FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Votati jucatorul anului 2010 !

«12»
Maye22.12.2010 22:53

Va invit sa votati jucatorul anului 2010 in opinia voastra in cadrul unui sondaj. Puteti propune si alti jucatori daca ei nu apar in sondaj.

 

Votati,

numiti si

motivati.

 

Se voteaza locul 1, 2 si 3 pentru a fi mai usor pentru toti.

Locul 1 = 3p , locul 2 = 2p , locul 3 = 1p.

 

 

 

Nominalizarile :

 

 

1. Diego Forlan

 

diego-forlan11.jpg

 

2. Asamoah Gyan

 

21761.jpg

 

3. Andres Iniesta

 

A4.jpg

 

4. Lionel Messi

Lionel_Messi_Barcelon.jpg

 

5. Mesut Ozil

 

mesut-ozil-011.jpg

 

6. Arjen Robben

 

robben44444.jpg

 

7. Bastian Schweinsteiger

 

bastian_schweinsteiger.jpg

 

8. Wesley Sneijder

 

wesley_sneijer.jpg

 

9. David Villa

 

David-Villa.jpg

 

10. Xavi

 

1330-302277-xavispain.jpg

 

11. Iker Casillas

 

Iker_Casillas_Spain.jpg

 

12. Luis Suarez

 

luis-suarez-021.jpg

 

13. Diego Milito

 

diego_milito1.jpg

 

14. Samuel Eto`o

 

Samuel-Etoo.jpg

 

15. Didier Drogba

 

drogba.jpg

 

16. Gareth Bale

 

garethbale_105828.jpg

 

17. Angel di Maria

 

di-maria-argentina.jpg

 

18. Thomas Muller

 

thomas%20muller.jpg

 

19. Keisuke Honda

 

keisuke-honda-uk-03.jpg

 

20. Sami Khedira

 

sami-khedira.jpg

 

21. Esteban Cambiasso

 

cambiasso.jpg

 

22. Michel Bastos

 

Lyon%20v%20Bordeaux%20UEFA%20Champions%2

 

23. Gerard Pique

 

Gerard-Pique.jpg

 

24. Carles Puyol

 

9carles-puyol.jpg

 

25. Maicon

 

1235-272111-maicon.jpg

 

26. Julio Cesar

 

julio_cesar_celeb.jpg

 

27. Cristiano Ronaldo

 

cristiano-Ronaldo.jpg

 

28. Gonzalo Higuain

 

Gonzalo-Higuain-World-Cup-2010-Argentina

 

29.Bobby Zamora

 

BobbyZamora.jpg

 

30. Altul (nominalizati)

 

QuestionMark.jpg

 

Se voteaza locul 1, 2 si 3 pentru a fi mai usor pentru toti.

Locul 1 = 3p , locul 2 = 2p , locul 3 = 1p.

 

Voi lasa topicul deschis pana in 31 decembrie , dupa care vom vedea rezultatele impreuna.

De asemenea , voi aduna constant voturile , pentru a avea o imagine cat mai clara.

_______________

 

Incep eu :

 

1.Andres Iniesta, in special pentru golul din finala CM.

2.Lionel Messi , motivele nu isi au rostul.

3. Wesley Sneijder, pentru ca a dus Interul si Olanda in spate.

Ronnie22.12.2010 22:57

1. Iniesta - eu il vedeam balonul de aur si sezonul trecut pentru golul marcat cu Chelsea in minutul 90. Oricum, a crescut mult in ultimul timp si e un jucator decisiv la mijlocul terenului pentru Spania si Barcelona.

 

2. Xavi - pentru tot ce a facut si pentru ca se mentine in continuare la acelasi nivel extraordinar.

 

3. Nani - a devenit omul de baza la Manchester United, mai ales de cand Rooney nu mai joaca. Incerc sa-mi aduc aminte un meci din ultimul timp in care aceasta nu a dat pasa de gol :)

MoWeed22.12.2010 23:30

Banel Nicolita, pentru efortul depus in teren la fiecare meci

 

 

Din pacate, vad ca nu e printre nominalizati asa ca-i aleg pe:

 

1.Xavi. Este omul cel mai important pentru Spania si Barcelona. Performantele lui de anul acesta sunt extraordinare

2.Snijder. A dus Interul si Olanda in spate, dupa cum a zis si Maye

3.Iniesta. Gol in finala CM, jucator esential pentru Spania si Barcelona.

 

L-as mai fi pus si pe Messi dar, din pacate, nu a facut nimic la nationala anul asta...

Maye22.12.2010 23:46
Il aleg pe Xavi. Cred ca nu mai este nevoie sa motivez...

Mai pune si locul 2 si 3.

 

*Alecs*23.12.2010 00:30

1. Wesley Sneijder - cel mai cheie jucator atat la Inter cu care a castigat toate trofeele cu exceptia Supercupei Europei si la nationala cu care a avut un parcurs foarte bun pana in finala.

 

2. Diego Forlan - jucator care a dus in spate echipe de nivel mediu precum Atletico Madrid cu care a si castigat UEL si Uruguay cu care a ajuns in semifinalele Mondialului.

 

3. Xavi Hernandez - jucator esential la Mondial, foarte bun pasator.

red&blue_boy23.12.2010 05:42

1.Xavi - parerea mea,e cel mai important jucator atat pentru Barcelona,cat si pentru Spania.Si fara el,Messi n-ar mai fi la fel!

2..Messi - pentru motivele pe care le stim toti .

