FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SUA-ROMANIA CUPA DAVIS!

«12»
Virgil13.02.2006 09:49

Era de asteptat.Ramanem cu satisfactia excelentei partide reusita de Pavel in fata lui Roddick.

sorin_77713.02.2006 09:52

ma intreb daca mai avem puterea sa castigam in toamna barajul de ramanere in Grupa Mondiala ?!?!?

Virgil13.02.2006 10:50

Depinde cu cine picam.

sorin_77713.02.2006 11:05

si daca jucam acasa... sau in deplasare... Sper sa picam cu o tara cu care ultima data am jucat la ei ca de aceasta data sa jucam la noi...

Virgil13.02.2006 11:12

Sigur ca da.In orice caz cu una mai slaba decat noi.

 

Rezultat final USA - Romania 4 - 1.

 

Andy Roddick - Andrei Pavel/ 0-1

 

James Blake - Victor Hãnescu / 1-1

 

Bob Bryan/Mike Bryan - Victor Hãnescu/Horia Tecãu/ 2-1

 

Andy Roddick - Rãzvan Sabãu 3-1

 

James Blake - Horia Tecau / 4-1

 

Curios,Pavel a jucat o singura partida !Intr-un fel era de asteptat.Meciul oricum era jucat si trebuia rodat si Tecau intr-o partida puternica.Pentru ca Tecau reprezinta viitorul.

sorin_77713.02.2006 13:00

iata posibili adversari la Baraj pentru Romania:

 

preluat de pe ONLINESPORT.ro:

 

"Echipele eliminate din primul tur al Cupei Davis vor intra la baraj. Alaturi de Romania, in urne se vor afla Austria, Suedia, Spania (detinatoarea trofeului), Elvetia, Germania, Olanda si Slovacia."

 

Cred ca Slovacia ne este cea mai accesibila...

I.N.Money13.02.2006 13:42

Sper sa evitam Elvetia....ca mai bine nu ne prezentam :lol:

radoi8613.02.2006 13:46
iata posibili adversari la Baraj pentru Romania:

 

preluat de pe ONLINESPORT.ro:

 

" Spania (detinatoarea trofeului),"

 

Dar parca Croatia a castigat anul trecut salatiera...

sorin_77713.02.2006 15:52

Si eu stiam acelasi lucru, dar ONLINESPORT vad ca spune de Spania, pobabil a castigat acum 2 ani acest trofeu...

Virgil13.02.2006 18:11

A fost Croatia sigur.Prima ei Salatiera de Argint din istorie.A gresit Onlinesport.Un semn de intrebare privind credibilitatea acestui ziar electronic.

radoi8613.02.2006 19:59

Ar fi frumos sa castige anul asta SUA salatiera astfel putem spune ca ne-au eliminat campioanele ultimelor doi ani in fiecare an in care au luat titlul...

Dar partea neplacuta ar fi ca de-acum fiecare echipa si-ar propune sa bata Romania!

IONUTZ-CIPRIAN13.02.2006 20:02

:evil: >>>PE noi ne elimina cam toti,la capitolul tenis stam cam prost,era o minune sa mai castigam un meci cu aia!!!>>>> :twisted:

Recoba13.02.2006 20:56

Nu stiu dar hanescu de cand joaca pentru Romania in cupa davis,numai sa piarda stie si sa se accidenteze k un fraier!

Dupa mine Romania nu are fata de echipa de top: cu o floare ( pavel) nu se face primavara iar cand aceasta floare are si parti uscate (cazul trifu cu croatia, cand a fortat intrarea lui trifu alaturi de el la dublu,desi sunt sigur mergea-tecau jukau mult mai bine )

Cu un capitan nejucator slab de inger nu o sa avem niciodata sanse!Pacat,dupa mine Mergea si Tecau sunt viitorul,dar la noi inca a ramas mentalitatea comunsita!

uitati la australian open cipriotul de a ajuns in finala campion la wimbledon la juniori,promovat de tara lui si in cupa davis,a ajuns si la seniori bine.Dar la noi k la nimeni,sprijinim numai jucatori cretini iar cei care merita se zbat in necunoscut pe terenuri de rahat din Romania sau isi sponsorizeaza singuri turneele!

 

Modificat de moderatori:foloseste semnele de punctuatie...e al naibii de obositor si fara sens cand citesti..no offence..arata altcumva aranjat :)

«12»