FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Petrolul Ploiești - Steaua Il 1 - 1

«12»
Dragoshel02.11.2009 22:45

Liga 2 seria B1, etapa a 13-a, duminica 8 noiembrie ora 11:00 (in direct Sport.ro)

 

Stadion Ilie Oana, Ploiesti

 

Petrolul ocupa locul 6 cu 21 de puncte, iar Steaua ocupa locul 9 cu 15 puncte

red&blue_boy03.11.2009 12:00

Ne bat cred ca si astia.Incet,ne cam ducem in jos in clasament.

AG03.11.2009 13:43

avem si noi un tren sa ne duca asa dimineata?

Dragoshel03.11.2009 18:42

e un personal care pleaca la 7:40 din Bucuresti nord si ajunge la 8:58 in ploiesti sud

 

ps: gara ploiesti sud este mai mai aproape de teren

 

http://www.mersultrenurilor.ro/Ruta/Bucure...rd/Ploiesti_Sud

 

uite aici toate trenurile care merg spre ploiesti sud duminica

Grenada03.11.2009 19:29

Aveti grija , cunosc persoane din galeria petrolistilor care nu se duc pentru meci.

Deci multa grija.

radusteaua2303.11.2009 19:31

se merge la meci ?

 

mereu a fost scandal acolo cu aia de la petrolu

Astristul03.11.2009 22:39

Pronostic X! Sper sa-mi iasa. :) Nu ma supar daca totusi reuseste Steaua II o victorie! :D

 

PS: Luati aminte de sfatul lui Grenada! ;)

 

FORZA Steaua !!!

red&blue_boy04.11.2009 11:34

@ Astristul : din Ploiesti tu simpatizezi cu Astra,ca dupa nick-ul tau asa as zice?

Astristul04.11.2009 19:21

Exact! :D

red&blue_boy04.11.2009 22:25
Exact! :D

 

 

Bine atunci,sa bata Steaua 2,ca nu o sa te superi! ;)

Free_Steaua05.11.2009 08:29

sper sa mai bata si ei pe careva pana la sfarsitul anului

Daniel-Ionut05.11.2009 08:55
@ Astristul : din Ploiesti tu simpatizezi cu Astra,ca dupa nick-ul tau asa as zice?

 

Ia uite baaa... :blush:

Eu acum descopar... pana acum credeam ca scrie ARTISTUL... dar acum daca ma uit mai bine scrie ASTRistul :D

red&blue_boy05.11.2009 10:06
Ia uite baaa... :blush:

Eu acum descopar... pana acum credeam ca scrie ARTISTUL... dar acum daca ma uit mai bine scrie ASTRistul :D

 

 

Lasa Daniele,nu fi trist,e bine ca te-ai prins si mai tarziu ! :D

Astristul05.11.2009 14:48
Ia uite baaa... :blush:

Eu acum descopar... pana acum credeam ca scrie ARTISTUL... dar acum daca ma uit mai bine scrie ASTRistul :D

 

Stai linistit Daniele, nu esti singurul care acea iluzie optica cu "artistul"! :))

crysty1405.11.2009 16:42
Ia uite baaa... :blush:

Eu acum descopar... pana acum credeam ca scrie ARTISTUL... dar acum daca ma uit mai bine scrie ASTRistul :D

 

vroiam sa zic si eu, da zic...ma fac dracu de ras paici :))

Daniel-Ionut05.11.2009 16:56
vroiam sa zic si eu, da zic...ma fac dracu de ras paici :))

 

Si unde vrei sa bati cu asta? :D

crysty1405.11.2009 16:59

Vroiam sa zic ca nu sunt singurul neatent :rolleyes:

petrolulploiesti06.11.2009 12:14

Draga @Astrist

 

Daca eram chiar atat de rai,voi(astristii) nu trebuia sa patiti ceva? Sunteti teferi,deci nu suntem rai.Cu Steaua exista o rivalitate de 57 de ani,exista huligani care se bat intre ei,dar asta nu inseamna ca o sa sara lumea pe ei in oras,cand o sa vina pentru un meci.Au fost spectacole teribile pe Ilie Oana si Ghencea,intre Steaua si Petrolul!

Voua va place sa vb de rau Petrolul,dar se va intoarce totul impotriva voastra.V-am sustinut(noi petrolistii) in 1998,cand ati promovat prima oara,v-am luat echipa in 2007,am transformat-o in FC ploiesti.Unde erati voi,atunci? Am dus-o din C pana pe locul 3 in B.Unde ati fost voi?Ati promovat datorita blaturilor si retragerii Progesului,sunteti in prima Liga.Acum ati scos si voi capul din Pamant, ca strutii.

