FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jacheta cu Steaua ... ?

«12»
NSD16.02.2006 02:19

Salutari oameni buni.

Sunt un suporter al Stelei de peste mari si tari. Vin si eu aici pe forum cu o simpla intrebare ... ati mai vazut vreodata o asemenea jacheta cu echipa noastra preferata? Mi-am cumparat-o de pe internet, si am ramas placut surprins cand am remarcat ca este Nike originala. Dilema mea insa este ... de ce nu se gaseste la magazin.steauafc.com ? In Romania exista ?

De remarcat este ca "ASA" e scris in engleza - Army Sports Association, iar pe spatele etichetei exterioare mici se afla o "greseala de tipar". Jacheta este fabricata in Indonezia, iar pretul "retail" de pe eticheta este de US$100.

Mai am o intrebare pentru suporterii care se afla in aceeasi situatie cu mine (sunt in strainatate) - de unde va luati tricouri de joc (jerseys) cu echipa ?

Multumesc mult, baieti.

http://img155.imageshack.us/img155/896/ste...acket0016ss.jpg

http://img465.imageshack.us/img465/2467/st...acket0022qj.jpg

http://img352.imageshack.us/img352/6113/st...acket0031wf.jpg

http://img352.imageshack.us/img352/3882/st...acket0049bu.jpg

http://img307.imageshack.us/img307/3117/st...acket0068qp.jpg

http://img45.imageshack.us/img45/183/steau...acket0077uz.jpg

sirclaus16.02.2006 04:48

mda...frumoasa jacheta... cu exceptia buzunarului aluia :) frumos si inscrisul de pe eticheta si cel de pe spate cu ASA...noi de ce nu gasim in tara asa ceva?

dbd16.02.2006 06:36

sa o stapanaesti sanatos !

eu pe aicic ma bucur ca gasesc macar magazinul Nike... :lol:

jacketa e frumoasa si cred ca are un pret mare in Romania daca ai vinde-o... :wink:

NSD16.02.2006 07:00

Multumesc mult, baieti.

Doar ca sa clarific, nu am postat aici pentru a ma da mare cu jacheta, pur si simplu sunt curios pentru ce piata este facuta ea. In Romania nu se gaseste ... iar in lume ... cine mai cunoaste Steluta noastra ?

In fine, de ea mi-a facut rost un turc din America, de pe eBay. L-am intrebat daca mai are, si va tin la curent, daca va intereseaza.

Salutari!

dbd16.02.2006 07:04

da-mi-l pe turc sa vorbesc cu el mai multe daca vrei ! :):D

stiu ca nu ai postat ca sa te lauzi...dar se pare ca in Romania nu exista 100%...iar in lume iar nu cred...o fi facuta la comanda ? :?

hannibal16.02.2006 07:20

marfa tzoala ! pacat ca nu se gasesc si in tara !

NSD16.02.2006 08:31

Ni ca v-am gasit una.

http://cgi.ebay.ca/NWT-Nike-Steaua-Bucares...1QQcmdZViewItem

Nu seamana 100% cu a mea insa:

- stema are cusatura care formeaza conturul albastra

- eticheta de jos e invers fata de a mea

NSD23.02.2006 04:10

MINUNE, am aflat de unde e!

Sponsorul tehnic al Stelei, Nike, a prezentat ieri în cadrul conferinţei de presă susţinute de Olăroiu o serie limitată de echipament, formată dintr-un tricou şi o bluză, inspirată din trecutul echipei "roş-albastre". Pe lateral este aplicată o etichetă cu sigla echipei, iar pe manşetă este brodat "Army Sports Association". "Este o serie care este adresată exclusiv echipei, aşa cum s-a procedat cu Brazilia, Olanda, Juventus sau Ajax. E o dovadă a respectului şi admiraţiei faţă de cei care scriu istoria Stelei", a declarat Norris Măgeanu, director de marketing la Nike România.

http://gsp.ro/index.php?a=35382&shift=1

In poza chiar o poarta Oli.

Dupa cum ziceam, daca mai gasesc si altele le mai postez.

