Si Banel are meciuri in UCL si tot prastie e ![]()
Si Banel are meciuri in UCL si tot prastie e ![]()
Si Banel are meciuri in UCL si tot prastie e![]()
Exact. LA fel ca Surdu , Bilasco, Onofras sau chiar Brandan.
Bai Ronnie , eu inteleg ca iti place de el ca jucator , dar sa fim seriosi si mai bine calculati : Latovlevici e piesa. Brandan nu sufla in fata lui , de aceea a fost mutat si la mijloc , pentru ca nu mai avea loc in aparare.
O sa vezi , sezonul asta va fi rezerva , daca nu cumva va fi folosit tot la mijloc.
Ti-am raspuns , ma scuzi.
Eu am alta perere. A fost brandan mutat la mijloc din cauza lipsei de jucatori acolo. Jucatori buni ma refer
Da,lipsa jucatori buni la mijloc,dar tot era mai eficient Latovlevici. Pe de alta parte,Brandan a fost super la Unirea Urziceni,tot tacamul de jucator a fost acolo. La Steaua nu stiu daca ar mai fi asa chiar daca l-ar surclasa pe Latovlevici.
La fel de adevarat este ca ,spre sfarsitul sezonului,Latovlevici n-a mai fost ca la start,chiar si tinand cont de faptul ca a suferit o operatie la rinichi.
Oricum , eu zic ca nu mai sunt fundasi laterali in tara care sa centreze si sa suteze mai bine ca Latovlevici.
Daca ar face si faza de aparare mai bine , oricum la viteza e fabulos , doar ca uneori centreaza "a la Banel" si e enervant. Sper sa faca un sezon bun si fara accidentari
.
E cam singurul jucator mai de doamne ajuta care a venit de la Timisoara,ca in rest de la Banel incoace....
Sper sa faca un sezon cel putin la fel de bun ca cel de anul trecut,iar despre comparatia cu Brandan nici nu se pune problema,clar e peste el.
E clar, nu mai prinde echipa, cand vede Jiji ce-a zis . ![]()
Are gulerul ridicat la tricou, te priveste in ochi atunci cind dă raspunsurile si nu evită nici o intrebare. Latovlevici a acceptat ieri un dialog cu GSP in care să explice de ce incă n-a plecat la St. Etienne, desi francezii il curtează de aproape două luni si de ce nici actualul patron, nici fostul manager nu-l aveau la inima dar el a continuat să fie cel jucatorul cu cele mai multe meciuri disputate in tricoul Stelei si in acest sezon.
- Iasmin, esti tot la Steaua, nu la Saint-Etienne, mai ai aceeasi tragere de inimă vazind că transferul in Franta se indeparteaza
- Cred că sunt un jucator si un tip anormal. Foarte serios vorbesc!
- De ce?
- Pai, simt că nu m-a afectat absolut deloc această poveste. Am aceeasi motivatie, nu-mi stă deloc mintea la transfer, e clar, e ceva anormal cu mine!
"În fotbal, azi esti erou, miine esti varză calită"
- Ar fi totusi vorba despre multi bani, poate de 5-6 ori mai mult decit ai la Steaua.
- Nu mă gindesc la bani, eu mă gindesc doar la familia mea. În plus, mă gindesc că am realizat atit de multe lucruri bune de cind am venit la Steaua incit imi dau seama că trebuie să fiu fericit si să traiesc clipa. Am luat un trofeu, Cupa Romaniei, am ajuns in Europa, ne-am calificat in primavara Simt că putem mai mult.
- Deci dacă nu pleci nu vei fi frustrat?
- Absolut deloc. sunt linistit. Dacă va veni cineva intr-o zi si imi va zice să-mi fac bagajele, e OK, dacă nu, e la fel de OK. Voi da sută la sută in continuare pentru Steaua.
- Te-au deranjat criticile lui Ciobanul din vara trecuta cind zicea despre tine că nu joci bine si că vei ajunge a treia solutie pe stinga?
