FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Brichete Zippo

«12»
Nyghty02.01.2010 12:23

Brichete Zippo...

Am vazut ca nu e niciun topic legat de aceste brichete si as avea si eu nevoie de ceva ajutor referitor la acestea.

In primul rand,daca stiti unde se poate grava o bricheta Zippo(am un Street Chrome,deci se poate grava).

Si in al doilea rand,unde gasesc fitile pentru bricheta pentru ca cel pe care-l am s-a cam dus..

 

P.S:Daca aveti Zippo,asteptam o poza cu bricheta :)

Daniel-Ionut02.01.2010 12:38

Da' astea nu mai va plac? :D

34ae930e9f7caa2b931369a3b1bf563b.jpg

razvan2802.01.2010 14:51

E criza acum nici astea nu mai merg...trecem la chibrituri :))

Jony_stelist02.01.2010 16:40
Brichete Zippo...

Am vazut ca nu e niciun topic legat de aceste brichete si as avea si eu nevoie de ceva ajutor referitor la acestea.

In primul rand,daca stiti unde se poate grava o bricheta Zippo(am un Street Chrome,deci se poate grava).

Si in al doilea rand,unde gasesc fitile pentru bricheta pentru ca cel pe care-l am s-a cam dus..

 

P.S:Daca aveti Zippo,asteptam o poza cu bricheta :)

 

Salut, nu stiu niciun centru de grava-re pt zippo, sunt cateva persoane care fac asta pe okazi.ro(daca am vroia e sa zic site-ul).

Fitil gasesti in Unirea daca esti din buc, costa vro 5 lei parca, sau pe acelasi site mult mai accesibil

 

Bafta

Daniel-Ionut02.01.2010 16:54

Ba da ce'au brichetele astea? d e doar fitilul 5 lei... ca iti iei d 5 lei 3 brichete si 2 duzini de chibrituri :rolleyes:

Nyghty02.01.2010 17:05
Fitil gasesti in Unirea daca esti din buc, costa vro 5 lei parca, sau pe acelasi site mult mai accesibil

Bafta

 

Mersi man.

 

@Daniel-Ionut

 

Asta-i numai pentru ocazii speciale ma :)) In rest,tot chibritele raman baza

se7en02.01.2010 19:00

eu am modelul asta:

 

218PL.jpg

 

 

dar mi-e din ce in ce mai lene sa o incarc si am cam trecut pe BIC-uri negre in ultima vreme.

Marius02.01.2010 20:21

am una aurie cu un model din carti de joc (careu de popi, plm). habarnam ce model si nu ma intereseaza.

 

mai aveam una argintie cu frunza de artar de pe drapelul canadei gravata frumos de tot (o primisem in 2001 parca de la un pilot canadian la spectacolul de la constanta). asta se pare ca am pierdut-o. plm.

 

oricum, nu cred ca exista vreun nebun care sa le foloseasca zi de zi. in primul rand ca put ca dracu daca nu le incarci cu frectie d-aia scumpa si apoi se termina destul de rapid.

 

cam atat despre zippo ale mele :D

gio_stgloria02.01.2010 21:59

puneti si voi poze , ca habar n-am despre ce vorbiti.

Nyghty03.01.2010 10:12
puneti si voi poze , ca habar n-am despre ce vorbiti.

 

Bricheta pe care o am:

73415150x150.jpg

 

Alte modele..

300zippo.jpg

rco4841dh.jpg

1zippo.jpg

zippolightersbobmarleyb.jpg

 

razvan2803.01.2010 10:20

Astea sunt mai mult de colectie decat sa le folosesti zi de zi

Fane03.01.2010 11:09

@Nyghty

 

Pentru gravuri incearca la: www.catalogafaceri.ro ( Tipografia Contrast realizează pentru tine materiale promotionale: pixuri, brichete, brelocuri, pungi, tricouri, sepci, autocolante PVC, banere, etc.)

TIPOGRAFIA CONTRAST SRL. B-dul Basarabia, nr. 256, atelier Tipografie, sector 3. Bucuresti 030352. Romania. Telefon:031-8058762. Fax:031-8058762 ...

La ei mi-am personalizat eu un breloc cu emblema si numarul masinii iar pretul a fost de 20 roni.