Triphat23.02.2006 13:38
Ni ca v-am gasit una.

http://cgi.ebay.ca/NWT-Nike-Steaua-Bucares...1QQcmdZViewItem

Nu seamana 100% cu a mea insa:

- stema are cusatura care formeaza conturul albastra

- eticheta de jos e invers fata de a mea

 

Pacat ca a expirat timpul... o cumparam eu. Ce ai scris la search ? Poate gasesc una in UK.

NSD23.02.2006 17:11

Caut pur si simplu dupa "Steaua". Ma uit cel putin de 2 ori pe saptamana pe eBay dupa chestii cu ai nostri. Rareori gasesti cate ceva ... tin minte a fost un "match worn jersey" (cel putin asa zicea in description)nu mai stiu al cui :oops:, de pe vremea cand scrisul era argintiu. S-a vandut cu vreo US $80, si nu m-am bagat. Au mai fost niste tricouri + sort vechi, Adidas, care nu le cumpara nici dracu', dar vanzatorul bulangiu a zis ca nu expediaza in afara Germaniei. Se gasesc o gramada de chestii care nu ma intereseaza - insigne, bilete de meci folosite, programmes (nu stiu cum le zice in romana - revistuta de meci).

dbd23.02.2006 18:46

sa ne anunti si pe noi daca gasesti ceva interesant si nu vrei sa il iei tu... :D

larry7926.02.2006 10:14

jacheta cu ASA a aparut si in Romania.Amvazut-o la nike

ieri si costa 225ron

larry7926.02.2006 10:26

sper ca jacheta cu ASA sa o cumpere cat mai multi chiar dacas unora o sa li se para scumpa si sa moara spurcati si ciorile de invidie cand vad ce haine avem.

the_killer26.02.2006 10:37

trebuie sa ma uit si eu dupa jacheta,vreau sa imi cumpar una.dar nu prea imi place buzunarul acela.

aditza_cheliosu26.02.2006 21:20

jacheta a fost lansata saptamana trecuta intr-o conferintza de presa impreuna cu inca o bluza. vizual arata destul de bine mai putzin buzunarul acela lateral. dar vreau sa va spun ca materialul din care este facuta ma duce cu gandul la zdrentzele din europa sau niro. cand avetzi ocazia sa intratzi intr-un magazin nike sa facetzi o camparatzie intre tricourile noastre de joc si restul, intre jacheta asta si bluzele cu inter sau brazilia sa vedetzi diferentza de material. PS: am cateva cunostintze la magazinele nike si umbla vorba ca tricourile ar fi made in Romania.

FanSteaua4Life26.02.2006 22:32

si eu am gasit in Spania la un magazin Nike un pluover cu Steaua pe care nu l-am vazut in Romania la Nike sau la magazinul mobil sau virtual al Stelei, ciudat lucru ca pana acuma nu am vazut la acel magazin nici un lucru marca Steaua...

NSD27.02.2006 02:11
jacheta cu ASA a aparut si in Romania.Amvazut-o la nike  

ieri si costa 225ron

Ciudat. Asta inseamna cam 60+ americani. Pe eticheta asteia zice 100 americani.

jacheta a fost lansata saptamana trecuta intr-o conferintza de presa impreuna cu inca o bluza. vizual arata destul de bine mai putzin buzunarul acela lateral. dar vreau sa va spun ca materialul din care este facuta ma duce cu gandul la zdrentzele din europa sau niro. cand avetzi ocazia sa intratzi intr-un magazin nike sa facetzi o camparatzie intre tricourile noastre de joc si restul, intre jacheta asta si bluzele cu inter sau brazilia sa vedetzi diferentza de material. PS: am cateva cunostintze la magazinele nike si umbla vorba ca tricourile ar fi made in Romania.

Iarasi ciudat :lol:

Cand am pus mana prima data pe ea am ramas placut impresionat de calitate, care mi s-a parut excelenta. Materialul are o textura foarte placuta la atingere, cusaturile sunt absolut perfecte. Nu am gasit nici o ata atarnand, pe nicaieri. Pe eticheta de la gat scrie "Made in Indonesia".