- Absolut deloc. Hai să-ți zic ceva! Astea sunt probleme importante? Aici e fotbal. Azi, joci bine si esti considerat zeu, erou, esti cel mai bun. Miine, joci slab, esti facut varză calita Ă'sta e fotbalul, cine nu-l acceptă asa cum e are viață grea. Eu, in schimb, de fiecare dată cind mă critică cineva, am o Dorință nebună de a juca bine si abia astept să inchid gura contestatarilor. sunt prea orgolios.
"Mă ingrozesc ce oameni traiesc in tara asta"
- Cind te uiti la TV si ajungi pe un canal pe care e in direct Ciobanul, ce faci: muti sau ramii si il asculti?
- Ramin si il ascult. Cu calm, indiferent ce zice, pentru că traim intr-o lume in care oricine e liber să vorbească si să aibă opinii, nu? Mă mai uit in multe zile si la comentariile care apar sub materialele de pe diverse site-uri si, sincer, de prea multe ori mă ingrozesc ce fel de oameni pot trai in tara asta! Alteori, din fericire, mai vad si pareri ale unor oameni care se mai si pricep la fotbal.
- Te-a surprins că Piturcă nu te-a chemat la echipa nationala
- Nimic nu mă surprinde, serios iți zic. Încerc să traiesc fiecare clipa
- Brandan, Pirvulescu, Lupu...
- Stai linistit că nu e problemă! Concurenta e ultimul lucru care mă poate ingrijora. Ea trebuie să fie principalul factor motivator la un jucator. Mă tine in priza mă tine concentrat si, dacă ar fi să dau un sfat oricarui jucator din lumea asta care se simte frustrat că nu joaca i-aș zice că vine pentru fiecare momentul in care primeste o sansă si atunci trebuie să fii pregatit să o fructifici.
"Anul 2012 perfect? Să nu mă doară nimic!"
- Apropo de asta, ce ai mai invățat in aceste aproape 20 de luni de cind esti la Steaua?
- Am invățat ceva foarte de preț si anume să-mi traiesc viata asa cum e. S-o iau si cu bune, si cu rele. Ca să mă intorc la discutia despre transfer, aș putea si eu să mă duc la Palat si, odată ajuns acolo, să mă mă pun in genunchi si să incep să mă milogesc să fiu lasat să mă transfer. Nu, asta nu voi face!
- Da, dar altii au facut-o pentru că se gindeau că vor cîștiga mai multi bani.
- Da. Banii vin si se duc, insă indiferent cit mi-aș dori si eu, si e normal să fie asa, să cîștig cit mai bine, nu vreau să innebunesc din cauza banilor si nici să ajung in alte ipostaze. Vreau să ramin eu, cu picioarele pe pamint!
- Spune-mi cum ar arata anul 2012 perfect pentru tine.
- Să nu mă doară nimic pentru că dacă mi se va indeplini această Dorință, atunci voi putea in continuare să fac ceea ce imi place, să joc fotbal.
"Am iesit intr-un mod prostesc din Cupa Romaniei, astfel că pentru un nume mare ca Steaua e important să avem ca obiectiv ambele competitii in care am mai ramas"
Iasmin Latovlevici
"Cum mi-aș dori să-și aducă aminte oamenii de mine peste multi ani, după ce mă las de fotbal? Că a existat un jucator simplu si un om la fel pe nume Iasmin Latovlevici"
Iasmin Latovlevici
"Eu stiu ce vorbesc cind spun că pe Ghencea atmosfera e teribila Am jucat citeva meciuri acolo ca adversar al Stelei, am simtit o presiune teribilă din partea suporterilor. Dacă revenim, sansele să luam campionatul vor fi mai mari"
Iasmin Latovlevici
"Din campionatele de afară imi plac mai multi fundasi stinga, dar cel mai mult Marcelo, Evra, Coentrao si Ekotto"
Iasmin Latovlevici
Cat de importantă este pentru tine victoria?
