FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cumparam Steaua!

«12»
ice_ball27.09.2009 13:28

In perioda asta grea cu ciobanul la conducere trebuie sa gasim o alternativa. Ma gandesc sa cumparam clubul.

Daca Steaua e cel mai sustinut club din Romania nu ar trebui sa fie greu sa strangem banii necesari cumpararii...

 

Cu o donatie de min $50 am avea nevoie de 1 milion de oameni pt a strange suma necesara tranzactie.

Am avea si buget de $10 mil pentru a sustine echipa in primul an pt ca trebuie sa ne gandim si la acest aspect.

 

axl27.09.2009 13:31

Sa facem o petitie on-line!

David27.09.2009 13:34

Ar trebui anumite contracte si asigurari,sa nu riscam sa existe delasari,oameni care nu mai baga bani,etc.Vor zice ca ei ce castiga,etc....

ice_ball27.09.2009 13:34

Pt cine are facebook:

 

http://www.facebook.com/home.php?#/group.p...1464&ref=mf

 

http://www.facebook.com/home.php?#/group.php?gid=2204693696

 

Steaua suntem noi!!!! Toti Suporterii din Lume Uniti-va!!!

marian198027.09.2009 15:45
In perioda asta grea cu ciobanul la conducere trebuie sa gasim o alternativa. Ma gandesc sa cumparam clubul.

Daca Steaua e cel mai sustinut club din Romania nu ar trebui sa fie greu sa strangem banii necesari cumpararii...

 

Cu o donatie de min $50 am avea nevoie de 1 milion de oameni pt a strange suma necesara tranzactie.

Am avea si buget de $10 mil pentru a sustine echipa in primul an pt ca trebuie sa ne gandim si la acest aspect.

 

 

da este o perioada grea pt Steaua dar nu stiu de ce atatea scandaluri cioban, magar , ce o fi este patronu Stelei nu vedeti ca multe echipe din Romania sunt in faliment si nu credeti voi ca daca vreti sa cumparati clubu si se vede unu patron si sef face el ce vrea. Am un patron care l-au facut muncitori cu acctiunile si acuma face pe duru mai bine sustineti echipa ca nici mort Becali nu va pleca din Ghencia asi face cavou in stadon si nu scapati de Jiji de la Steaua . Nu sunt sustinatoru lui Becali dar incurajati Steaua nu o distrugeti cu meciuri fara suporteri

mircea_1027.09.2009 15:47
da este o perioada grea pt Steaua dar nu stiu de ce atatea scandaluri cioban, magar , ce o fi este patronu Stelei nu vedeti ca multe echipe din Romania sunt in faliment si nu credeti voi ca daca vreti sa cumparati clubu si se vede unu patron si sef face el ce vrea. Am un patron care l-au facut muncitori cu acctiunile si acuma face pe duru mai bine sustineti echipa ca nici mort Becali nu va pleca din Ghencia asi face cavou in stadon si nu scapati de Jiji de la Steaua . Nu sunt sustinatoru lui Becali dar incurajati Steaua nu o distrugeti cu meciuri fara suporteri

 

bah da mai sunteti multe oi????

marian198027.09.2009 16:11
bah da mai sunteti multe oi????

 

 

sunt oi atata timp cat sunt ciobani :steag_sah_mic: si sa dai acuma 30-40 mil euro pe Steaua si plus cate 10 mil euro pe am trebuie sa ai afaceri foarte mari daca pleaca ciobanu se alege prafu asa ca ziceti ce vreti dar parerea mea incurajati echipa

Le reseau pansant27.09.2009 16:32

Inca unul care vine cu o idee cretinoida. Prietene tu te-ai gandit putin inainte sa aiurezi aici pe forum? stai sa vina meciurile cu Bistrita, panduri, medias sa vezi stadionul jumate, adica mai mult de 10.000 de stelisti care platesc pe bilet maxim 200 de mii. Deci, daca la un meci al Stelei abia vin 10-15.000 de oameni, atunci unde sunt milioanele alea de stelisti care mor de nerabdare sa stranga bani sa cumpere Steaua. Spune-ne si noua din prietenii tai stelisti cati sunt in stare sa te urmeze pe tine cu propunerea facuta? cati dintre ai tai ar baga mana in buzunar? cat de adanc?

 

Hai sa iti mai zic ceva, vreo 3 sferturi din aia 10.000 sunt drogatii, bagabontii, zdrentele, huliganii din peluze, aia pe care ii vezi pe la masuri, deplasari, aia care fac benere si coregrafii.

 

Daca intradevar vrei sa ajuti Steaua cu bani, aia 50 de euro pe care vrei sa ii donezi, dai la siteul asta, intalneste-te cu unul din redactori si contribuie cu cati poti.

 

Sper ca topicul sa fie inchis, si pe viitor sa se evite astfel de teme aiuristico-fantastice cu facutul chetei nationale pentru a cumpara Steaua.

 

Ps:imi cer scuze ca am vorbit in numele fcsteaua.ro, dar era doar o sugestie.

Ronnie27.09.2009 16:36

Astea sunt idei fanteziste. Ar insemna ca 1 om din 20 din tara asta sa bage cate 50$ in club. Sa fim seriosi...