THE RADICAL02.03.2006 13:55

Jacheta se gaseste la Nike din Plaza Romania.Eu nu mi-am luat-o din cauza materialului,e gros si sintetic, e sub orice critica dp meu dv

malone02.03.2006 18:35

tare de tot e daca ar fi si la noi s-ar cumpara sunt sigur chiar daca e 100 de dolari .sper sa apara pe aici daca apare o sa fiu unu din baietii care o sa cumpere sigur

dbd03.03.2006 14:24

deci a aparut si la nike ? atunci e clara...ma duc chiar azi sa ma uit in oras daca a aparut si aci...urati-mi bafta ! :D

NSD04.03.2006 17:40

Am mai gasit cate ceva:

Pe asta trebuie sa-l convingeti sa expedieze in afara Germaniei. Eu n-am reusit...

http://cgi.ebay.ca/ADIDAS-Fussball-Trikot-...1QQcmdZViewItem

 

Asta e la misto, cica "match worn 1987" :D

http://cgi.ebay.ca/matchworn-match-worn-Gh...1QQcmdZViewItem

 

Bisnitar bulangiu ?

http://cgi.ebay.ca/Steaua-Buc-vs-Betis-Sev...1QQcmdZViewItem

 

Insigna antica si nasoala:

http://cgi.ebay.ca/FOOTBALL-Club-pin-Roman...1QQcmdZViewItem

 

Programul finalei 85-86, care se gaseste pe toate drumurile. Cateodata se vinde si cu 2-3 dolari.

http://cgi.ebay.ca/EC-FINAL-Barcelona-v-St...1QQcmdZViewItem

Nu-mi aduc aminte, intre 85-90, a jucat Steaua cu vreo echipa Japoneza cumva ... ? Fiind nascut in 86, e clar ca n-am trait :D, dar parca am citit pe undeva. In fine, programele de la meciul ala sunt atat de rare, incat si cele insemnate cu pixurile se vand cam cu $200 bucata, cand apar.

armanovici04.03.2006 19:01

Am licitat eu pe tricoul Adidas.

 

Scrie ca livreaza in Europa..Sper ca mi-l trimite in UK!

NSD08.03.2006 01:23

Victorie :D

http://cgi.ebay.ca/NIKE-Romania-Steaua-BUC...bayphotohosting

Si ca veni vorba, Forza Steaua pentru maine :D

Btw. Armanovici felicitari, vad ca dupa indelugi bidding wars ai reusit sa pui mana pe bluza :)

raulrusu23.03.2006 15:30
Salutari oameni buni.

Sunt un suporter al Stelei de peste mari si tari. Vin si eu aici pe forum cu o simpla intrebare ... ati mai vazut vreodata o asemenea jacheta cu echipa noastra preferata? Mi-am cumparat-o de pe internet, si am ramas placut surprins cand am remarcat ca este Nike originala. Dilema mea insa este ... de ce nu se gaseste la magazin.steauafc.com ? In Romania exista ?

De remarcat este ca "ASA" e scris in engleza - Army Sports Association, iar pe spatele etichetei exterioare mici se afla o "greseala de tipar". Jacheta este fabricata in Indonezia, iar pretul "retail" de pe eticheta este de US$100.

Mai am o intrebare pentru suporterii care se afla in aceeasi situatie cu mine (sunt in strainatate) - de unde va luati tricouri de joc (jerseys) cu echipa ?

Multumesc mult, baieti.

http://img155.imageshack.us/img155/896/ste...acket0016ss.jpg

http://img465.imageshack.us/img465/2467/st...acket0022qj.jpg

http://img352.imageshack.us/img352/6113/st...acket0031wf.jpg

http://img352.imageshack.us/img352/3882/st...acket0049bu.jpg

http://img307.imageshack.us/img307/3117/st...acket0068qp.jpghttp://img45.imageshack.us/img45/183/steauajacket0077uz.jpg

ai dat cam mult pe ea aici o gasesti cu 225 RON ai cam pierdut pa pa

armanovici23.03.2006 21:54
Armanovici felicitari, vad ca dupa indelugi bidding wars ai reusit sa pui mana pe bluza :)

 

Sunt super incantat...Calitate ultra la tricou!

«12»