FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Capi de serie grupe Europa League

«12»
AlleXyS25.08.2010 07:42
Atlético Madrid (TH) Esp 63.951  

Liverpool *3 Eng 115.371 Lille OSC *4 Fra 46.748

Sevilla @4 Esp 108.951 Galatasaray *3 Tur 43.890

FC Porto *4 Por 76.659 Dinamo Kiev @4 Ukr 42.910

Villarreal *4 Esp 70.951 Anderlecht @4 Bel 42.580

CSKA Moscow *4 Rus 66.758 Bayer Leverkusen *4 Ger 40.841

PSV Eindhoven *4 Ned 66.309 Paris Saint-Germain *4 Fra 39.748

Juventus *3 Ita 59.867 Celtic @3 Sco 38.158

Sporting CP Lisbon *3 Por 57.659 Club Brugge *4 Bel 36.580

Fenerbahçe @3 Tur 54.890 Palermo *4 Ita 35.867

VfB Stuttgart *3 Ger 52.841 Getafe *4 Esp 33.894

 

AZ Alkmaar *3 Ned 48.309

 

 

 

 

 

Steaua Bucuresti *4 Rom 47.898

Liverpool *3 Eng 115.371 Lille OSC *4 Fra 46.748

Sevilla @4 Esp 108.951 Galatasaray *3 Tur 43.890

FC Porto *4 Por 76.659 Dinamo Kiev @4 Ukr 42.910

Villarreal *4 Esp 70.951 Anderlecht @4 Bel 42.580

CSKA Moscow *4 Rus 66.758 Bayer Leverkusen *4 Ger 40.841

PSV Eindhoven *4 Ned 66.309 Paris Saint-Germain *4 Fra 39.748

Juventus *3 Ita 59.867 Celtic @3 Sco 38.158

Sporting CP Lisbon *3 Por 57.659 Club Brugge *4 Bel 36.580

Fenerbahçe @3 Tur 54.890 Palermo *4 Ita 35.867

VfB Stuttgart *3 Ger 52.841 Getafe *4 Esp 33.894

AZ Alkmaar *3 Ned 48.309 Besiktas ** Tur 33.890

 

 

 

 

 

 

 

 

Ca Steaua sa treca din urna 2 in urna 1 , trebuie ca una din celelalte 8 echipe sa fie eliminata :D Avem sanse mari , deoarece : 

 

1. Fenerbahce a pierdut primul meci cu PAOK Salonik , scor 1-0

 

2. Stuttgart poate face o surpriza deoarece a batut doar cu 1-0 pe Slovan Bratislava

 

3. PSV Eindhoven a pierdut in rusia cu Sibir N ovosibirsk cu scorul de 1-0 , asa ca poate rata calificarea

 

4. Si cel mai important , Sporting a pierdut acasa cu scorul de 2-0 contra danezilor de la Brondby , asa ca are sanse mari sa fie eliminata !

 

 

 

 

Doar una din astea 4 daca este eliminata , atunci Steaua va fi cap de serie pentru grupele EL .

 

 

 

 

PS : Asta se poate schimba in mai rau pentru noi daca in seara asta Ajax , Zenit sau Tottenham nu se vor califica in grupele CL , si vor pica in grupele EL , deoarece fiecare dintre ele are coeficient mai mare ca Steaua :D  

 

Asa ca , fiecare din echipele astea care or sa pice din CL trebuie sa concorde cu o echipa eliminata dintre  Fener , Stuttgart , PSV si Sporting , plus inca o echipa din cele din urma , pentru ca Steaua sa ajunga in urna 1 :D

 

 

 

 

Ex , daca Ajax pica in EL , atunci 2 echipe dintre cele 4 care joaca play off trebuie sa nu se califice , pentru ca noi sa prindem ultimul loc de EL

 

 

 

 

Sper ca v-am dat cateva detalii importante aici :P

... si impreuna SA SPERAM ca nici o echipa din cele bune nu va pica din CL in EL , asa cum a facut-o Sevilla aseara si a coborat Steaua cu un loc X(

 

 

Dar pentru inceput , trebuie sa ne calificam :D si sigur ne calificam

 

 

red&blue_boy25.08.2010 08:02

Ar fi frumos sa fim in prima urna,dar nici in a doua n-o fi rau. :)

Bogdan25.08.2010 08:41

am trecut de elvetieni?

Maye25.08.2010 08:54

Zurich in ce urna e?

Ronnie25.08.2010 10:29

Si daca suntem in prima urna tot nu trecem de grupe.

David25.08.2010 11:19

Am ajuns in grupe?

f234567k25.08.2010 11:28

Hai sa ne entuziasmam... Parca anul trecut am fost tot cap de serie in Europa League si am facut-o de oaie cu serifii & co.

AlleXyS25.08.2010 13:08

vezi ca si anul trecut tot pe locul 13 eram , dar am avut noroc pentru ca Zenit nu s-a calificat si le-am luat locul in urna 1 .

