FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ce Vreti Sa Stiti Despre ALSS?

«123416»
onlySteaua12.02.2010 23:33
Only Steaua,ai putina rabdare,nu te grabi sa etichetezi si poate actiunile noastre or sa te faca sa crezi ca am meritat f putina incredere care ne-ai dat-o.Nu inteleg de ce atata reavointa,atata vehementa,nu e o Liga a cainilor,e a suporterilor stelisti.Pana la proba contrarie,va rog sa aveti rabdare,zic eu,macar un meci si va veti convinge.Adio:D

Fara nicio tenta de ironie, daca-i asa cum spui, va doresc mult mult succes!

 

noname12.02.2010 23:38
AISS-ul poate confirma intrunirile cu ALSS?

 

 

Da, AISS-ul poate confirma intalnirea pe care am avut-o cu presedintele LSS. Intalnirea nu a fost facuta publica pana acum pentru ca asta a fost dorinta celor de la LSS.

Imi pare bine ca ai deschis topic si aici (recomand si eu sa-l mutam - pt ca aici pot posta doar cei cu minim 50 de posturi) ca sa nu ramaneti cu impresia ca doar membrii AISS au nelamuriri legate de noua Liga.

 

O nelamurire din partea mea: ALSS=ASPN ?

 

Lamurire: ASPN a fost numele pronuntat de Dorin Taban care a intervenit in emisiunea radio la care au fost invitati reprezentantii AISS

Maye12.02.2010 23:41

Merci noname.

godsaveultras12.02.2010 23:43

@ bogdan_p

 

am inteles acum faza cu "a depinde", multumesc pentru raspuns!

1on12.02.2010 23:51
@ 1on

 

stii cateodata rufele nu se spala in public!

 

Cateodată nu, da' cateodată ar trebui pentru că altfel apar speculatii.

Bogdan13.02.2010 07:45

Topicul se muta la discutii ros-albastre pentru o mai mare vizibilitate.

Daniel-Ionut13.02.2010 07:56

Am inteles ca vreti sa preluati PN, sau o parte din PN... daca da, care parte, si ce se intampla cu acea parte, vor avea acces numai membrii asociatiei? si daca da, ce se intampla cu grupurile care stau in acea parte a peluzei?!

bogdan_p13.02.2010 08:07

Nimeni nu va fi constrans cu nimic sa intre in Lss,nu este obligatoriu daca esti membru al peluzei nord sa aderi la aceasta Liga,de aceea nu vom conditiona in niciun fel accesul in Peluza Nord.

Dorin a spus apn deoarece sunt 2 curente sa zic asa intre persoanele care vor sa intre in aceasta Liga:unul conform caruia aceasta Liga ar trebui sa reprezinte doar interesele stelistilor de la PN si al doilea care ar vrea sa reprezinte interesele stelistilor de pretutindeni.Se va hotari dupa prima sedinta,in functie de votul primilor membrii intrati in asociatie,veti fi tinuti la curent incepand de sambata se va deschide siteul asociatiei.

Daniel-Ionut13.02.2010 08:12

Dorin Taban este membr LSS?

bogdan_p13.02.2010 08:28

In momentul de fata suntem doar 7 membrii fondatori,insa si-a aratat intentia de e intra si el in aceasta Liga.

danciu1913.02.2010 08:32

Bogdane in acel comunicat,conferita ati spus ca veti protesta vehement dar pasnic,cum?aceste cuvinte nu pot fi impreuna.

bogdan_p13.02.2010 10:16

Nu a pronuntat nimeni cuvantul pasnic,ci civilizat.Nu m-am referit la Liga,m-am referit la mine personal,sunt de parere ca 1000 de insi care il contesta pe cioban produc un efect mult mai puternic decat 30 ramasi neinterzisi care injura.E parerea mea.Sa nu mai vorbim de un stadion cu 20000 care ii striga sa plece pe langa 30 de neinterzisi care il njura de copii si mai sunt si huiduiti de ceilalti 300 de stelisti care mai sunt pe stadion.