De la inceput am stiut că va fi o deplasare foarte grea, iar in momentul in care am auzit fluierul final a fost o explozie de bucurie printre noi. Ne-am descatusat, pentru că realizam cat de importante sunt aceste puncte.
În final s-a dovedit că tu esti eroul Stelei. Cum te simti in această postura mai ales că tu marchezi atat de rar?
E un sentiment ciudat, să stii. Nici nu stiu dacă trebuia să marchez eu azi. Nu mă asteptam la asta, dar mă bucur că s-a intamplat si că am contribuit la câștigarea celor trei puncte.
După gol pe cine ai "impuscat"? Avionul din coregrafia Petrolului?
Nu, nu! Nici vorbă! Gestul meu s-a indreptat spre iubita mea, care s-a aflat in tribune. A fost un moment de euforie. Nu am avut nimic de impartit cu galeria celor de la Petrolul.
Ati revenit după ce ati fost condusi...
Echipele mari intorc mereu rezultatele. Am aratat si noi acest lucru. Cred că am luat golul pentru că am inceput meciul cam relaxati, dar apoi am reactionat foarte bine.
Cum te simti să fii pe primul loc alaturi de Steaua?
Nu vreau să simt acum că suntem pe primul loc, nu mă intereseaza Doar finalul campionatului conteaza
prosport
Esecurile, cind sunt mari, nu mai contează ca esecuri. Devin legende.
Despre Latovlevici, se scrie si se vorbeste putin, desi e intruchiparea devotamentului si a meseriei. Nu geniu, nu talent urias dar meserie cit incape. Cu o echipă de Latovlevici nu te doare capul si nici n-ai nevoie de alde Mutu. Unii pot da mai mult, dar nu o fac. Latovlevici dă totul in joc. E important ca antrenorul să stie sigur pe ce conteaza iar Latovlevici e unul din putinii jucatori ai Stelei definiti prin constanță si indirjire maxima În meciul cu Qabala, spun gazetarii de la locul faptei, a fost probabil cel mai bun de la Steaua. În schimb, despre rateul Costea si despre lenea lui de referință in teren s-a facut iarăși mare caz.
Despre esecurile de manual ale lui Mihai Costea se scrie zilnic si cu niste titluri mai potrivite la victorii si excelente. Infinit mai mult decit despre binele pe care-l aduce echipei Latovlevici. S-a intors lumea cu fundu'-n sus! Steaua plateste din greu cel mai mare esec in materie de achizitii, multumita s-ar zice, cu faptul că si aici e in față. Reclama negativă garantată de fratii Costea, desi e pierdere, seamană a cîștig. Totul e să fie vorba de cel mai mult, cel mai prost, cel mai jos, cel mai, cel mai Latovlevici nu e niciodată cel mai. Cind e foarte bun, e probabil cel mai bun.
Alde Costea au tratament de vedete in temeiul celor mai paguboase transferuri ale campionatului si pentru foarte multi din mediocrii arenei sunt modele de reusită in viață: uite că se poate si asa! Ce rost are să-ți chinui rinichii ca Latovlevici cind te umpli de bani si de glorie in tabloide, ba chiar si in publicatiile dedicate sportului, jucind - conform acelorasi relatari din Antalya - plictisit, lipsit de motivatie si de agresivitate, fară a ajuta in nici un fel echipa?
Modelul Costea e mai convingator decit modelul Latovlevici. Au trecut niste ani ca si Steaua să aprecieze corect rolul lui Latovlevici. E destul să nu meargă ceas intr-un meci ca să fie aratat cu degetul. Cind esti omul potrivit la locul potrivit treci nebagat in seama Fratii Costea au imensul privilegiu de a dovedi meci de meci că-s oamenii nepotriviti oriunde si oricind ar evolua, nepotriviti cu locul, cu antrenorii, cu colegii, cu banii, cu orice. Fratii Costea o să ramină in povestea fotbalului nostru pentru acest sir de nepotriviri banoase. De vreo sapte-opt ani pacalesc pe toată lumea, iar insi dornici să fie pacaliti si ei, ca macar astfel să stea in rind cu Ciobanul, se vor gasi incă patru-cinci ani.
