FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discuții Generale Despre Fotbalul Extern

«114151617»
red&blue_boy24.09.2012 10:33

Fotbalistii echipei Zenit Sankt Petersburg, Alexander Kerzhakov si Igor Denisov, nu s-au antrenat si au refuzat să joace in week-end, in semn de protest față de salariile pe care le primesc Hulk si Axel Witsel, anuntat France Football.

 

Hulk si Witsel au fost achizitionati in această vara primul urmand să câștige 6,5 milioane de euro pe an, iar al doilea trei milioane de euro.

"Este adevarat că există o stare de tensiune in echipa Unii cred că dacă se bosumflă este solutia bună pentru club in acest moment. Trebuie să inteleagă insă că nu e cazul" , a declarat antrenorul Luciano Spaletti, care i-a trimis pe Kerzhakov si Denisov la echipa a doua.

Presa rusă scrie că jucatorii sunt sustinuti de alti membri ai echipei, intre care Viaceslav Malafeiev, Vladimir Bistrov si Alexander Aniukov.

 

Sursa: Mediafax

gio_stgloria26.09.2012 18:56

Igor Denisov, jucatorul celor de la Zenit St Petersburg, a ajuns sa se antreneze cu juniorii echipei, fiind pedepsit alaturi de Alexander Kerzhakov! Denisov s-a suparat dupa ce Zenit a platit 90 de milioane de euro pentru Hulk si Axel Witsel in aceasta vara iar acestia au salarii uriase!

 

Denisov a atacat intr-un interviu pentru Sport-Express: "Pot sa inteleg daca l-am fi adus pe Messi sau Iniesta, cei care merita orice suma de bani. Da, am adus jucatori buni care vor ajuta cu singuranta echipa. Dar sunt chiar atat de buni in comparatie cu ceilalti incat merita sa castige de 3 ori mai mult?" a spus Denisov!

 

Englezii de la Daily Mail scriu ca situatia tensionata de la Zenit a lui Denisov le-a atras atentia marilor echipe din Premier League - Man City, Man United, Liverpool si Arsenal vor incerca sa-l aduca la iarna.

 

Denisov are o poveste foarte interesanta care-l ajuta mult pe teren - ii place foarte mult sa joace sah si e chiar bun! Igor Denisov a jucat impotriva unui nume important, Petr Svidler, si a reusit sa obtina o remiza in 3 meciuri!

ebonyc07.10.2012 11:54

Diseara avem 5 meciuri nebune:

Barcelona - Real Madrid - 20:50

AC Milan - Inter Milano - ora 21:45

Olympique Marseille vs. Paris Saint Germain - ora 22:00

Athletico Madrid - Malaga - ora 22:30

FC Porto vs. Sporting Lisbona - ora 22:45

gio_stgloria05.11.2012 16:53
ebonyc05.11.2012 18:41

 

Ce-a palit-o, ba baiatule!

drvladyk06.11.2012 00:24

mi-a amintit de ceva din trecut:

http://www.youtube.com/watch?v=Facj3u56HT4

 

apropos mioarelor..avem un trecut care obliga..

red&blue_boy15.11.2012 06:33
MoWeed15.11.2012 06:40

Ei il au pe Ibrahimovic, noi pe Dodel...

red&blue_boy15.11.2012 06:51

Diferentele sunt mici, nu fii rau. Dodel n-a avut sansa sa ajunga la o echipa de top din Vest, valoarea o are. :P

 

Si aseara, la ultima faza, la contraatacul nostru, ce pasa aiurea a putut sa dea la combinatia cu Stancu...

Ronnie15.11.2012 11:01

Cred ca e cel mai frumos gol care l-am vazut vreodata.

red&blue_boy15.11.2012 11:13

M-am distrat aseara ca mi-am amintit ca in urma cu ceva zile am citit undeva de competitia pentru cel mai frumos gol al anului. Ba al lui Messi, ba al lui Neymar, ba al lui Ben Arfa, ba al lui Falcao etc...