Adrian13.02.2010 10:35

Unde este aceasta FC Steaua pe care voi vreti sa o sprijiniti?

 

Ce o sa faceti cand o sa trebuiasca sa alegeti intre fostii mari stelisti si echipa lu' Gigi?

 

Ce o sa faceti daca cei care vi se vor alatura vor decide ca nu mai doresc sa protesteze impotriva ciobanului, doresc sa faca pace si sa incurajeze aceasta echipa submediocra care joaca in Ghencea?

 

Nu am inteles de ce trebuie sa decida membrii daca CSA-ul va fi sau nu incurajat. CSA-ul nu e Steaua? Asta nu e Liga suporterilor STELISTI?

 

Bogdane, nu vreau sa supar pentru ca sunt sigur ca esti stelist si esti anti Gigi, dar asociatia asta e cam slab facuta. Si iti spun si de ce. In momentul in care nu ai trasat clar niste obiective, niste idei, in momentul in care nu iti precizezi clar pozitia, asta nu poate fi numita asociatie. Asta poate sa fie doar o adunatura de oameni care vor face ce decide majoritatea. Ori, daca majoritatea e anti Gigi, veti face si voi ce face restul stadionului. Adica il veti injura. Daca e pro Gigi, ii veti huidui pe cei care il huiduie pe oier. Si zic asta pentru ca, desi voi astia 7 fondatori sunteti anti oier, ceilalti membri, daca sunt pro, va vor scoate din ecuatie si vor conduce asociatia asa cum doresc ei.

 

Repet. Trebuie sa trasezi clar o pozitie a asociatiei. Asta pentru ca cei care se vor inscrie in asociatia voastra sa stie clar ce fac. Nu sa vina cu ideea de a protesta impotriva oierului si sa se trezeasca ca la meciuri se va canta "i love you Gigi".

bogdan_p13.02.2010 10:50

Adrian,zilele acestea vor intra sa zicem minim 100 de persoane in aceasta asociatie,toti contestatari ai ciobanului.Nu am dat o pozitiew oficiala,pt ca in mom de fata suntem 7 insi si nu intereseaza pe nimeni pozitia noastra.Daca zici ca ma cunosti si stii ca eu am infiintat aceasta Liga,eu am avut intiativa,atunci,ai incredere in mine ca nu va canta nimeni i love u Gigi.Daca se va hoatari sa protestam,nu o vom face cu injurii,sub nici o forma,am subliniat de la inceput ca vrem ca toate actiunile noastre sa fie civlizate.Daca nu poti sa iti imaginezi o forma de protest civilizata si de efect,atunci asteapta o saptamana si o sa vezi.

Adrian13.02.2010 10:55

Bogdan

 

Dar daca vin vreo 300-400 de "ciobanasi" si se inscriu. Atunci?

 

Ai vazut doar, Free Gigi a inceput ca o gluma a unor baieti si totul s-a raspandit pana la purtatori de tricouri.

Trebuie sa spuneti repede care e pozitia voastra pentru a evita aceste nenorociri(le zic eu).

 

Daca vreti sa protestati civilizat, nu zice nimeni ca nu. Dar trebuie sa precizati clar ca vreti sa protestati, nu ca se va face ce va dori majoritatea.

bogdan_p13.02.2010 11:17

Nu o sa apuci sa vezi vreodata un astfel de moment.Nu pot sa-ti spun mai mult aici:D

w1tek13.02.2010 11:28

bine a punctat Adrian.

