FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - HNK Rijeka (Croatia) 1-1 (0-1)

«12»
Virgil02.02.2010 13:20

5 februarie 2010 - meci amical

 

Echipa croata se afla pe locul 9 dupa 17 etape, in Prva Liga.

Anul infiintarii: 1925

Sponsori(foarte multi): http://www.nk-rijeka.hr/sponzori.asp

 

Clasament 2009/2010

 

1. Dinamo 39

2. CIBALIA 33

3. Å IBENIK 33

4. OSIJEK 31

5. KARLOVAC 29

6. SLAVEN BELUPO 29

7. HAJDUK 28

8. LOKOMOTIVA 25

9. RIJEKA 23

10. INTER 20

11. VARTEKS 20

12. ZADAR 18

13. MEÐIMURJE 17

14. ZAGREB 14

15. ISTRA 1961 13

16. CROATIA SESVETE 7

grb.jpg

STELIST 8602.02.2010 14:10

Au si ei ceva istorie?Trofee etc...

Lari02.02.2010 15:17

Uite si istoria lor, citeste singur: http://www.nk-rijeka.hr/prvenstva.asp :rolleyes:

f234567k02.02.2010 16:35

sper ca 3-4-3-ul lui pippi sa faca legea si in meciul asta

john_8602.02.2010 17:25

Da' nu era si pu.la in campionatul lor? Nu am vazut-o in clasament :))

Fane02.02.2010 17:29
Da' nu era si pu.la in campionatul lor? Nu am vazut-o in clasament :))

 

Au retrogradat datorita numelui :D

*Alecs*02.02.2010 17:41

Pu.la e la locul ei. Dar acum se numeste Istra 1961.

MoWeed02.02.2010 18:37

Sa inteleg ca retrogradeaza pu.la

Virgil03.02.2010 08:31

De fapt italienii numesc Pola, orasul de pe coasta Marii Adriatice caruia croatii ii spun ****. Si daca italienii ii spun Pola, musai si noi romanii sa-i spunem astfel. De fapt in vechile harti romanesti ale Europei(epoca de "aur"), se folosea Pola.

David04.02.2010 17:57

Ce face pudoarea din om. :bananadance:

KERATOCONUS04.02.2010 19:04

Meciul se disputa la ora 17:30. E transmis in direct pe GspTv.

Virgil05.02.2010 06:12

Steaua va intalni vineri, de la ora 17:30, formatia croata NK Rijeka, intr-un meci amical transmis de Onlinesport.ro. Iata tactica pe care o va folosi Mihai Stoichita impotriva croatilor.

 

"O sa insist doua module de joc, in care voi evolua in prima parte cu 3-4-3, iar in a doua cu 4-4-2. Voi folosi mai multi jucatori, va fi pentru ultima data cand voi face acest lucru, iar apoi ma voi axa pe un grup de 16", a afirmat Mihai Stoichita la gsptv.

 

Tehnicianul ros-albastrilor a explicat ca va folosi sistemul 3-4-3, desi acesta nu a dat randament, pentru ca "trebuie sa il invatam si pe asta".

 

Impotriva croatilor de la Rijeka va fi folosit si americanul Josh Tudela, acesta fiind, foarte probabil, la ultimul meci in tricoul ros-albastrilor.

 

"Pe Tudela o sa il bag de la inceput sa joace o repriza, am avut o discutie cu el. Este un baiat admirabil, as vrea sa reuseasca sa ma convinga", a explicat Stoichita.

 

Steaua va intalni NK Rijeka vineri, de la ora 17:30, la meci fiind asteptati si ciobanul si argatul.

 

Sursa: Onlinesport

David05.02.2010 11:18

Tudela la ultimul meci?De ce?

Ronnie05.02.2010 11:23

Daca si Tudela ala este fotbalist... :rolleyes:

gio_stgloria05.02.2010 11:58

TV ?

RobYnho05.02.2010 14:47
TV ?

 

Gesepe, parca.

Astristul05.02.2010 15:11

Echipa de start a Stelei:

 

Zapata - Tudose, Baciu, Jelev - Banel Nicolita, Toja, Tudela, Artiom Karamian - Tanase, Kapetanos, Arman Karamian

 

Dupa cum puteti observa, iarasi jucam 3-4-3. Cred ca insista pentru sistemul asta pentru ca cu el vom aborda returul.

 

PS: SS Lazio joaca in acelasi sistem si nu o duce bine deloc!

KERATOCONUS05.02.2010 15:12
Meciul se disputa la ora 17:30. E transmis in direct pe GspTv.
dorynxzibit05.02.2010 15:20

pe site vad ca incepe la ora 18 nu la 17 30 cum zic altii:-?

 

Meciul se disputa la ora 17:30. E transmis in direct pe GspTv.

e la 18 ma uitate pe site

maryan_shmekeru2008.jpg

KERATOCONUS05.02.2010 15:27

Tu uita-te de la ora 18:00. Eu ma uit de la 17:30.

 

LE: Vezi ca a inceput meciul.

RobYnho05.02.2010 16:40
e la 18 ma uitate pe site

 

Ce are asta, ma ?

gio_stgloria05.02.2010 17:03

dati ma linku ala , sa moara bibi , ca vreau si eu sa ma uit.

Astristul05.02.2010 17:24

1-1. Pentru noi a egalat Szekely! Greu la deal cu boii mici! :|

 

f234567k05.02.2010 18:11

Cum a jucat Tudela?

Fane05.02.2010 18:13
Cum a jucat Tudela?

 

stil Banel :angry:

 

«12»