După ce nu va mai juca, Latovlevici va fi pomenit la fel de rar ca atîția fotbalisti de ispravă de odinioară care n-au avut norocul să sfirsească saraci si alcoolici - două conditii cardinale pentru a intra in legenda Asta nu mă impiedică să-i transmit astazi, probabil - tot probabil! - impreună cu multi alti iubitori de adevar, toată simpatia mea!
Pe faza de atac e bine dar cand se apara e jale. In cele mai multe atacuri adverse om la om se arunca la adversar ca un incepator.
Daca s-ar apara la fel de bine ca si cum ataca chiar ai putea spune ca e bun.
Ultima centrare cu exteriorul pe meleagurile noastre a fost vazută cam acum un an, intr-un meci de Cupa la Galati. Autorul ei, Sanmartean, cu dreptul, iar la capatul ei, Wesley, cu gol. Aseară a iesit mai intai doar penalty, iar abia mai apoi gol. Centrarea fabuloasă de aseară a venit de acolo de unde ne asteptam mai putin, de la Latovlevici. Sarbul din Banat a rupt poarta in meciul cu Ajax folosindu-se de siret, insă in general Iasmin iși schimbă ghetele pentru că se uzeaza ca ale majorității fundasilor, in zona latului piciorului. O asemenea centrare iți iese rar si la antrenament, iar a-ți reusi cu Chelsea, la 0-0, e un vis pe care nici nu indraznesti să ti-l amintesti a doua zi.
De asta a fost nevoie, de o sclipire intr-o seară in care totul trebuia să meargă calculat. Tactic a fost bine, fizic excelent, iar după pungutele din care sigur s-a baut la pauza chiar exceptional. Cu Chelsea trebuie să alergi dublu cat ei, să nu gresesti, să pasezi la siguranță, să nu lasi spatii. Să stii că o dată cu trecerea minutelor, vin tot mai mult peste tine, de multe ori pe jos, prin pase, pentru că pe sus Torres era mereu capat de linie in fata acestor fundasi din Bulgaria imbracati in rosu.
Altfel, desi Chelsea merge prost, Rafa Benitez a dovedit că se pricepe la fotbal. Înainte de meci, Fat Spanish Waiter vorbea frumos de Latovlevici, de Rusescu si de Popa. Despre Lato am vorbit, Rusescu a trait o seară mare si el, iar Popică a scos untul din Bertrand. Cu ei si cu ceilalti, mergem la Londra saptamana viitoare cu ceasurile date pe silent, să nu sune si să ne trezească din vis.
Alin Buzarin
Bai tu sa nu mai citesti ziarele ca se vede ca nu iti face bine...Pai barbugiul ala de Piturca iti zice de dulce si tu ii raspunzi cu un meci slab? Da-l mah in masa pe Piturca...tu te-ai dilit la cap sa il bagi in seama? Toata suflarea stelista iti tine partea tie si nu pt ca il cam uram pe Piturca (nu are stofa de antrenor...sorry...) ci pentru ca tu chiar esti fundas bun...deci mai usor cu ziarele...Ar trebui sa fi mindru ca ai reusit sa enerveti pe cretinitatea aia cu Breton de prostituata thailandeza si ar trebui sa iti fie rusine ca a reusit si el sa te enerveze pe tine....pai tu acuma dai atentie zdrentei aleia? sunt multi Piturci in lume...invata sa ii ignori ca joci prost si le dai satisfatie.
Bai tu sa nu mai citesti ziarele ca se vede ca nu iti face bine...Pai barbugiul ala de Piturca iti zice de dulce si tu ii raspunzi cu un meci slab? Da-l mah in masa pe Piturca...tu te-ai dilit la cap sa il bagi in seama? Toata suflarea stelista iti tine partea tie si nu pt ca il cam uram pe Piturca (nu are stofa de antrenor...sorry...) ci pentru ca tu chiar esti fundas bun...deci mai usor cu ziarele...Ar trebui sa fi mindru ca ai reusit sa enerveti pe cretinitatea aia cu Breton de prostituata thailandeza si ar trebui sa iti fie rusine ca a reusit si el sa te enerveze pe tine....pai tu acuma dai atentie zdrentei aleia? sunt multi Piturci in lume...invata sa ii ignori ca joci prost si le dai satisfatie.