 

 

 

 

@bogdan_p , chiar daca vor veni "fani ai lu Gigi" ce o sa faceti ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Stanici13.02.2010 12:24

E, acum, ce vreti si voi? Sa spuna in public, pe forum controlat de boys in blue ca face chirurgie dentara pe zabrauteni?

albanezul13.02.2010 13:03

o intrebare: Bogdan ai spus ca veti protesta civilizat.asta nu e exact ce vrea Gigi?sa nu mai fie injurat insa sa i se strige de cate ori vrem noi sa plece din Ghencea?ajungem exact la ce vrea el si tare imi e ca dupa primul o sa zica ceva de genul: "vedeti..exact cum am stabilit..striga doar sa plec din Ghencea..meciul urmator vin si cant si eu cu ei"..de ce sa nu ne mentinem linia..sa ramanem aia 30-40 de idioti cu stadionul gol insa sa ii strigam ce il doare,nu ce vrea el sa auda..

bogdan_p13.02.2010 13:09

Nu exista fani ai lu Gigi suporteri stelisti,iar aceasta este Liga suporterilor stelisti,deci nu au ce cauta,decat in imaginatia voastra bolnava.Deja nu mai cereti informatii,deja aberati,imi pare rau,nu mai raspund.Va veti lamuri in cel mai scurt timp cu privire la atitudinea ligii,speram sa nu dezamagim asteptarile voastre.Salut.

Stanici13.02.2010 13:24
Nu exista fani ai lu Gigi suporteri stelisti,iar aceasta este Liga suporterilor stelisti,deci nu au ce cauta,decat in imaginatia voastra bolnava.

 

 

Bogdane, nu a zis nimeni ca o sa acceptati d-aia. Te-au intrebat doar de modul in care va veti proteja de un eventual "asalt" al free-gigistilor. De exemplu, daca aveti vreun paragraf in regulamentul intern care sa va permita sa le dati reject.

Si, dai, ai dreptate, fanii gigiului nu sunt stelisti. Dar se cred, din pacate.

mq_messi13.02.2010 13:36

eu sincer nu inteleg nimic . din ce spui tu asociatia asta e exact pe placul ciobanului : intra bani din bilete , el nu mai este injurat . tocmai acum a-ti infiintat asociatia asta , cand protestul dadea roade

bogdan_p13.02.2010 15:50

Messi nu ai inteles nimic.Injuratul nu ne-a adus nici un rezultat in plus fata de protestul fara.Ba chiar,a facut ca numarul celor care pot intra pe stadion sa conteste,sa devina nesemnificant,toti luand interdictii.Daca in 2 etape iau interdictii si cei 30 ramasi fara,care mai pot intra pe stadion sa il conteste,cine mai tine steagul sus la urmatoarele meciuri?E o ecuatie foarte simpla.

BAF-kimi13.02.2010 15:52

^ Si daca intri si strigi in pauza si la final de 2-3 ori "pleaca din Ghencea" ce rezolvi?

1on13.02.2010 16:13

@Bogdan:

Pai si dacă protestezi intr-un mod in care nu-i faci niciun rau primului cioban din PE, ce câștigi? E ca o grevă japoneza Îi bati obrazul si atata tot; evident degeaba, că oricum nu-ntelege.

 

Ca urmare a injuraturilor, a luat niste masuri abuzive, interzicerile aplicate la gramadă (lucru care evidentiază incă o dată amatorismul din club), incriminate de orice om care gandeste macar oleacă cu capul lui propriu, nu cu al lui Dan udrea sau ralucai arvat. Imaginea stadionului de la meciul cu Twente, cu stelisti mai putini decat suporteri ai echipei vizitatoare, cred că-l loveste mai tare decat dacă aia 2-3000 de interzisi ar fi fost la meci (că altii oricum n-ar fi venit) si-ar fi cantat orice (injuraturi sau sustinut echipa&contestat civilizat, nu contează)..

 

Pe de altă parte, poate că un joc (sper) prost acompaniat de incurajari din partea unei parti a galeriei ii va lumina si pe acei "neutri" deranjati de injuraturi si-și vor da seama care e sursa adevarată a raului si că aceea este una singura

 

PS: Să mă cac in ele de filtre sau de ce-or fi, că masacrează orice tentativă de scris corect romanesc.

«123416»