Daca te uiti la nume , o sa vezi ca e foarte rau sa fim in urna 2 , am putea da de Sevilla , Liverpool , Juventus ... el putin daca am fi in urna 1 , am juca vs adversari mai usori ...asa s-ar spune , ca daca intalnim un Borussia Dortmund din urna 4 , ne darama . Am ramas in urma mult fata de Europa , dar sper sa recuperam :D

deocamdata sa batem la Zurich .

blindica25.08.2010 13:18

Ce-ar fi atat de rau daca ar ajunge Liverpool,Sevilla sau Juventus?

Numai cu cei mai puternici poti sa evoluezi.

E de vorbit abia dupa returul de la Zurich,diferenta din tur e fragila.

ultras4steaua25.08.2010 21:37

Auxerre 2-0 Zenit St. Petersburg, in tur 0-1, cam nasoala situatia.

AlleXyS26.08.2010 06:17

da.... sa speram ca 2 dintre PSV , Sporting si Fener isi vor pastra scorurile din tur :D

 

prima data cand tin cu o echipa daneza... Brondby :D

 

Ce-ar fi atat de rau daca ar ajunge Liverpool,Sevilla sau Juventus?

Numai cu cei mai puternici poti sa evoluezi.

 

blindica , la fotbalul nostru de azi , cate spui ca o sa ne dea Liverpool , Sevilla sau Juventus ? =))) Asa ca mai bine sa picam cu echipe mai slabe.... avem si noi o sansa , mai strangem coeficient si experienta cel mai important , sa ne invatam iar cu victoriile , ca in 2005/06 :> Atunci nu cred ca am dat de Sevilla / Juventus / Liverpool.... am fost capi de serie si ne-am vazut de treaba , pana la un moment dat X( Asa ca , ajutati putin de noroc , ajungem in urna 1 , picam cu adversari usori , trecem de grupe , suntem capi de serie si mai departe , si mai avansam si noi 2-3 tururi :))

 

visez si eu , ca in 2005

red&blue_boy27.08.2010 07:25

Nah,ca nu suntem capi de serie...Dupa ce am jucat aseara,nici nu meritam...

AlleXyS27.08.2010 09:23

nu stiu cum a batut Sporting cu 3-0 la Brondby .... Fenerbahce a fost eliminata :)))

 

 

 

 

 

 

 

Dar victoria lui Sporting ne duce in urna care trebuia sa fim , poate chiar mai jos , la cum am jucat .

 

 

 

 

Trebuia sa fie cel putin 4-0 pentru Grasshoppers :D

 

 

ice_ball27.08.2010 09:27

Eu vreau

 

Juve, Odense si Gent

mountytoma27.08.2010 09:44

Liverpool

Steaua

Borussi Dortmund

Utrecht

 

vreau sa vad echipe adevarate, nu umilinte cu serifi din tiraspol!

 

cred ca le-ar conveni si jucatorilor, sa vezi schimburi de tricouri!

 

si am avea ocazia sa-l muim pe Gigi in fata reprezentantilor unor tari importante!

pytycrys27.08.2010 10:44

Sper sa picam cu Lech sau PAOK, de dragul atmosferei. In rest, Liverpool si Napoli/Dortmund

David27.08.2010 11:28

Liverpool!

Kapetan0s27.08.2010 11:34

Napoli!

Acu' vine si Utrecht! Sunt sigur ca nu facem nici macar un punct...

David27.08.2010 11:37

Nu ne calificam.Cate luam de la Liverpool?Sa vedeti ce il dribleaza Tanase pe Maxi Rodriguez si cum devine inexistent Gerrard la mijloc versus Bicfalvi si Dorel Stoica.Sa nu mai zicem ca Torres se va lasa de meserie dupa ce da ochii cu Geraldo!!

 

LE.Liverpool,Steaua,Napoli,Utrehct.

Ce grupa!

blindica27.08.2010 11:51

La critici toti suntem buni.Parca n-am mai jucat cu Liverpool?! Si cu o echipa mai contestata decat asta de acum.E bine asa,in ciuda a ce zice AlleXyS,care este prins intr-un peisaj plafonat.

Florin Razvan27.08.2010 11:53

Grea grupa, dar cu cateva transferuri si mult noroc cine stie ce se va intampla! Oricum bafta!

DelPiero1027.08.2010 11:55

Nici o sansa.

David27.08.2010 11:56

Nesu inapoi in Ghencea.

 

 

Grupa grea pentru Steaua: Liverpool (Anglia), Napoli (Italia), PAOK Salonic (Grecia)

2 din 3.Nu-i rau.

geedorah27.08.2010 12:01

La cat noroc au avut aseara, nu puteau sa aiba noroc si la tragere. Greu, greu de tot. Dar si mai greu e cand boii nu trag, stiti voi...

ice_ball27.08.2010 12:10

Grupa buna ne calificam cu 8-9 puncte.

 

La critici toti suntem buni.Parca n-am mai jucat cu Liverpool?! Si cu o echipa mai contestata decat asta de acum.E bine asa,in ciuda a ce zice AlleXyS,care este prins intr-un peisaj plafonat.
«12»