Unde este aceasta FC Steaua pe care voi vreti sa o sprijiniti?
Ce o sa faceti cand o sa trebuiasca sa alegeti intre fostii mari stelisti si echipa lu' Gigi?
Ce o sa faceti daca cei care vi se vor alatura vor decide ca nu mai doresc sa protesteze impotriva ciobanului, doresc sa faca pace si sa incurajeze aceasta echipa submediocra care joaca in Ghencea?
Nu am inteles de ce trebuie sa decida membrii daca CSA-ul va fi sau nu incurajat. CSA-ul nu e Steaua? Asta nu e Liga suporterilor STELISTI?
Bogdane, nu vreau sa supar pentru ca sunt sigur ca esti stelist si esti anti Gigi, dar asociatia asta e cam slab facuta. Si iti spun si de ce. In momentul in care nu ai trasat clar niste obiective, niste idei, in momentul in care nu iti precizezi clar pozitia, asta nu poate fi numita asociatie. Asta poate sa fie doar o adunatura de oameni care vor face ce decide majoritatea. Ori, daca majoritatea e anti Gigi, veti face si voi ce face restul stadionului. Adica il veti injura. Daca e pro Gigi, ii veti huidui pe cei care il huiduie pe oier. Si zic asta pentru ca, desi voi astia 7 fondatori sunteti anti oier, ceilalti membri, daca sunt pro, va vor scoate din ecuatie si vor conduce asociatia asa cum doresc ei.
Repet. Trebuie sa trasezi clar o pozitie a asociatiei. Asta pentru ca cei care se vor inscrie in asociatia voastra sa stie clar ce fac. Nu sa vina cu ideea de a protesta impotriva oierului si sa se trezeasca ca la meciuri se va canta "i love you Gigi".