FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Iordan Todorov

«12»
Virgil10.06.2010 18:56

thumb_02_todorov_2010.jpg

 

Data nasterii: 28 iulie 1981

Locul nasterii: Plovdiv

Inaltime: 1,72 m

Greutate: 69

Post: fundas/mijlocas dreapta

Porecla: Dancho

Numar pe tricou: 2

 

Fundasul bulgar Iordan Todorov a semnat, joi 10 iunie 2010, un contract cu Steaua.

 

"Am venit la Steaua sa fac performanta si sunt foarte fericit. Mi s-a oferit aceasta sansa si nu am stat prea mult pe ganduri. Acum astept sa-mi cunosc noii colegi si sper sa castigam tiltul impreuna", a spus Todorov pentru site-ul oficial al clubului din Bulevardul Ghencea.

 

Fostul capitan al lui CSKA Sofia, care pe piata transferurilor este cotat la 450.000 euro, a venit la Steaua din postura de jucator liber de contract. El a efectuat joi vizita medicala, iar luni se va prezenta la reunirea lotului. Pana sa ajunga la Steaua, Todorov a mai jucat la Maritsa Plovdiv (1998-2000), Cernomoret Burgas (2000-2003), CSKA Sofia (2003-2010) si Lokomotiv Plovdiv (2010). Todorov a imbracat si tricoul nationalei Bulgariei, pentru care a marcat doua goluri in noua partide.

 

Todorov este un fotbalist extrem de ofensiv, cu o buna disponibilitate la efort. Desi nu este foarte inalt, acesta compenseaza prin determinare. Este foarte rapid si creativ, reusind sa impresioneze prin pasele decisive extrem de exacte.

 

26 de goluri in 201 partide a marcat Todorov pentru CSKA

 

Bun venit, Iordan Todorov! Добре дошли, Ð'ордан Тодоров!

Moskopole10.06.2010 19:27

Ba, sa moara ma-sa!

 

Prodan, Denis Serban, Rotariu, Galca si altii nu au topic, si asta are putin rosu pe el si s-ar putea, eventual, in caz de, daca, cumva, sa joace vreo 30 de minute la Steaua, si-i tronam ditamai poza.

 

Mi-e antipatic deja!

*Alecs*10.06.2010 20:33

Poate asa nu mai e antipatic

 

30yordantodorov.jpg

David10.06.2010 21:00

Totusi,macar a dat pe la CSKA! :wave:

se7en10.06.2010 21:00

bine ai venit la Steaua si mult succes.

danimarcu10.06.2010 22:00

Poate tu crezi ca ai ajuns la Steaua stralucitoare din trecut!Grija mare,din Steaua aia nu a mai ramas mare lucru...

Oricum ,succes!Macar ceva mai mult ca Tall sa joci,si tot e o realizare... :D

Stryker10.06.2010 22:07

Sa-l vedem ce poate si sa speram ca nu va fi un nou caz Jelev :)

Maye10.06.2010 22:09

Macar pe asta il gasesti pe Google.

danimarcu10.06.2010 22:16
Macar pe asta il gasesti pe Google.

:)

 

...si cred ca-i cam place taria dupa cum ii lucesc ochii in poza... :D

Maye10.06.2010 22:20
:)

 

...si cred ca-i cam place taria dupa cum ii lucesc ochii in poza... :D

Nu prea ii stau ochii drepti in cap.

Cica de aia a si plecat de la CSKA , ca era Fan Șprit

RobYnho10.06.2010 22:39
Cica de aia a si plecat de la CSKA , ca era Fan Șprit

 

Pai si a venit bine. Doar n-o sa bea Dodel singur.

ThereauRistul10.06.2010 23:08

OFFTOPIC: Am o propunere: luni, cand lotul se reuneste, polonezul Pawel Golanski vine sa-si faca bagajele si sa plece. Nu stiu ce simtiti voi, dar mie personal Golo mi-a lasat o impresie extraordinara si as fi mandru daca suporterii Stelei l-ar intampina si imbarbata asa cum se cuvine, multumindu-i pentru devotamentul sau si pentru pasiunea sa pentru culorile ros-albastre. Este stranierul care mi s-a parut ca a inteles cel mai bine CE INSEAMNA Steaua! Sper ca cineva sa ia in calcul aceasta propunere, iar daca se poate sa fim cumva anuntati pentru a sti unde si cand sa mergem. Multumesc anticipat

bobbyREDblue11.06.2010 01:06
Totusi,macar a dat pe la CSKA! :wave:

 

A dat si el pe la CSKA, vreo 7 ani acolo :))))))

Totusi....7 ani inseamna ceva..

 

 

@ Ideea cu Golanski mi se pare buna. Este o pierdere foarte mare. Unul dintre cei mai buni straini de la Steaua. Pacat ca nu mai sta.

 

 

EDIT: apropo...la 1,72 m pare o copie a lui Petre :D

mq_messi11.06.2010 11:17

"mai bine decat sa luam 5 jucatori cu 5 milioane , luam 2 de 5 milioane" ... e clar daca am inceput de acum cu din`asta gratis sau sub 400 de mii de euro

red&blue_boy11.06.2010 15:53
apropo...la 1,72 m pare o copie a lui Petre :D

 

 

Sau a lui Florentin Dumitru...Cica a fost adus ca joaca in acelasi stil ca Dumitru...

FuNNky LowE suD11.06.2010 17:58

welcom si sper sa faci treaba buna.. in locul lui golansky

RobYnho11.06.2010 20:49
welcom si sper sa faci treaba buna.. in locul lui golansky

 

Esti praf!

MoWeed11.06.2010 20:58
Pai si a venit bine. Doar n-o sa bea Dodel singur.

Te referi la fotbalistul Stoica sau la un anumit suporter, membru AISS?

RobYnho11.06.2010 20:59
Te referi la fotbalistul Stoica sau la un anumit suporter, membru AISS?

 

La un AISS-ist, pe nume Calin.

Maye11.06.2010 21:00

La fotbalistul Tanase.

 

d***@*** mai exact. :))

RobYnho11.06.2010 21:22

Nu stie, ma. N-are cablu.

MoWeed11.06.2010 21:27

Pai eu incerc sa urmaresc numai stirile legate de fotbal, astea mondene pe voi va intereseaza :D

Maye11.06.2010 21:28

Pai normal. De aia si vorbim aici . Suntem si noi curiosi daca ii place spritul bulgarului.

Da nu ne raspunde.

MoWeed11.06.2010 21:33

Fa-ti si tu un id de femeie

Maye11.06.2010 21:39

Nu ma lasa yahoo-ul.

 

Mi-l imprumuti pe al tau?

 

Si ca sa nu fiu off topic : Oare astuia ii place mamaliga?

«12»