Gogule...ce fumezi de incerci sa comunici cu toti jucatorii prin intermediul forumului?
Instigator pai daca eu cu serviciu si probleme am timp sa citesc, au si ei jucatorii...Sunt sigur ca si ei, ca si mine, s-au plictisit de timpeniile de pe prosport si gazeta si mai dau tircoale si pe aici. Sau tu crezi ca se antreneaza 21 de ore, maninca, joaca meciul si inapoi la antrenament? As fi dezamagit sa stiu ca jucatorii nu au timp sa verifice site-ul suporteriilor echipei unde joaca. Sincer acuma...daca tu ai juca la o echipa nu ti-ar fi dor sa citesti ce zic suporterii direct, fara intermediul/rastalmacitul ziaristiilor? Deci ce fumez iti recomand si tie, se numeste logica. Te salut insa pentru raspunsul super-direct fara inflorituri, exact cum ai gindit si...cam pentru asa ceva cred ca vin jucatorii sa citeasca aici...ce crede lumea, fara inflorituri.
Singurul care nu cred ca venea pe aici e Becali si pacat...ar fi invatat ceva pentru ca noi nu l-am fi mintit: l-am fi injurat pina l-am fi adus cu picioarele pe pamint dar asa, saracu, nestiind adevarul si cum sta problema s-a lasat pacalit de tirfa masculine Meme si de-aiai-I la racoare: prostia lui tipic omului simplu dar simplu frate... prostia lui cuplata cu minciuniile lui Meme/omul needucabil au nascut monstrul becali...
Fac pariu pe cit faci tu ca Lato a venit ieri sa vada reactia faniilor la jocul lui mai slab. Il doare-n paishpe de ce zic ziarele dar le-a citit si pe alea...Si pac pariu pe cit fac eu ca mai vine imediat dupa meciul cu rrapedu tuciuriiu si atunci o sa vada opinia mea, care e majoritate pentru ca este bazata pe logica: Piti sase-sase este un gunoi ce ne afecteaza jucatorul, si nu ar trebui. Si mai fac pariu ca o sa zimbeasca Lato asta cind o sa vada ca ce stiu specialistii stie si strada: este un fundas bun si il sprijim 100%. Si ca tot vine hai sa ii mai zic o vorba lui Lato:
Adica doua: Tudorel Stoica. Mijlocas excellent, marfa frate, patrimoniu national nu altceva si totusi nu il chemau aia la nationala...Si sti ce Lato? Ne pisham pe nationala lor ca zicea lumea la coada la lapte dimineata ca daca prinde Steaua lui Tudorel pe nationala lui Lucescu I-o bate de le suna apa-n cap. Si spune lumea si azi la coada la acceleratu de Viena sau pe unde se mai duc romanii acuma ca daca prinde Steaua lui Lato nationala lui Piturca I-o bate de o baga in spital deci Lato...da-l in masa cu declaratiile si nationala lui: nu il mai baga in seama. Tine minte ce ti-am zis...Tudorel Stoica...Piturca ar fi trebuit sa isi aminteasca ca nationala devine o injuratura urita cind este antrenata de un nenorocit si a devenit nenorocit deci sa fie sanatos cu masa in brate iar tu Lato sa fi sanatos la Steaua cu trofeele pe care vad ca le luati inca din etapa a 12 ca asa vor muschii vostrii sa isi bage Piti unghia-n git. Am zis!
HAI Latovlevici !!!!! Intoarce-te si arata cat poti in returul cu Legia !!!!
http://blogsport.gsp.ro/geambasu/2013/08/2...st-latovlevici/
Bun articol .... cititi-l !!!!