3.Sneijder - jucator esential pentru Inter si Olanda,cum spuneti si voi.El le-a cam facut jocul.

Alex88pl23.12.2010 06:11

1. Xavi

2. Robben

3. Forlan

mihai02423.12.2010 08:59
Wesley Sneijder,inter+olanda
Maye23.12.2010 14:35
Wesley Sneijder,inter+olanda

Si locul 2 si 3?

 

Daca votati, faceti-o cum trebuie.

Daniel-Ionut23.12.2010 15:23

1. Iker Casillas - Cel mai bun portar din lume, capitan al nationalei care a castigat Cupa Mondiala si Campionatul European, castigator al Ligii Campionilor, castigator de cupe, campionate, etc cu Real Madrid.

2. Xavi Hernandez - Creierul Spaniei, atat la Cupa Mondiala, cat si la Campionatul European, motorul Barcelonei, detinator al Ligii Campionilor, cupe, campionate etc. Geniul unei echipe care straluceste meci de meci, face mai mult decat un gol venit dupa o sclipire de moment (Iniesta).

3. Sergio Ramos - pentru ca pot sa il votez! :D

MoWeed23.12.2010 15:24

Bah, se voteaza jucatorul anului si tu il votezi pe Casilias pentru trofeele castigate in urma cu 7-8 ani?

=)))))))

 

Plm, greu e sa fii cat de cat obiectiv....

Daniel-Ionut23.12.2010 15:26
Bah, se voteaza jucatorul anului si tu il votezi pe Casilias pentru trofeele castigate in urma cu 7-8 ani?

=)))))))

 

A castigat Cupa Mondiala anul asta? Ce mai vrei de la viata mea?!?, si la Xavi am scris ce a castigat toata cariera, asa ca shht!

MoWeed23.12.2010 15:33

Nu vad cum poti numi jucatorul anului un jucator care a castigat un singur trofeu si care a si fost avantajat de o aparare extraordinara la Mondial. La Ramos nici nu mai zic :))

 

 

Adrian23.12.2010 16:05

1.Sneijder pentru Champions League, finala campionatului mondial si cele 5 goluri.

 

2.Muller pentru tot.

 

3.Pantelis Kapetanos, ca a fost golgeter si sta sa plece.

Bogdan23.12.2010 16:47

1) Xavi

2) Iniesta

3) Bastian :D

Kellerman23.12.2010 17:00

1. Iniesta - omul e absolut genial la mijloc. Nu degeaba nucleul Barcelonei si al Spaniei se bazeaza pe el si pe ....

... 2. Xavi - continuarea de mai sus.

3. Muller - pentru ca l-a tufut pe Maradona.

butcher_6923.12.2010 17:38

1.Xavi Hernandez,cel mai bun jucator,util atit echipei de club,cit si nationalei(creierul Spaniei-C.M.).

2.Wesley Sneijder,pentru forma deosebita si rezultate aduse atit cu Inter cit si cu Olanda.

3.Lionel Messi,il consider cel mai bun dribleor,marcator,tehnic si rapid...ar fi foarte util la Steaua.!?

David23.12.2010 19:03

1.Messi.Pentru ca nimeni nu joaca fotbal ca si Messi.Doar e numarul 10 la Barcelona.

2.Xavi.Pentru ca nimeni nu paseaza,nu face pressing,nu te tiki taka precum Xavi.Doar e la Barcelona.

3.Iniesta.Pentru ca e putintel Messi,al doilea cel mai bun dribbleur din lume(ghiciti dupa cine?),putintel te tiki taka precum Xavi si e al doilea cel mai bun mijlocas din lume(ghiciti dupa cine?).Doar e la Barcelona!

 

S.S.Lazio23.12.2010 19:29

1 : Messi - pt forma pe care o arata meci de meci.

2 : Xavi - il declar al 2 lea pasator dupa Messi .

3 : Del piero - poate pentru intreaga cariera .

valentin2day24.12.2010 12:19

1. Messi - pt ca e el

2. C. Ronaldo - pt ca nu depinde de alt jucator

3. Xavi - pt jocul de la Cupa Modiala

ssilviu_1924.12.2010 15:55

1 Xavi-Absolut genial,masina de pase,coordonator formidabil,conducatorul din teren al celei mai bune echipe din toate timpurile(FC Barcelona 2008-2010)

2 Messi-Fara cuvinte.I-am acordat locul 2 doar pentru prestatia slabuta de la mondialul african.Desi Xavi produce scanteia,Messi e cel care face focul sa arda!

3 Iniesta-Cate putin din cei doi de mai sus.Nu la fel de bun pasator precum Xavi si nici la fel de bun finalizator precum Messi,dar foarte bun la ambele capitole+golul din finala mondialului

Robert Aeroth24.12.2010 16:23

1. Onofras

2. Surdu

3. Banel

 

 

Nu cred ca e nevoie de motivatii

Maye24.12.2010 20:36

Decat sa votati de-am pulea , mai bine stati in loc.

iNsTiGaToR24.12.2010 20:39

1. Xavi - Geniu la mijlocul terenului

2. Sneijder - Pentru UCL si CM

3. Casillas - Cel mai bun portar din lume

 

Si pentru ce sa fie Iniesta cel mai bun jucator al anului DOAR pentru ca a dat golu finalei ? A mai fost si accidentat o gramada.

EternalK24.12.2010 20:44

1. Sneijder

2. Xavi

3. Müller

«12»