Mai bine ii strigam Ciobanului: "S-o vuvuzuelim pe ma-ta!"
Mai bine ii strigam Ciobanului: "S-o vuvuzuelim pe ma-ta!"
A APĂ'RUT "VUVU-STOP". ȘI S-A ȘI EPUIZAT!
Sb, 12 iunie 2010, ora 18:34
Magazinele din Cape Town si-au epuizat stocurile de dopuri pentru urechi, din ce in ce mai multe persoane simtind nevoia să cumpere aceste produse pentru a se feri de zgomotul facut de trompetele vuvuzela, folosite de suporteri la Cupa Mondială din Africa de Sud, informează AFP, citată de Mediafax. Sunetul trompetelor vuvuzela poate atinge 130 de decibeli, ceea ce inseamnă că este mai puternic decat cel al unui ferastrau mecanic (aproximativ 100 de decibeli).
Pe pachetul de dopuri pentru urechi, numite "Vuvu-Stop" si care permite o reducere a zgomotului cu aproximativ 30 de decibeli, se află o etichetă pe care scrie: "Foarte eficiente in reducerea zgomotului. Bune pentru fotbal, rugby sau pentru "couch potatoes", ca să nu audă plangerile sotiilor".
Vuvuzela, o trompetă de aproximativ un metru lungime folosită pe stadioanele din Africa de Sud de catre suporteri in timpul meciurilor de fotbal, a atras critici din partea presei germane. "Ne calcati pe nervi", s-a adresat, sambata cotidianul Bild fanilor sud-africani.
Televiziunile germane si-au aratat ingrijorarea că numarul mare de vuvuzela ar putea afecta comentariile trimisilor speciali din Africa de Sud, iar presa s-a intrebat chiar dacă publicul german riscă să capete probleme de sanatate din cauza zgomotului. Bild scrie că autoritățile germane au decis să interzică aceste trompete in locurile publice rezervate fanilor germani care urmaresc meciurile de la CM pe ecrane uriase. La randul sau, selectionerul Germaniei, Joachim Low, a declarat chiar că nu se va putea face auzit de jucatori in timpul meciurilor, astfel că se pregateste să le dea instructiuni prin gesturi.
N-avem deja goarnele noastre? Daca ajung vuvuzelele in Romania scapa ciobanul de proteste definitiv!
Plus ca am citit in ProSport ca alea merg pe baterii, si sincer, dupa ce am vazut pe gsp cum se chinuiau unii sa sufle in aia, cred si eu asta, pentru ca n-ai cum sa sufli non-stop intr-o vuvuzela fara sa dai ortu' popii ... ![]()
as propune ca din sezonul urmator sa incepem sa folosim celebrele VUVUZELE de le folosesc africanii la cupa mondiala.
Eu ti-as propune sa te impusti !
In rest,no comment . Nu stiu ce rost are sa se vorbeasca pe subiectu` asta tampit,de parca n-am avea destui "gornisti" si cocalari in peluzele din Ro.
propun sa inchidem discutia pe un subiect din asta imbecil.
Eu propun sa fie mutata la coltul vesel.
Intra pe stelisti.r0 si fa aceasta propunere adevaratilor fani ai Stelei, sunt convins ca vei primi tot sprijinul de care ai nevoie iar visul tau va putea fi realizat.
Ah scuze..am uitat e in America Centrala
lool daca am aduce toti goarne vuvuzele trompete ce haz ar mai avea fotbalu... ma inebunesc astea parerea mea . CONTRA
Intra pe stelisti.r0 si fa aceasta propunere adevaratilor fani ai Stelei, sunt convins ca vei primi tot sprijinul de care ai nevoie iar visul tau va putea fi realizat.
Ori esti ironic ori n-ai habar de ce vorbesti.
Eu propun sa fie folosite.
Sa i le indesam ciobanului in fund.
Cica englezii deja le-au gasit o alta intrebuintare :
Fanii englezi i-au gasit si o alta intrebuintare vuvuzelei: ca palnie pentru concursurile de baut. "Cei mai multi oameni fac rachete din ele, eu o folosesc intr-un mod mai practic", a declarat Alex Abrahart, un tanar de 23 de ani din Brighton. (hotnews.ro)
Ori esti ironic ori n-ai habar de ce vorbesti.
Tind sa cred ca prima varianta e cea corecta.
Adevaru` e ca ma streseaza groaznic,la fiecare meci.Prefer suporterii cantand.
Atat ar mai trebui si-n Ghencea ![]()
Tind sa cred ca prima varianta e cea corecta.
Oh,mea culpa.Acum am vazut comentariul tau de pe-un alt topic.
ON : Propunerea lui Maye este foarte interesanta.Votez in favoarea ei !
Eu propun sa fie folosite.
Sa i le indesam ciobanului in fund.
asa protestezi tu? provocandui ciobanului placere? ![]()
NU prea ii stiu orientarile sexuale , trebuie sa recunosc.
Presupun si eu ca a mai bambardit capre si oi prin tinerete , doar.
asa protestezi tu? provocandui ciobanului placere?![]()
Sa nu-mi spui ca tu n-ai strigat niciodata "guie" Gigi Becali .
Provocandu-i placere sau nu,momentan nu avem de unde sa stim.Dar crezi ca i-ar sta bine cu atatea vuvuzele-n anus ? Hai ca deja o dam in altele.Il las pe Maye sa te edifice.
Concluzia :
Sa il tufa o vuvuzea de asta pe cioban.
Si inchideti topicul asta ca e deschis de un distrus si nu ii vad rostul.
mda..inchis