FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

La Steaua nu exista restante la plata jucatorilor.

«12»
Virgil22.12.2005 10:57

În doar 6 luni, atît cît a trecut din sezonul actual, Dică și compania au bătut recordul de incasări din campionatul intern pe această perioadă. Cel mai mult a primit căpitanul Mirel Rădoi, 163.000 de euro, cu doar 1.000 mai puțin decît chiar antrenorul Oleg Protasov. Ultimul in top este Daniel Bălan, jucător care a evoluat intr-un singur joc, pe finalul meciului cu Sportul, dar care a incasat aproape 30.000 de euro.

 

În total, Gigi Becali a scos din buzunar numai pentru jucători peste 1,5 milioane de euro. Se adaugă banii cîștigați de Protasov și de ceilalți antrenori din staff, aceștia costîndu-l pe Becali pînă acum mai bine de 200.000 de euro.

 

http://www.gsp.ro/index.php?a=30015&shift=1

 

Cum au fost premiați steliștii

1.000 de euro la victorie pe teren propriu sau egal pe teren străin și in derby-urile de acasă

 

2.000 de euro la succes in deplasare

Singurii care au jucat ca titulari in toate meciurile din Divizia A și din cupele europene sînt Hamutovski, Ogăraru și Boștină. Dintre aceștia, doar portarul a fost integralist, bifînd 2.250 de minute in competiția internă, Liga Campionilor și Cupa UEFA.

 

164 de mii de euro a incasat Protasov in 6 luni. El a luat 74.000 de euro din prime (bonusurile sale fiind duble decît ale jucătorilor) și 90.000 de euro din salariu

 

O să le dau de acum inainte și mai mulți bani ca să nu mai plece nimeni de la Steaua, să stea aici să facă performanță pentru români

Gigi Becali

 

 

Rădoi n-are rival la bani

 

1.Radoi 163.000

2.Iacob 85.000

3.Hamutovschi 79.500

4.Dica 75.000

5.Paraschiv 68.500

6.Ogararu 67.000

7.Bostina 67.000

8.Ghionea 67.000

9.Bumitru 65.500

10.Goian 65.000

11.Nicolita 62.000

12.Cristea 61.250

13.Nesu 56.000

14.Lovin 54.750

15.Oprita 50.750

16.Baciu 48.500

17.Petre Marin 47.500

18.Dinita 43.750

19.Cernea 42.500

20.Balan 29.750

 

Sumele sunt exprimate in euroi.

AGRESSIVO198+122.12.2005 11:05

Daca jucatorii sunt platiti la timp si mai ales BINE nu ar mai avea motiv sa plece in strainatate ca la noi nu vad unde.

IONUTZ-CIPRIAN22.12.2005 11:49

:evil: BRAVO lui Gigi ca da atatia bani la echipa, pe viitor si la mai mare sa tina jucatori la echipa sa nu mai plece dupa bani in alte tari unde unii ajung sa"expire".Radoi isi merita din plin acea caruta de bani de altfel ca toti ceilalti coechipieri.Asa se face performanta tinand valorile la echipa si pt asta trebuie multi bani foarte multi!!BRAVO Gigi!!! :twisted:

brav022.12.2005 13:06

Poate-poate mai finanteaza Gigi Becali vreo 10 mii de locuri pe stadion si-l mai si acopera... cum ar arata stadionul in cupele europene si cum s-a auzi Steaua-victorie? vise, vise...

 

Sunt cativa jucatori care nu-si merita banii.

AGRESSIVO198+122.12.2005 13:10
Poate-poate mai finanteaza Gigi Becali vreo 10 mii de locuri pe stadion si-l mai si acopera... cum ar arata stadionul in cupele europene si cum s-a auzi Steaua-victorie? vise, vise...

 

Sunt cativa jucatori care nu-si merita banii.

care?si de ce?
Motanu D22.12.2005 13:18

Am sa incerc sa raspund eu la intrebarea asta... cel putin partial...

1. Florentin Dumitru: a refuzat sa intre pe teren cand i-a cerut antrnorul. Pentru asa ceva eu cred ca nu mai are ce cauta 8in fotbalul profesionist. Trebuia dat de atunci afara.

2. Laurentiu Dinita: fotbalist varstnic, fara fizic de varf, n-a marcat nici 5 goluri pentru Steaua in apropae 3 ani. Nu-si merita efectiv banii si locul la Steaua.

3. Petre Marin: fotbalist expirat, varstnic si deficitar fizic. De fiecare data cand a jucat Steaua nu a castigat. E deficitar atat pe faza de atac cat si pe cea de aparare. Pe scurt nu-si merita locul !

