu a dorit să se afle adevarul despre aceste evenimente si nici un partid nu i-a ajutat prea mult pe revolutionari.

 

În discursul sau, Doru Marieș a aratat că Ion Iliescu a fost principalul beneficiar al Revolutiei, fapt care a determinat vociferari in partea stangă a salii. "Aratati-vă in toată spendoarea, pentru că ăștia sunteti", le-a Marieș acestor parlamentari.

 

"Ion Iliescu a beneficiat de crima de după 22 Decembrie si va instala la putere FSN", a aratat Maries

 

Afirmatiile sale au provocat proteste vehemente din sala reactia zgomotoasă a parlamentarilor social-democrati determinand reactia presedintelui Senatului, Vasile Blaga (PDL), care a spus: "Vă rog, pastrati linistea si cand nu vă convine".

 

În timp ce parlamentarii PSD paraseau sala, Doru Marieș a spus că se astepta ca acestia să plece pentru că fac parte dintre cei care au tainuit "crima din Decembrie 1989".

 

Cea mai mare parte a parlamentarilor PSD au ramas pe holul salii de plen, declarand că vor reveni inauntru după ce Marieș va termina de vorbit.

 

"Vine unul ca Marieș ca să strice această sedință solemnă", a afirmat liderul grupului PSD, Mircea Dusa.

 

Ședinta solemnă a Parlamentului dedicată Revolutiei din decembrie 1989 a inceput, marti, cu tinerea unui moment de reculegere in memoria victimelor evenimentelor de atunci.

 

Mediafax

«12»