FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pele sau Maradona ?

«12»
razvan3l24_|_07.01.2006 17:38

Pele sau Maradona ? ziceti si voi

dbd07.01.2006 18:15

Pele...

razvan3l24_|_08.01.2006 05:20

aha.... deci eu zic ca Pele si maradona sunt la fel dar eu am votat pe maradona :)

armanovici08.01.2006 07:07

@razvan3l24_|_

 

foloseste cu incredere butonul edit!!!

Virgil08.01.2006 08:44

Ar trebui sa avem niste elemente pe care sa ne bazam pentru a putea stabili care a fost mai bun.

Eu prefer sa-i pun pe amandoi pe primul loc desi il prefer pe Pele.Asa cum intre Dobrin si Hagi,il prefer pe Dobrin.

dbd08.01.2006 09:23

merita deschis un topic cu acesti doi maestrii...

razvan3l24_|_08.01.2006 13:37
Ar trebui sa avem niste elemente pe care sa ne bazam pentru a putea stabili care a fost mai bun.

Eu prefer sa-i pun pe amandoi pe primul loc desi il prefer pe Pele.Asa cum intre Dobrin si Hagi,il prefer pe Dobrin.

asai cum zici u dar voteaza si u ceva pls

razvan3l24_|_08.01.2006 14:20
@razvan3l24_|_

 

foloseste cu incredere butonul edit!!!

ce ? ce am facut iara ?

cristianotopeanu08.01.2006 16:45
@razvan3l24_|_

 

foloseste cu incredere butonul edit!!!

 

 

 

Ca si cum ar avea asa ceva.... Nu uita ca el nu e admin :D

razvan3l24_|_08.01.2006 17:52

h3 h3 deci nu poate sa imi faca nik nu ?

armanovici08.01.2006 19:37

Cristi sa inteleg ca nu isi poate edita mesajele proprii??

i.h.u.g.08.01.2006 20:17

Pele! sunt mai simpatici brazilienii! :D

dbd09.01.2006 11:26

dar de ce cred unii ca e mai bun maradona ? doar ca s-a auzit mai mult de el la TV ?

razvan3l24_|_09.01.2006 12:09

eu am auzit la TV ca nu sau intalnit nici odata fata in fata pe terenla vreun meci asa ca nu se stie

dbd09.01.2006 12:23

dar nu depinde de asta...adica si asta e o chestie ... dar poate numai o zecime din drumurile prin care putem analiza diferentele lor...

razvan3l24_|_09.01.2006 12:36

cam asa ceva

iancu dragosh09.01.2006 14:55

Pana la urma nu este vorba de vreun adevar absolut. fiecare poate avea o parere si poate avea dreptate in felul lui. Pele are un palmares net superior lui maradona, iar recordul sau de goluri probabil ca nu vafi egalat niciodata.

pentru mine insa, Maradona este pe primul loc (imi pare rau ca nu l-am vazut decat foarte putin pe Cruyf). Pele avea in spate o nationala extraordinara a braziliei( cea mai buna echipa de fotbal din istorie) iar la nivel de club a avut succese numai in brazilia.

Maradona insa a ridicat de unul singur mai intai pe Argentina si dupa aceea o formatie de nivel mediu, Napoli, l-a nivel de campioane. Nu degeaba la Copa del mondo in semifinalajucata la Napoli publicul tinea cu Argentina. maradona gestiona 90% din jocul echipei sale, ceea ce nu de intampla cu Pele. Sunt convins ca in contextul unui fotbal mai alert, fata de cel din 70 Pele nu ar putea sa se joace cu mingea asa cum facea Diego.

razvan3l24_|_09.01.2006 17:42

mai convins acuma ........... deci acuma sunt sigur ca maradona cu Pele sunt la egalitate :D nu eram sigur inainte sa zici u treaba asta :roll:

razvan3l24_|_10.01.2006 17:42
:)))
dbd11.01.2006 12:09
mai convins acuma ........... deci acuma sunt sigur ca maradona cu Pele sunt la egalitate

nici la egalitate nu cred ca sunt ...

Recoba11.01.2006 20:13

are dreptate dragos maradona a adus argentina in frunte aproape de unu singur in 86 find mai mult de 90% din echipa iar de napoli ce sa zic nu castigase nici un titlu si cu el in echipa a castigat titlu de 2 ori si o Cupa UEFA pakat de finalul carierei .Pele insa a avut in spate o echipa fantastica si unul dintre cei mai buni pasatori Garrincha care la facut om intai in 1958 si apoi in 1962 si in primul rand tine de timpul in care a juk Pele un fotbal boem in care se aprecia mai mult golul decat apararea pe cand maradona a reusit in cel mai tare si aspru campionat intr-o periada cand cantennancio era la ordinea zilei in italia

Alextds12.01.2006 07:28

Pele clar, mult mai constant.

razvan3l24_|_24.01.2006 11:39

de ce credeti ca Pele ??? nu vedeti ca Pele nu mai stia sa faca duble la 45 de ani,iar maradona se joaca cu toti fotbalistii :)):D

dbd24.01.2006 15:27

pai nu conteaza asta...atunci hai sa-i comparam si la 88 de ani...conteaza evolutia si talentul lor de cand jucau...

razvan3l24_|_25.01.2006 22:03

pai da...dar eu nu pot sa consider pe nici unu mai bun ca celalalt pentru ca nu sau intalnit pe teren nici odata 8O :x :D:D:D:D

«12»