FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Echipamente Vechi

«12»
mstef20.10.2009 10:04

Exista pe undeva o baza de date cu echipamentele vechi ale Stelei (poze)? Ma intereseaza anii '80.

Virgil20.10.2009 12:05
:nono:
mstef20.10.2009 13:30

Mai exact asta ma interesa din ce sezon este, sau nu este unul real.

 

front.jpg

zoloz200520.10.2009 17:18

nu e tricou de joc, probabil s-au inspirat din asta

http://stadion.suportersteaua.net/memorabi...%20%2822%29.jpg

mstef20.10.2009 17:43

Nici eu nu am gasit o poza care sa ateste ca ar fi un tricou de joc, desi persoana respectiva (un strain) sustine autenticitatea desi nu precizeaza decat vag: anii '80.

ytse jam21.10.2009 13:08

superb tricoul. sincer, cred ca este un model de joc din 89-90, cand nu tot timpul aparea Ford pe tricouri...

ariven2123.10.2009 08:13
Mai exact asta ma interesa din ce sezon este, sau nu este unul real.

 

front.jpg

 

Urmaresc fenomenul de ceva timp, chiar am deschis un topic unde voi incerca sa adun material pentru un volum care sa prezinte isoria echipamentelor Stelei. S-ar putea sa fie un echipament folosit in perioada 1987-88. Pe de alta parte, nu imi aduc aminte de imprimeul acela dubios cu rosu... daca ai putea sa postezi si alte poze, ar fi excelent... Daca ai posibilitatea te rog studiaza eticheta. Stema am vazut ca e cea a perioadei pana in 1991, principala diferenta se constata la modul in care e grafiat cuvantul Steaua. Fata de steam de azi, unde literele S si A sunt capitale, aici partea de sus este arcuita. Daca intr-adevar a fost folosit si nu este o copie sau altceva, cred ca doar in campionat.

ytse jam23.10.2009 09:37

eu merg pe ideea ca acest tricou a fost folosit in sezonul 89-90, cand pe tricouri nu mai aparea Ford, ci Castrol...

 

nu vreau sa fac reclama vreunui site ceva (mai ales ca nu ii suport pe cei de la gsp), dar pe google am gasit o poza care se pare ca este de la acel Dinamo - Steaua 2-2 din '90, tricoul respectiv fiind unul albastru...

 

http://stelisti.mysport.ro/uploads/file/gica_hagi_1990_.jpg

supervladiTM23.10.2009 14:12

Modelul a fost folosit sigur la meciurile cu Montpellier din 90-91, cu Castrol pe piept. Era folosit atunci si cel albastru cu acelasi model.

A fost purtat si cu un sezon inainte, cand am pierdut finala cupei cu 6-4 cu Dinamo.

mstef24.10.2009 06:09

Eticheta din pacate se pare ca s-a sters... v-am atasat mai jos restul pozelor pe care le mai am, la rezolutie mare. Va rog studiati-le si spuneti-mi daca este vorba sau nu de un tricou original ca sa stiu ce fac. :)

 

crest.jpg

front_2_.jpg

label.jpg

logo.jpg

number.jpg

number_2_.jpg

rear.jpg

gio_stgloria24.10.2009 07:21

nu stiu daca e sau nu original, da e superb tricoul .

cristy.steaua2124.10.2009 16:58

unde ai gasit acest triocu..?

 

un site ceva...

ariven2125.10.2009 05:23

Acum dupa ce am vazut si restul pozelor, imi aduc aminte ca pe dvd-ul cu volumul 2 din meciurile Steaua Dinamo, erau cateva cadre cu jucatorii purtand acest tricou. supervladiTM are dreptate la finala cupei din 90 cred ca l-au purtat.

 

Concluzie: nu e un fals.

 

Ce marime estemezi ca e? M L sau XL?

 

Cat ceri pe el?

r3fl3x25.10.2009 08:35

Este din '90 de la finala cupei :) ( mi-a zis tata ) ca in '89 la Brasov era cu ford tricoul :D

Daniel-Ionut25.10.2009 16:49
ca sa stiu ce fac. :)

 

Pai ce ai de gand sa faci cu el? :)

Marius25.10.2009 16:54

il vinzi? :D

Maye25.10.2009 17:07

Dau mai mult decat Marius :D

Daniel-Ionut25.10.2009 17:16
Dau mai mult decat Marius :D

 

Da poate ca Marius nici nu era interesat sa il cumpere :ce_oameni:

Maye25.10.2009 17:33

Inca mai e interesat Marius.

Marius25.10.2009 18:00

terminati cu prostiile si lasati omu' sa se exprime.

 

spune un pret daca il vinzi, eventual PM...

mstef26.10.2009 14:31

Nu era al meu, era al unui italian, astazi l-am cumparat. Nu doresc sa il vand, dar daca ma voi razgandi candva anunt aici pe forum.

ariven2101.11.2009 07:49
Nu era al meu, era al unui italian, astazi l-am cumparat. Nu doresc sa il vand, dar daca ma voi razgandi candva anunt aici pe forum.

 

 

am gasit o imagine cu urss 89 exact acelasi pattern la tricou. Asta ar trebui sa spulbere orice indoiala.

 

Cu respect Alexanderhoff

Aleksei_Mikhailichenko_URSS_89.jpg

Aleksei_Mikhailichenko_URSS_89.jpg

Aleksei_Mikhailichenko_URSS_89.jpg

Aleksei_Mikhailichenko_URSS_89_2.jpg

crx31.12.2009 14:32

daca tot e topic deschis cu "Echipamente vechi, Poze, Tricouri" ar fii frumos ca fiecare sa punem o poza, doua, trei cu ce tricouri, echipament cu Steaua, avem.

 

La multi ani si multa sanatate in noul an!

 

 

cristy.steaua2114.02.2010 16:09
crx14.02.2010 21:00
unde ai gasit acest triocu..?

 

un site ceva...

 

am vazut pe ebay(anu trecut) exact acest model, daca o sa-l gasesc din nou, am sa pun link-ul.

(era un magazin care vindea acest model vechi de echipament nu numai cu Steaua, cu majoritatea echipelor din acea perioada)

«12»