Fotbalistii echipei Zenit Sankt Petersburg, Alexander Kerzhakov si Igor Denisov, nu s-au antrenat si au refuzat să joace in week-end, in semn de protest față de salariile pe care le primesc Hulk si Axel Witsel, anuntat France Football.
Hulk si Witsel au fost achizitionati in această vara primul urmand să câștige 6,5 milioane de euro pe an, iar al doilea trei milioane de euro.
"Este adevarat că există o stare de tensiune in echipa Unii cred că dacă se bosumflă este solutia bună pentru club in acest moment. Trebuie să inteleagă insă că nu e cazul" , a declarat antrenorul Luciano Spaletti, care i-a trimis pe Kerzhakov si Denisov la echipa a doua.
Presa rusă scrie că jucatorii sunt sustinuti de alti membri ai echipei, intre care Viaceslav Malafeiev, Vladimir Bistrov si Alexander Aniukov.
Sursa: Mediafax