 

 

 

Nyghty03.01.2010 12:35
@Nyghty

 

Pentru gravuri incearca la: www.catalogafaceri.ro ( Tipografia Contrast realizează pentru tine materiale promotionale: pixuri, brichete, brelocuri, pungi, tricouri, sepci, autocolante PVC, banere, etc.)

TIPOGRAFIA CONTRAST SRL. B-dul Basarabia, nr. 256, atelier Tipografie, sector 3. Bucuresti 030352. Romania. Telefon:031-8058762. Fax:031-8058762 ...

La ei mi-am personalizat eu un breloc cu emblema si numarul masinii iar pretul a fost de 20 roni.

 

Mersi Fane!

RobYnho03.01.2010 16:54
La ei mi-am personalizat eu un breloc cu emblema si numarul masinii iar pretul a fost de 20 roni.

 

Personalizat cu numele de : fane_casieru'

 

Emblema : 300px_Trabant_logo_svg.png ( Trabant )

 

Nr. de inmatriculare : B 69 FAN

axl03.01.2010 18:14

Am 8. Si le folosesc zilnic de 5 ani. O alimentare ma tine in jur de 10 zile, asta in conditiile in care nu pot sa ma abtin sa nu ma joc cu ea. Dupa cum spunea un amic, de un Zippo nu te plictisesti niciodata. Le iau si la meci, mi le baga Carmina.

sabin130703.01.2010 18:22

Sunteti de tot rasu´ cu Zippo. Ar trebui sa treceti la Dupont.

Mai mult de 2 lei nu dau pe o bricheta iar alea gravate cu numele posesorului mi se par cam cocalare.

AG03.01.2010 21:45
Brichete Zippo...

Am vazut ca nu e niciun topic legat de aceste brichete si as avea si eu nevoie de ceva ajutor referitor la acestea.

In primul rand,daca stiti unde se poate grava o bricheta Zippo(am un Street Chrome,deci se poate grava).

Si in al doilea rand,unde gasesc fitile pentru bricheta pentru ca cel pe care-l am s-a cam dus..

 

P.S:Daca aveti Zippo,asteptam o poza cu bricheta :)

m-ai nimerit, am eu fitile si pietre de zippo si brichete zippo la vanzare, ma gasesti la standul marlboro din mall vitan,et.2 sau daca iti e mai aproape mergi in plaza si cauta un stand marlboro si gasesti

Lari03.01.2010 22:33
Sunteti de tot rasu´ cu Zippo. Ar trebui sa treceti la Dupont.

Mai mult de 2 lei nu dau pe o bricheta iar alea gravate cu numele posesorului mi se par cam cocalare.

 

Gata, esti pe lista neagra a lu' Fane. :whistle:

 

Nyghty04.01.2010 14:21
m-ai nimerit, am eu fitile si pietre de zippo si brichete zippo la vanzare, ma gasesti la standul marlboro din mall vitan,et.2 sau daca iti e mai aproape mergi in plaza si cauta un stand marlboro si gasesti

In curand,iti voi face o vizita la mall vitan...si sa mai ziceti ca n-am suflet mare.

 

@sabin1307

gravura nu inseamna numai sa-ti scrii numele pe brichete :)

Daniel-Ionut04.01.2010 14:28

Gata ma v'am gasit eu brichete calumea... :rolleyes:

Mai ceva ca alea din campaniile electorale :D

337_d1.jpg

RobYnho04.01.2010 15:05

Ceva cu " Mori, ciobane " ? :D

MoWeed04.01.2010 16:08

Fane si-a gravat bricheta nu numele soacrei mah

 

 

Roby, tu ce-ti gravezi pe ea, o goarna?

Daniel-Ionut04.01.2010 16:15

Mi'as grava un punct daca as avea o bricheta daia... si daca as fuma... sau daca as face colectie :rolleyes:

RobYnho04.01.2010 16:17
Fane si-a gravat bricheta nu numele soacrei mah

 

 

Roby, tu ce-ti gravezi pe ea, o goarna?

 

Nu. As grava " Fane ".

Nyghty04.01.2010 16:48

Da' de asta ce ziceti ma?

zipposteaua.png

 

«12»