Charlie Adam si Sergio Ramos sunt mandri de el
Charlie Adam si Sergio Ramos sunt mandri de el
Asta e o lovitura de rugby in toata regula. Nu credeam ca fara sa vrei poti da asa din penalty ![]()
Executia asta imi aduce aminte de super centrarile lui Banel.![]()
Inca o dovada ca jucatori romani pot fi mult mai tehnici decat un fost jucator al barcelonei
Sa fi vazut articolul de pe sport.ro cu penalty-u asta.Inceputul e bestial :
''Red Bull conducea pe Salzburg cu 2-0''
Asa ma jucam si eu cu colegii, prin clasa intai, cu sticla..
Sa radem cu/(de?) Victor Valdes.
Mereu mi s-a parut veriga slaba Valdez din echipa Barcei.
"Perlele" anului 2013 in fotbalul romanesc :
"Trinidad Tobago e intre primele 83 de echipe ale lumii"
Victor Piturca, unul dintre primii 209 selectioneri ai lumii
"Noi am fi vrut ca Alexe sa ramana, dar el s-a mentalizat, vrea sa plece"
Ionuț Negoiță, cel despre care dinamovistii speră se nu se mentalizeze
"Încerc să-i mentalizez pe jucatori"
Cosmin Contra, cu alt sens, exact pe dos, al unui verb inexistent
"Pentru mine a fost ca si cand trebuia să-mi salvez copilul de la viață"
Gigi Corsicanu, liderul suporterilor echipei care nu stim dacă s-a salvat sau nu de la viață
"Îi inteleg si le dau perfectă dreptate, dar nu sunt de acord cu ei"
Nicolae Cristescu, n-ai cum să nu fi de acord cu el
"Al doilea meci este cel mai important pentru că este primul"
Gheorghe Multescu, noroc că n-a avut multe meciuri de numarat la Dinamo
"Repet, pentru mine orice meci incepe de la 0-0"
Cristi Dulca, demonstrand ceea ce nu trebuie demonstrat
"Evidentiatii mei sunt Felgueiras si soferul autocarului deoarece a condus bine"
Petre Grigoras autorul incă unei fraze memorabile
"Mă bucur de banii pe care i-am câștigat după Chiricheș"
Laurentiu Reghecampf, antrenorul după banca Stelei
"Am inchis bine jocul, au ajuns la poarta noastră abia in minutul 15-20"
Gheorghe Multescu, pierzand notiunea timpului
"Nu stiu ce scrie pe tricourile alea, că nu vad in limba maghiară"
Dorin Chiotea, uneori nu vede nici in romană
"Nu comentez eu arbitrajul, dar n-a fost penalty"
Alexandru Mățel, membru in clubul celor care nu comentează comentand
"Enei asa-mi spunea nouă"
Victor Piturca pe intelesul tuturor fotbalistilor
"Anumite personaje iși abrogă merite pe care nu le au"
Pavel Badea, arogandu-și cuvinte gresit
"Va fi victoria suporterilor, al tribunelor, al stadionului"
Anghel Iordanescu, al nostru, al tuturor si al lui Piturcă sef
"A fost zmeul zmeurilor"
Anghel Iordanescu, selectionerul selectionerilor
"Am fost defrisati"
Ionuț Chirila intotdeauna original in descrieri
"Terenul tine de pregatirea noastră de a pregati terenuri"
Dumitru Graur, declarand declaratii declarative
"Din nefericire fotbalul se joacă pe meciuri"
Narcis Raducan, din fericire da
"Un an cu bucurii care vine"
Mircea Sandu, care pleacă
"M-am retras din activitatea activă"
Florin Halagian, din activitatea inactivă - prosport
Si prima parte :
"Am jucat si la Steaua cat am jucat, important este că jucam, acum nu mai joc si imi doresc foarte mult să joc"
Florin Costea, conjugand verbul a juca
"Dacă mă voi pregati foarte bine, normal că sunt pregatit"
Cornel Rapa intotdeauna pregatit
"Globalizarea e in toată lumea"
Gică Hagi, imposibil de contrazis
"Am lungit-o foarte lung"
Ionuț Lupescu, vorbind foarte vorbareț
"Steaua este flebetea mea"
Victoraș Iacob, flebetea stelistilor
"Am pierdut, asta e, o să ne spună domnul mister unde am gresit"
Mihai Pintilii, domnul centrocampisto de la Steaua
"Iniesta are acea eleganță, e ca un computer"
Ilie Dumitrescu, cel care are acea metafora e ca un robot
"Suntem ingrijorati, dar nu ne facem probleme"
Andrei Prepeliță, nesigur, dar sigur pe el
"După meciul cu Ajax se ridică si silenzio, si stampa, si tot"
Ciobanul, ca de obicei omul deciziilor clare
"Din punct de vedere fizic suntem mult mai bine decat ultimele saptamana cealaltă"
Alexandru Bourceanu, imposibil de contrazis
"Unii sportivi vor câștiga medalii, altii nu"
Jacques Roggue, dezvaluiri in exclusivitate
"Transmit traditionala urare Dumnezeu să-l ierte!"
Dumitru Graur, traditional
"Să nu vorbim de bani ca.. nu există la Rapid in acest moment asa ceva"
Marian Rada si probabil cea mai sinceră declaratie dată vreodată despre Rapid
"Marius Avram a vazut bine faza, e un arbitru cu centru de greutate jos"
Ilie Dumitrescu, deosebit de precis in explicatii
"Ori nu se pricepe, ori e rau-binevoitor (...) Astea sunt acuze total nefondante"
Victor Piturca atacand cum stie el mai bine cu vorbele
"Eu nu mă las pradă delirului oniric (...) Înainte să le anihilam sagetile, trebuia să vedem care e geneza"
Valentin Sinescu, cel mai logic antrenor din Romania
"Daca nu ia gol la Londra, Steaua are peste 50% sanse de calificare"
Mircea Radulescu, descoperind apa caldă după Steaua - Chelsea 1-0
"Ati vazut domnule Becali ce era de vazut la acest meci?"
Horia Ivanovici, facand show cu intrebarile cu raspuns inclus
"Echipa asta fară Bourceanu si Pintilii e mai greu"
Ciobanul, fară de care să gasim perle e mai grea
"Ar mai fi si a treia posibilitate, cu incalcarea regulamentelor să se decidă schimbarea regulamentelor"
Dumitru Dragomir si fraza care ar trebuie să-i fie motto pe CV
"Rezumativ, Dinamo a avut trei ocazii, aproape uriase, de a inscrie"
Constantin Anghelache, presedinte Dinamo, aproape senzational
"Puneti-vă in sanul fotbalistilor"
Gică Hagi si o indicatie din categoria mai bine nu
"Sunt mai optimust acum"
Cristi Borcea, autostivuitorul declaratiilor
"Trinidad Tobago nu e un adversar fasil"
Victor Piturca, poliglot - prosport