Baietii, anul nu s-a terminat ! Nu mai pierdeti timpul cu cel mai frumos gol al anului, a fost dat aseara. :)

iNsTiGaToR15.11.2012 18:58

Daca e sa vorbim despre goluri din foarfeca, asta mi se pare mai frumos.

red&blue_boy15.11.2012 19:22

Superb, il stiam, dar parca tot pe al lui Ibra l-as alege....

drvladyk15.11.2012 19:34

Nu pot alege, superbe ambele.

gio_stgloria20.11.2012 11:26

Sampodoria - Genoa, 18.11.2012

 

gio_stgloria27.05.2013 21:03
blindius27.05.2013 21:05

a7Lj65b_700b1467537134.jpg

 

 

Vorba unui prieten, Arsene Wenger e treaz de ani buni. :D

Adrian27.05.2013 21:08

Radeti voi, radeti. Da' si de ajunge Jose la Chelsea...

Ronnie27.05.2013 21:13

Mourinho a luat Supercupa Spaniei anul asta. E un trofeu.

 

Daca nu ma insel, de vreo 10-11 ani, Mou a luat an de an cel putin un trofeu pe sezon.

blindius27.05.2013 21:57
Radeti voi, radeti. Da' si de ajunge Jose la Chelsea...

Eu simpatizez cu Real, mie imi pare rau ca nu a realizat performante mai notabile acolo. Il si apreciez ca antrenor, dar ce-am postat a fost pentru amuzament. Daca revine la Chelsea nu il sustin, dar fotbalul va fi mai interesant.

 

 

@ Ronnie, Supercupa e ca League Cup, chiar mai degeaba. League Cup macar te duce in EL, da' ma refer la perioada cand faceai misto de Liverpool pentru castigarea trofeului respectiv. Asa e si cu United acum doua sezoane, Supercupa.

Ronnie27.05.2013 22:02

Da' n-am zis ca e cine stie ce performanta, doar ca a cucerit un trofeu. E o prostie sa primesti un trofeu doar pentru un meci (sau dubla mansa, cum e in Spania), da' asta e fotbalul.

 

League Cup s-a format pe ideea de a juca rezervele, d-aia consider ca e un trofeu nesemnificativ.

Lorimer27.05.2013 22:10

Chelsea i se potriveste ca o manusa lui Jose...merg pe mana lor la castigarea CL anul viitor.

blindius27.05.2013 22:30

@ Ronnie: e un trofeu, da, sa nu fi considerat autorul ca Supercupa e-n sezonul trecut, ceea ce nu m-ar mira, eu vad situatia la fel. Nu am inteles de ce Supercupa tine ca deschidere pentru noul sezon, din moment ce si-o disputa castigatoarea campionatului si a Cupei.

Ronnie28.05.2013 11:15

E considerat primul meci din actualul sezon de Fifa. Prin iarna se discuta de trecerea lui Marius Niculae de la Vaslui la Sporting, insa transferul a picat pentru ca jucat la doua echipa intr-un sezon deja, pentru Dinamo in Supercupa cu CFR si pentru Vaslui in tur.

red&blue_boy28.05.2013 12:33

Da, asa e , meciul pentru Supercupa este considerat ca fiind primul meci oficial din noul sezon.

Cam ciudat, asta e.

 

Oricum, Mourinho a facut extrem de putin pentru o echipa precum Real, un titlu, o cupa si o supercupa in 3 ani. Cand era clar ca obiectivul principal pentru care a fost adus la Madrid era castigarea celei de-a 10-a Cupe a campionilor. Si in conditiile in care Real nu a mai luat trofeul din 2002.

Sa mai amintim si in cate partide s-a facut de ras contra Barcelonei?

Sau relatia sa cu jucatori precum Ramos sau Casillas? De ultimul si-a cam batut joc in anul asta....

 

«114151617»