FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Petitie . Stadion "Ion Alecsandrescu"

«12»
mstef20.10.2009 13:48

Ti-am spus eu ce sa votezi? Am explicat doar ca nu este ceva gresit sau nemaintalnit schimbarea numelui stadionului dupa o fost legenda a clubului si am dat si exemple. Cum altii au afirmat ca numele trebuie sa ramana acelasi de parca este strict interzis schimbarea lui, asa mi-am exprimat si eu punctul de vedere cum ca nu trebuie neaparat sa ramana acelasi pentru totdeauna.

 

"Sunt convins ca cei care au spus NU, au si argumente mult mai puternice decat cele pentru care ar fi spus DA"

 

Acum spune-mi tu cine face pe atotstiutorul? Nu iti convine problema ta, citeste si treci mai departe... fiecare voteaza pentru el. Respectul tau pentru Ion Alecsandrescu este iarasi problema ta. Nu postul meu sau al tau vor face diferenta in acel vot, ci parerea fiecaruia in parte.

AndyQ20.10.2009 13:55
"Sunt convins ca cei care au spus NU, au si argumente mult mai puternice decat cele pentru care ar fi spus DA"

 

Acum spune-mi tu cine face pe atotstiutorul? Nu iti convine problema ta, citeste si treci mai departe... fiecare voteaza pentru el. Respectul tau pentru Ion Alecsandrescu este iarasi problema ta. Nu postul meu sau al tau vor face diferenta in acel vot, ci parerea fiecaruia in parte.

 

 

Pai eu ce-ti explicam mai sus? nu faptul ca nu conteaza comentariile ci voturile!?

 

Eu am zis ca fiecare in parte are argumentele personale pentru care a votat intr-un fel sau altu`, doar ca nu ma intereseaza care sunt alea. Tie ti se pare ca daca a zis omu "NU" inseamna ca are ceva impotriva. Nu, domnule, n-are nimic si nu vede nimic rau in schimbarea numelui stadionului, doar ca in sinea lui ii place mai mult asa.

 

Ca fapt divers, mai in gluma, asa, eu gasesc mai usor stadionul, daca-i spune Steaua, ca intreb pe strada si poate dau de unu care n-are treaba cu fotbalul si nu stie care-i stadionul "Ixulescu", el stie ca e Steaua si e in Ghencea.

 

N-am zis ca ar fi problema altcuiva ceea ce cred eu, dar pentru tine problema era de ce altii cred ca e rau sa-i schimbam numele.

 

Nu te supara daca cineva are cu totul alte pareri decat tine, pentru ca asta incepi sa faci acum, sa te ataci la cunoasterea parerii mele.

 

Hai, sanatate si relaxare ca uitam de cioban in stilul asta :)

Daniel-Ionut20.10.2009 14:15

"Tara arde si baba se piaaptana"

Asa spune un proverb romanesc, si asa se intampla si cu aceasta "idee"

Este o mare tampenie sa te gandesti acum sa schimbi numele stadionului...... :boxing:

Lari20.10.2009 14:23
Sa-ti spun eu vreo doua despre sfinx sa vad daca mai doresti sa se numeasca asa stadionul.

 

Spune-ne si noua, te rugam. Sau macar mie, pe privat, daca se poate. Iti voi recunoscator.

 

Da, dar iarasi, Lacatus n-a murit, deci nu-i vad rostul! :rolleyes:

 

Eram usor ironic la adresa acelora care se opuneau cu vehementa ideii de schimbare a numelui arenei. Mai ales ca nu e pentru prima data cand s-a oferit sugestia de a numi PN "Peluza Marius Lacatus".

 

Personal, as numi stadionul "Steaua - Ion Alecsandrescu", iar Tribuna I "Ilie Savu".

 

Lari, dar ce ai spune daca am propune sa se numeasca Valentin Ceausescu, fara de care sub Ion Alecsandrescu nu s-ar fi realizat minunata performanta din 7 mai 1986? Ar fi si mai sonor.

 

Tov. Vali aavut un merit imens, de acord. Insa nu mai mare ca nea Ion, care s-a dus personal dupa atatia jucatori prin tara. Exemplele Belo si Balint sunt mai mult decat elocvente.

 

Mai mult, Valentin era mai mult un soi de scut fata de exterior, dand, de multe ori, curaj jucatorilor (a fost primu' care le-a zis ca au sanse sa devina campioni europeni!). Munca, insa, era facuta de Sfinx si Jenei.

 

Putem noi sa vrem sa se numeasca cum vrea muschiul nostru. Cineva ar trebui sa o faca oficial. Credeti ca Gigi va fi de acord. Poate, dar va pune conditii. Si noi tot Steaua i-am spune. Mai mult ca sigur. Ar fi si mai la indemana "hai pe Steaua" decat "hai pe Ion Alexandrescu".

 

Subscriu la ce a zis cineva mai sus: mai usor cu idei de-astea, ca ne pomenim ca o preia bou' si ne face o "bucurie"...

 

Mai subscriu si la ce a zis un alt drogat: Guie Migi!

AndyQ20.10.2009 14:31

Cineva sa modifice posturile respective, de preferat in alta limba, ca si asa nu intelege Jiji.

 

Oare Jiji are link direct in Internet Explorer catre site-ul asta? Ar fi simpatic de stiut ca da. :)

Astristul20.10.2009 20:24
Eram usor ironic la adresa acelora care se opuneau cu vehementa ideii de schimbare a numelui arenei. Mai ales ca nu e pentru prima data cand s-a oferit sugestia de a numi PN "Peluza Marius Lacatus".

 

Personal, as numi stadionul "Steaua - Ion Alecsandrescu", iar Tribuna I "Ilie Savu".

Aha! Imi cer scuze pentru ca n-am sesizat ironia. ;)

Mie nu-mi displace oricum. Stadionul se numeste Stadionul Steaua, eu prefer sa-i zic Stadionul Ghencea (asa m-am invatat de mic), dar nu m-as impotrivi daca ar fi redenumit dupa o fosta mare glorie Stelista! :)

1uLy4Nn22.10.2009 12:00

NU...Ghencea sa ramana

boozy7us22.10.2009 12:22
Cineva sa modifice posturile respective, de preferat in alta limba, ca si asa nu intelege Jiji.

 

Oare Jiji are link direct in Internet Explorer catre site-ul asta? Ar fi simpatic de stiut ca da. :)

 

Stai linistit...ciobanu` nici romana nu o intelege, doar romana vorbita intre ciobani: ba, fa, huo...chestii din astea!

 

e o buna idee schimbarea numelui dupa o mare legenda a clubului, dar nu e momentul potrivit acum...parerea mea

MoWeed22.10.2009 14:34

Este o idee foarte buna, insa irealizabila cat timp e ciobanul la Steaua

Ronnie22.10.2009 14:50

O idee foarte buna!

bebeto22.10.2009 15:02

intradevar asta e problema Stelei in clipa de fata...cum se numeste stadionul.tara piere si baba se piaptana.no offense

cristy.steaua2122.10.2009 15:36

nu e buna ideea....parerea mea

 

Ghencea sa ramana Ghencea!!!

+ ca nu e a Stelei stadionu...jucam doar in chirie

Daniel-Ionut23.10.2009 17:58
O idee foarte buna!

 

Geniala chiar... ce'aveti ma v'ati lovit la ceas? :blink:

O mare tampenie sa schimbi numele la stadion... mai ales venita acum :huh:

«12»