Dupa plecarea lui Sorin Ghionea la FC Rostov, banderola de capitan a Stelei ramane libera. Sunt cativa jucatori vechi care ar merita aceasta banderola, dar si cativa care au evolutii bune si ar putea sa isi construiasca o cariera care sa ramane intiparita in mintile suporterilor Stelisti.
Favoritul principal pentru banderola de capitan este Petre Marin, jucator care a mai purtat banderola cand jucatori precum Mirel Radoi, Sorin Ghionea sau Dorin Goian nu se aflau pe gazon.
Din punctul meu de vedere, cel mai bun capitan al Stelei in acest moment ar fi Robinson Zapata, un jucator iubit atat de vestiar cat si de suporteri.
sa nu uitati sa va explicati si alegerea facuta
