FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Terek Groznîi 0-2 (0-1)

«12»
Virgil08.02.2010 13:45

Meci amical cu fosta echipa a romanilor Pancu, Margaritescu si Florentin Petre, maine 9 februarie de la 17:30.

 

Logo_terek_grozny.png

1on08.02.2010 14:28

E o eroare-n titlu. Conform Academiei Romane, numele straine scrise in alt alfabet decat cel latin si care contin sunetul "î/â", se transcriu tot timpul cu "î", indiferent dacă e in interiorul cuvantului sau nu.

Virgil09.02.2010 10:14

Sa le-o trag. La lectia asta am lipsit de la scoala. Apoi, conteaza atat de putin. Sunt Groznîi si gata. Oricum, e de retinut. Daca reusesc sa o strecor pe undeva prin bagajul meu de cunostinte e in regula. Daca nu paguba in ciuperci, de cate ori mai jucam cu Terek?

Astristul09.02.2010 11:01
E o eroare-n titlu. Conform Academiei Romane, numele straine scrise in alt alfabet decat cel latin si care contin sunetul "î/â", se transcriu tot timpul cu "î", indiferent dacă e in interiorul cuvantului sau nu.

 

Mersi pentru informatie! ;) Chiar nu stiam de acest aspect!

 

Cat priveste meciul, cred ca vom scoate un X.

Andrei^09.02.2010 11:53

Ii batem, da si Toja cel putin un gol.

b0RMA09.02.2010 14:41

Va fi difuzat?Daca da la ce program?:)

RobYnho09.02.2010 14:50

Gesepe.

Lari09.02.2010 15:07

Zapata- Golanski, Baciu, Jelev, P. Marin - Nicoliță, Bicflavi, Toja, Arman Karamyan - Tanase, Surdu.

strezahuzum09.02.2010 15:16

Incepe maestrul Lippi cu rezervele ?

Astristul09.02.2010 15:22

Tanase e mijlocas, nu atacant, Toja n-are ce cauta in centru, iar de Banel, cred ca nu mai e nevoie sa aduc vorba. :P

strezahuzum09.02.2010 16:10

Pictorul Bicfalvi isi arata iar limitele. Dupa o repriza de ratacire fara rost pe la centrul terenului a fost driblat ca un amator in curtea scolii ( un rus i-a dat mingea printre picioare ) si n-a gasit nimic mai bun de facut decat sa-l traga de tricou pe adversar. Penalty si 1-0 pentru adversar. Bine ca geniul de Lippi l-a imprumutat in schimb pe Onicas.

Andrei^09.02.2010 16:26

@strezahuzum

 

Vrei prea multe de la un jucator care nu a apucat inca sa creasca.

 

In schimb mi se pare inacceptabil modul in care a ratat Surdu din niste pozitii bune.

Fan FC Steaua09.02.2010 17:08

Foarte tare! Dupa acele "du-te-n plua mea" adresate de catre un jucator roman spre arbitru, a venit si golul. Deh, dumnezo nu doarme. I-a batut gura.

Maye09.02.2010 17:20

2-0 , pac pac ciobane!

vlad09.02.2010 17:23

Nu-i nimic baieti. Putem intoarce rezultatul in retur! Haideti cu totii pe Ghencea sa sustinem baietii si sa nu-l mai injuram pe domnul Gigi. Baietii au nevoie de noi,de "adevarati" suporteri ai Stelei.

 

2-0 este un scor usor de intors. Isi va reveni si Banel pana atunci.

Forza domnu' Gigi!

f234567k09.02.2010 18:07

Ne-a batut cimitirul de elefanti romani.

 

Pictorul Bicfalvi isi arata iar limitele.

Si eu imi doresc sa fie ultimele 6 luni ale lui la Steaua.

RobYnho09.02.2010 18:37

Cred ca era o optiune buna si pentru jucator si pentru club ca Bicfalvi sa fie imprumutat.

Astristul09.02.2010 18:37
Foarte tare! Dupa acele "du-te-n plua mea" adresate de catre un jucator roman spre arbitru, a venit si golul. Deh, dumnezo nu doarme. I-a batut gura.

 

N-am vazut meciul ca mi-a picat netul exact cand a inceput, dar daca asa s-a intamplat ... No comment! :|

 

Si eu imi doresc sa fie ultimele 6 luni ale lui la Steaua.

Eu imi doresc sa fie ultimele 6 luni ale ciobanului la Steaua! ;)

 

Nu-i nimic baieti. Putem intoarce rezultatul in retur! Haideti cu totii pe Ghencea sa sustinem baietii si sa nu-l mai injuram pe domnul Gigi. Baietii au nevoie de noi,de "adevarati" suporteri ai Stelei.

 

2-0 este un scor usor de intors. Isi va reveni si Banel pana atunci.

Forza domnu' Gigi!

Corect! Nazistii aia de la SUD sunt de vina pentru rezultatul de astazi. :))

danimarcu09.02.2010 19:12

Pacat ca nu am reusit sa luam cele 3 puncte puse in joc!

David09.02.2010 19:17

A fost un meci special.S-au pus 4 puncte.

danimarcu09.02.2010 19:19
A fost un meci special.S-au pus 4 puncte.

Daca marcam cu un gol mai mult decat adversarii,castigam!

Andrei^09.02.2010 20:28

Aoleu, s-a gasit si asta sa faca pe interesantu'.

danimarcu09.02.2010 20:33
vadamue[/color]' date='Feb 9 2010, 10:17 PM' post='444348']

Forza CFR 1907 Cluj!!!! fular-campionii:bananadance:

Nu multumim,mai bine da-ti-le mamicilor voastre alea cochete.

 

 

 

RobYnho09.02.2010 20:46

Cat de imbecil tre sa fi, sa'ti faci cont pe un forum al unei echipe adverse, si sa'ti etalezi frustrarea pe site'ul respectiv ? :))

Maye09.02.2010 20:51

Pusti fara viata.

«12»