FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Inscrieri - Nhl 09

«12»
RobYnho11.02.2010 16:51

Cerinte :

 

- vechime pe forumul FcSteaua mai mare de un an ( 1 an ). Asta pentru a evita diferiti oameni care si'au batut joc de campionatul de Fifa si de forumul FcSteaua.

 

- jocul NHL 09, fara patch'uri/add-on'uri.

 

- IP rootabil ( posibilitatea de a da host/create )

 

- id yahoo messenger

 

- disponibilitate de timp

 

 

In cazul in care vreti sa va inscrieti, postati id'ul de messenger.

 

1. Langa id, specificati si echipa cu care veti evolua in noul sezon. ( Din categoria NHL, fara ALL Stars ). Important este ca acea echipa sa nu fie aleasa de alt useri de dinaintea dvs.

 

 

2. Setarile jocului :

 

- nivel : dificult

 

- rulles: nhl

 

- time : 5 minutes

 

- setari grafica - toate la jumatate

AG11.02.2010 16:54

AG - New Jersey Devils NewJerseyDevils_logo.gif

RobYnho11.02.2010 16:54

RobYnho - San Jose Sharks

Nyghty11.02.2010 16:55

Nyghty(nyghty12)-> Calgary

ady_4steaua11.02.2010 16:55

ady_adinho - Montreal Canadiens

Daniel-Ionut11.02.2010 17:20

Daniel-Ionut -> Anaheim Ducks

Ducks%20Logo%20old%202.png

BAF-kimi11.02.2010 17:24

kimi_cmblue - New York Rangers

psr11.02.2010 17:27

psr (id:johnny_pasar3) - Pittsburgh Penguins

penguins_logo.png

BADboySteaua11.02.2010 17:55

badboy_steaua (Vancouver Canucks)

f234567k11.02.2010 18:03

peridrome- Detroit Red Wings

 

02redwings533ready.jpg

Radu1811.02.2010 18:29

Chicago

Id in privat!

Maye12.02.2010 01:11

Io.

Colorado Avalanche

iNsTiGaToR12.02.2010 09:16

Eu,iNsTiGaToR (b.mariann23)

Toronto Maple Leafs ... hai ca poate fac ceva

BAF-kimi12.02.2010 23:40

Suntem deja 12, nu incepem? Nu cred ca se mai inscrie cineva.

Daniel-Ionut13.02.2010 07:34

12 echipe deci... :hmmm:

 

Facem 2 ligi: tur-retur

Conference NHL Eastern - 6 echipe -> se califica primele 3 in playoff

Conference NHL Western - 6 echipe -> se califica primele 3 in playoff

 

Si rezulta: tur-retur

League - 6 echipe -> unde locul 1 si locul 2 joaca finala cel mai bun din 3 meciuri

 

In acest mod este mult mai dificil de castigat, si dureaza mai mult de cateva zile cum a durat primul sezon.

 

untitled18ul.png

psr13.02.2010 09:01

E ma gandisem la ceva de genu' :

 

Conference NHL Eastern - 6 echipe(tur-retur) -> se califica primele 4 in playoff

Conference NHL Western - 6 echipe(tur-retur) -> se califica primele 4 in playoff

 

Playoff de 8 echipe(cel mai bun din 3 partide):

Sferturi:

E1 - W4

E2 - W3

E3 - W2

E4 - W1

Semifinale:

E1/W4 - E2/W3

E3/W2 - E4/W1

Finala:

E1/W4/E2/W3 - E3/W2/E4/W1

 

E ok si sistemul propus de Daniel.

Daniel-Ionut13.02.2010 09:24

Jucator - Echipa

1 - Daniel-Ionut " Anaheim Ducks

2 - AG " New Jersey Devils

3 - RobYnho " San Jose Sharks

4 - Nyghty " Calgary Flames

5 - Ady 4steaua " Montreal Canadiens

6 - BAF-kimi " New York Rangers

7 - Psr - Pittsburgh Penguins

8 - BADboySteaua - Vancouver Canucks

9 - F234567k - Detroit Red Wings

10 - Radu18 " Chicago Blackhawks

11 - Maye - Colorado Avalanche

12 - iNsTiGaToR - Toronto Maple Leafs

SOS13.02.2010 09:25

as vrea si eu sa ma inscriu la concurs. m-am mai inscris la unul, parca nhl 2007 sau 2008, dar nu s-a mai tinut. daca se poate, as vrea sa joc cu washington capitals. id-ul il voi da in cazul in care ma primiti.

SOS13.02.2010 09:45

va multumesc pentru timp. sunteti deja 12 si nu cred ca ar merge inca unul. daca se va mai organiza inca un concurs voi fi mai rapid la inscriere, asa ca de data aceasta renunt.

RobYnho13.02.2010 09:55

@ Daniel

 

Mai mult ca sigur, vom ramane la sistemul de grupe. Sunt cativa noi inscrisi si nu stim seriozitatea lor. Iar sistemul cu play-off, poate fi complicat pentru unii cat si pentru administratorii campionatului.

Daniel-Ionut13.02.2010 09:58

Wai... ce poate fi complicat la ce am spus eu? :D

Maye13.02.2010 10:07

Ce se complica asta micu` de innebunesti.

Nu frate , cel mai simplu e toti la gramada , campionat fiecare cu fiecare.

Sau 2 grupe de cate 6 si se califica primii doi.

RobYnho13.02.2010 10:19

Ma voi consulta si cu Peridrome, dar nu are rost sa o ardem in diferite sisteme, doar de dragul de a tine campionatul mai mult.

Eventual vom juca tur-retur indiferent de formatul campionatului.

Daniel-Ionut13.02.2010 10:31
Ce se complica asta micu` de innebunesti.

Nu frate , cel mai simplu e toti la gramada , campionat fiecare cu fiecare.

Sau 2 grupe de cate 6 si se califica primii doi.

 

Off... esteti voi grei de cap :D

Ca este foarte simplu!

Ma ocup eu de clasamente si tot...

 

Daca nu faceti cum vreti! :ras: am plecat la pariuri!

RobYnho13.02.2010 10:36
Daca nu faceti cum vreti!

 

Vom face cum credem ca este mai bine.

«12»