 

Mai sunt si altii dar ma tem ca s-ar putea sa fiu ultra-subiectiv.. Insa cei trei de mai sus ar trebui sa plece cat mai repede!

George Stan22.12.2005 13:23
3. Petre Marin: fotbalist expirat, varstnic si deficitar fizic. De fiecare data cand a jucat Steaua nu a castigat.

 

remember 24.02.05?

AGRESSIVO198+122.12.2005 13:35
Am sa incerc sa raspund eu la intrebarea asta... cel putin partial...

1. Florentin Dumitru: a refuzat sa intre pe teren cand i-a cerut antrnorul. Pentru asa ceva eu cred ca nu mai are ce cauta 8in fotbalul profesionist. Trebuia dat de atunci afara.

2. Laurentiu Dinita: fotbalist varstnic, fara fizic de varf, n-a marcat nici 5 goluri pentru Steaua in apropae 3 ani. Nu-si merita efectiv banii si locul la Steaua.

3. Petre Marin: fotbalist expirat, varstnic si deficitar fizic. De fiecare data cand a jucat Steaua nu a castigat. E deficitar atat pe faza de atac cat si pe cea de aparare. Pe scurt nu-si merita locul !

 

Mai sunt si altii dar ma tem ca s-ar putea sa fiu ultra-subiectiv.. Insa cei trei de mai sus ar trebui sa plece cat mai repede!

P.Marin e mai sigur ca NESU care din exces de zel i-a rapid un galben daca nu chiar rosu
AGRESSIVO198+122.12.2005 13:36

pardon REPEDE nu CFR

dbd22.12.2005 13:52

dar cine mai are asa jucatori bine paltiti ?

Motanu D22.12.2005 14:05
remember 24.02.05?

 

Ca sa fiu sincer nu-mi amintesc ce reprezinta aceasta data :oops: !

 

P.Marin e mai sigur ca NESU care din exces de zel i-a repede un galben daca nu chiar rosu

 

Prefer oricand un fundas agresiv unuia expirat. Pur si simplu Petrica Marin este exasperant. Parerea mea !

AGRESSIVO198+122.12.2005 14:11

P.Marin mi se pare mai rapid decat NESU si mai cu experienta.Cu NESU riscam sa ramanem repede in zece,ca Protasov l-a preferat pe NESU e cu totul altceva

dbd22.12.2005 14:15

cred ca nu va fi nimeni de acord cu tine... :D :?

AGRESSIVO198+122.12.2005 14:21

E o parere si nu ca nu-mi place NESU,care pt a-si auzi numele strigat de galerie rupe tot,vede numai caini in fata,trebuie sa mai si gandeasca.

dbd22.12.2005 14:24

da...nu zic nimic...ai si putina dreptate...dar totusi nesu a evoluat ... si e bine cum joaca...asa e in fotbal...bv lui !!!

AGRESSIVO198+122.12.2005 14:29

eu vreau ca echipa sa castige nu conteaza cu cine dar cu NESU am putine emotii cand ii vad parul in vant si ambele picioare in fata si sus(cu toate ca fizicul nu-l ajuta)simt ca mor.

dbd22.12.2005 14:48

:lol: :lol: :lol:

propune pe altcineva in locul lui :D

AGRESSIVO198+122.12.2005 14:53

O sansa si pt P.Marin ,nu a avut nici una de la Protasov

dbd22.12.2005 14:56

e in ala nu prea am eu incredere... :lol: :lol: :lol:

AGRESSIVO198+122.12.2005 14:59

Amiteste-ti meciul cu villareal la Bucuresti cand ne- salvat de 2goluri unul ca si facut sau cu valencia

dbd22.12.2005 15:00

un jucator bun nu se cunoaste dupa 1-2 meciuri jucate bine...dar oricum eu zic ca nesu tre sa ramana... :lol:

AGRESSIVO198+122.12.2005 15:07

eu nu spun sa plece ca fara concurenta pe post nu vor fi performante(vezi Hamutovski cu m Tudor anul trecut, acum face Hamu ce vrea cu cine sa-l schimbe),cer doar sanse egale

Virgil22.12.2005 17:41

remember 24.02.05?

 

Ca sa fiu sincer nu-mi amintesc ce reprezinta aceasta data :oops: !

 

Ca sa fiu sincer e data meciului retur Steaua - Valencia.

Bucuresti,Templul Fotbalului Romanesc.2-0 si calificare dupa executarea loviturilor de departajare. :wink:

dbd22.12.2005 17:44

e imposibil sa uiti o asemenea data cand chiar un om a murit de inima in stadion...

Motanu D22.12.2005 17:44

Mersi de informatie Virgil. Uitasem... data, nu meciul...

«12»