CREZI?......DAR DACA....? :lol: :twisted: HA HA HA
CREZI?......DAR DACA....? :lol: :twisted: HA HA HA
ACUM AM VAZUT O TENDINTA PUR ROMANEASCA:oricare ar fi subiectul unei discutii in final se ajunge tot la aclasi lucru care ne face noua multa cinste prin europa-furtul;de ce tot timpul vedeti dracul mai negru decat e?de ce nu poate gandi tampitul de roman la munca si la a castiga ceva prin munca cinstita.chiar credeti ca nu e posibil ca in bomba aia de tara sa se faca ceva cinstit?
Bineintels ca sunt persoane care au realizat ceva si prin munca cinstita. Insa astfel de persoane nu se au cum sa se implice intr-un sport in care activitatile ilegale sunt regula, si nu exceptia. cu alte cuvinte oamenii cinstiti nu se asociaza cu un domeniu mafiot. Si oricum nu este cazul sa vorbim despre cei care o devalizat rafo Onesti ca fiind oameni de afaceri onesti. Indiferent da ca investesc sau nu la Poli tot asta ramane adevarul. Eu personal imi formasem o parere despre ei cu 1 an inainte sa ajunga in fotbal.
Un exemplu pozitiv: Asesoft Ploiesti. Din cate am vazut eu pana acum domnul acela tanar care este patronul echipei merita toata stima. A pornit o afacere intr-un domeniu in care resursele umane conteaza cam 90%, iar romanii exceleaza in tot ce inseamna informatica.
eu inteleg ca au fost multe marsavii,si furturi,dar e timpul ca ele sa se opreascasi asta nu se poate schimba daca un popor intreg gandeste in felul asta,pentru ca doar prin a avea speranta ca totul va fi bine, deja se schimba o gramada de lucruri de care tot noi vom profita pana la urma.un exemplu:aici,unde traiesc eu,politia rutiera nu-ti cere carnetul de comducere in 90% din cazuri.de ce?pentru ca ei nu pot sa creada ca cineva e atat de inconstient incat sa circule fara carnet(bineinteles ca sunt multi cei care profita de asta)
Da...Toata lumea vorbeste de mesajele rasiste si care incita la violenta ale noastre si ale cainilor' date=' dar eu zic ca ce se intampla la Timiosoara este un pic mai grav ! Cine a vazut poza din GSP de azi cu Hagi si cu Marian Iancu poate observa ca cei doi tzin impreuna un fular al lui Poli Timisoara care are pe mijloc o...ZVASTICA quote']
ei si ce daca era o zvastica, ma tovarase ? du-te la biroul pecere si depune o plangere daca nu-ti convine. adu si 2 poze tip pasaport, cu 2 urechi, dosar cu sine am eu la birou. pe urma astepti raspunsul acasa.
Ceausescule...nu prea ai tu treaba cu site-ul asta..Sau ai auzit ca e "FANCY" sa te dai suporter ?Si ca am uitat..stii cu cine semeni ? Cu ALFONSO..de la discoteca..
1) nu stiu ce inseamna "fancy" !
2) ma confunzi cu altcineva pe care l-ai vazut la tembelizor. :wink:
3) poza mea e veche de acum 3 ani , vrei una recenta cu autograf ? :lol:
Deci in continuare nimeni nu m+a lamurit ce e cu esarfele alea. Poli_forever stii ceva ?
ce vrei sa stii?
intreaba-ma
referitor la problema de la care ati plecat...ma indoiesc ca semnul ala se refera la o svastica...acela e un tip de cruce foarte vechi...la fel ca si crucea cu bratele egale sau crucea noastra...cred ca se numeste cruce romana dar i'm not sure de asta...faza e ca nu trebuie sa fie neaparat nazista...adica doar pentru ca hitler a adaptat-o si preluat-o ca simbol nu inseamna ca ea nu ramane o...cruce. deci linistiti-va...ma indoiesc ca oamenii aia sunt nazisti! pe langa asta mai e si interzis prin lege!
ok tocmai am vazut ce ati scris inainte...de unde scoateti oamenilor chestiile astea? va spun eu si puteti sa aveti incredere...indiferent ce zic butheads aia de ziaristi acel semn e o cruce stilizata..crucea in original nu arata chiar asa... cand hitler a modificat-o i-a adaugat bratele mai mici, cele perpendiculare pe bratele mari...si in plus de ce va intereseaza oamenii aia? chiar credeti ca vor sa pozeze in nazisti sau ceva de genul acesta? si chiar daca vor...de ce va intereseaza pe voi? acest site e dedicat Stelei din cate stiu eu...nu timisorenilor
Indiferent de origine si semnificatii, este vorba de un simbol interzis de lege. Cineva ar trebui cel putin sa-i atentioneze...
Dar sa lasam Timisoara ca nu despre asta e vorba pe acest forum ...
aloooo! pe acest topic se vorbeste de Timisoara!
Definitia Originala
Cuvantul "swastika" provine din dialectul Sanskrit svastika - cu "su" insemnand "bun", "asti" insemnand "a fi", si "ka" ca si sufix.
Pana cand nazistii au folosit acest simbol, swastika era folosita de multe civilizatii inca de acum 3000 de ani ca sa reprezinte viata, soarele, puterea, forta si norocul.
Chiar si la inceputul secolului 20, svastika era inca considerate un simbol cu conotatii pozitive. De exemplu, svastika era o decoratie populara care era de obicei imprimate pe pachete de tigari, felicitari, monede, si cladiri. In timpul Primului razboi mondial, svastika putea fi gasita chiar si pe umarul uniformei Diviziei 45 Americane si al fortei aeriene finalandeze pana dupa al doilea razboi mondial.