E greu sa fii obiectiv intr-un astfel de top,unde jucatorii propusi sunt la un nivel absolut.Multi se bat pentru fiecare loc din podium.Maye,ce mai jucatori ai pus !
1. David Villa - nu a marcat in finala Cupei Mondiale,dar golurile sale au dus Spania acolo.Plus ca,de 2 ani,il votez in atacul echipei anului la UEFA.Imi pare rau ca s-a dus la Barcelona,dar nu e o tragedie,si Real Madrid are super atacanti.
2. Cristiano Ronaldo - de departe unul din cei mai mari cocalari pokemoni pe care i-a cunoscut lumea. La fel de adevarat este si faptul ca omul reprezinta o ''masina de goluri''.Nu a marcat el cu Barcelona,nici Messi nu a facut-o cu Real Madrid.Messi este un galant,amandoi sunt charismatici,dar pentru mine,cel putin acum,e important ca Ronaldo marcheaza foarte mult.
3. Mesut Ozil - pentru ca,inainte de Mondial, nu stiam de el decat ca il aveam in jocul FIFA,ca rezerva,si faceam mistouri privind asemanarea cu amantul Mihaelei Radulescu. Mesut Ozil se pare ,in cele din urma, ca este unul dintre cei mai buni mijlocasi din lume,il vad ca fiind noul Xavi,cu mentiunea ca Ozil este mai ofensiv ( din ce-am vazut eu ).
_____________________
L-as mai fi avut pe Gonzalo Higuain,un atacant pentru care am o deosebita consideratie.
De asemenea,la anul sper ca in acest top sa-l pot include pe Gareth Bale si cativa jucatori de la Borussia Dortmund.