 

Petrolul e sustinut de intreg orasul,de primarie.Pe voi cine va sustine? 20 de insi mancatori de pateuri plus 6-7 insi care postati pe internet.Aveti culoare pielii maronie si sunteti si prost imbracati.Va credeti ultrasi? Voi intai invatati sa scrieti si sa va iubiti echipa.

Cum adica sa tii cu Steaua? Nu ai zis ca esti astrist? Bine,tu esti singura exceptie,ca esti stelist,restul astristilor(pana la 20) sunt dinamovisti.

 

Dumnezeu e sus si vede! Petrolul se va intoarce in Liga 1,anul asta sau anul viitor.Am scapat de PETROM si ne vom intoarce sus.Dar modul vostru de comportament nu-l vom uita.Am incercat,totusi sa ne purtam frumos cu voi,dar nu se poate.

O sa va rupem cocoasele si voua si spurcatilor vostri frati,dinamovistii...

 

PS.Sper sa retrogradati in B! Astra&Dinamo=cancerul fotbalului romanesc.

darkye06.11.2009 12:36

si asta e o amenintare pentru cei ce merg in deplasare ?? :))

KuzMaN06.11.2009 12:51

 Din Focsani e vreo unu care se duce la meci? 

Astristul06.11.2009 14:14
Draga @Astrist

 

Daca eram chiar atat de rai,voi(astristii) nu trebuia sa patiti ceva? Sunteti teferi,deci nu suntem rai.Cu Steaua exista o rivalitate de 57 de ani,exista huligani care se bat intre ei,dar asta nu inseamna ca o sa sara lumea pe ei in oras,cand o sa vina pentru un meci.Au fost spectacole teribile pe Ilie Oana si Ghencea,intre Steaua si Petrolul!

Voua va place sa vb de rau Petrolul,dar se va intoarce totul impotriva voastra.V-am sustinut(noi petrolistii) in 1998,cand ati promovat prima oara,v-am luat echipa in 2007,am transformat-o in FC ploiesti.Unde erati voi,atunci? Am dus-o din C pana pe locul 3 in B.Unde ati fost voi?Ati promovat datorita blaturilor si retragerii Progesului,sunteti in prima Liga.Acum ati scos si voi capul din Pamant, ca strutii.

 

Petrolul e sustinut de intreg orasul,de primarie.Pe voi cine va sustine? 20 de insi mancatori de pateuri plus 6-7 insi care postati pe internet.Aveti culoare pielii maronie si sunteti si prost imbracati.Va credeti ultrasi? Voi intai invatati sa scrieti si sa va iubiti echipa.

Cum adica sa tii cu Steaua? Nu ai zis ca esti astrist? Bine,tu esti singura exceptie,ca esti stelist,restul astristilor(pana la 20) sunt dinamovisti.

 

Dumnezeu e sus si vede! Petrolul se va intoarce in Liga 1,anul asta sau anul viitor.Am scapat de PETROM si ne vom intoarce sus.Dar modul vostru de comportament nu-l vom uita.Am incercat,totusi sa ne purtam frumos cu voi,dar nu se poate.

O sa va rupem cocoasele si voua si spurcatilor vostri frati,dinamovistii...

 

PS.Sper sa retrogradati in B! Astra&Dinamo=cancerul fotbalului romanesc.

 

Voi ati avut rivalitate cu cRapidul ca va tot intalneati prin "B", asa cu Steaua nu era mare rivalitate pana in anii 90, cand v-ati dat rotuzi si v-ati facut "frati" cu javrele! Mai iti aduci aminte? Daca nu, intreaba-i pe mai vechii lideri! ;) Mai bine ai fi comentat strict la meciul propriu-zis, ca aici nu e vorba de Astra, ci de meciul Stelei II cu voi! Si apropo de "rautate", n-o mai faceti pe sfintii, pentru ca stie toata lumea ce s-a intamplat anul trecut la deplasarea Stelei pentru meciul cu Otopeni!

 

Intr-o nota pozitiva, ma bucur ca frecventezi site-ul nostru! :)

kaymack06.11.2009 19:31

deci merge cineva?

andrey_ptm_steaua06.11.2009 19:49

da

Daniel-Ionut06.11.2009 21:00
Intr-o nota pozitiva, ma bucur ca frecventezi site-ul nostru! :)

 

Vorbeste la trecut :D

andrey_ptm_steaua07.11.2009 11:16

in ce parte a stadionului se vand bilete pt stelisti ...e cineva din ploiesti pe aici care stie??

«12»