Le reseau pansant27.09.2009 16:59
In perioda asta grea cu ciobanul la conducere trebuie sa gasim o alternativa. Ma gandesc sa cumparam clubul.

Daca Steaua e cel mai sustinut club din Romania nu ar trebui sa fie greu sa strangem banii necesari cumpararii...

 

Cu o donatie de min $50 am avea nevoie de 1 milion de oameni pt a strange suma necesara tranzactie.

Am avea si buget de $10 mil pentru a sustine echipa in primul an pt ca trebuie sa ne gandim si la acest aspect.

off Doamne, cate iluzii, baietas daca tu crez ca printr-un text de 4 randuri poti sa rezolvi situatia de la Steaua, inseamna ca nu ai mai mult de 15 ani. Daca ai terminat o facultate, inseamna ca esti la fel de neprofesionist ca si flegma din loja, ai aceiasi gandire ieftina si falimentara, bazata pe instint.

 

Tu stii cate batalioane de oameni lucreaza in administratia marilor echipe? stii ce studii au oamenii aia? echipele alea sunt mari pentru ca nu sunt conduse de insi care vin cu solutii de 4 randuri, echipele alea sunt mari pentru ca oamenii aia chiar gandesc, muncesc, concep planuri concrete, serioase, fac analize, discutii intre specialisti in domeniu, acolo nu vine oricine sa propuna absurditati care ulterior sa fie ridicate la rang de legi.

 

De aia suntem aici, ca vedem solutii in orice porcarie, in orice fantasmagorie lansata noi credem ca in Sfanta Scriptura.

ice_ball27.09.2009 17:36

Eu am facut doar o sugestie. Fantezista? Probabil, dar daca ai alta sugestie mai buna lumineazane cu ideile tale. Pana una alta ma uit la meci si suntem cam penibili ...

Marius27.09.2009 17:44

Sunt de acord cu axl ala, mai intai sa facem o petitie on-line!

Le reseau pansant27.09.2009 17:55
Sunt de acord cu axl ala, mai intai sa facem o petitie on-line!

daca o facem online, online ramane. Oricum Jiji nu stie sa intre pe net, care oricum e lucratura diavolului.

 

In alta ordine de idei, ca sa ii raspund lui coi de ghiata:

 

Noi suporterii nu trebuie sa facem cine stie ce planuri, trebuie doar sa sustinem echipa si sa fim alaturi de ea. Nu cred ca vreodata vom putea sa cumparam Steaua, cred ca am fi prima echipa din lume finantata de suporteri si oricum chiar daca am face-o vor fi probleme mult mai mari decat sunt acum cu Becali.

 

Raman la parerea ca acum rolul nostru se rezuma la a-l contesta puternic pe jeg, si a incerca sa raliem la cauza noastra fosti stelisti care sunt interesati sa preia clubul dupa ce dispare mizeria. Ca sa fiu mai simplu, impreuna cu viitori/posibil actionari la club il contestam pe cioban pana cand va pleca, atunci rolul nostru se incheie si incepe cel al actionarilor. E simplu si nici nu e nevoie de cotizatii sau milioane de stelisti.

 

In plus, noi putem sa urlam cat putem, daca alaturi nu sunt investitori care sa vrea sa vina la club, tot degeaba.

Fan FC Steaua27.09.2009 18:50

Daca intradevar se vor strange banii, o va lasa si la 30/35, numai sa scape... Si nu trebuie un milion de oameni, trebuie mai putini, si o rabdare de vreo jumatate de an sau un an ca sa se stranga banii.

 

Dar o solutie mai buna ar fi ca suporterii sa detina un anumit procent din actiunile clubului, si nu pe toate.

 

Ma gandeam ca suporterii sa detina:

 

50% din actiuni in cazul in care e un singur investitor/finantator.

20% din actiuni in cazul in care sunt doi investitori/finantatori.

10% din actiuni in cazul in care sunt trei investitori/finantatori.

axl27.09.2009 19:03
10% din actiuni in cazul in care sunt trei investitori/finantatori.

Parca mai bine ar fi 12%. Sau chiar 15. Ce plm.

1uLy4Nn27.09.2009 19:11

fi-ti realisti..ce spuneti voi aici este imposibil de realizat

MoWeed27.09.2009 20:09

Pana una alta nu s-au gasit pana acum decat 300 de insi dispusi sa dea 10 RON pe luna cotizatie la AISS si tu vrei sa gasesti un milion de oameni care sa dea 50 de dolari?

boozy7us28.09.2009 09:01
daca o facem online, online ramane. Oricum Jiji nu stie sa intre pe net, care oricum e lucratura diavolului.

 

In alta ordine de idei, ca sa ii raspund lui coi de ghiata:

 

Noi suporterii nu trebuie sa facem cine stie ce planuri, trebuie doar sa sustinem echipa si sa fim alaturi de ea. Nu cred ca vreodata vom putea sa cumparam Steaua, cred ca am fi prima echipa din lume finantata de suporteri si oricum chiar daca am face-o vor fi probleme mult mai mari decat sunt acum cu Becali.

 

Raman la parerea ca acum rolul nostru se rezuma la a-l contesta puternic pe jeg, si a incerca sa raliem la cauza noastra fosti stelisti care sunt interesati sa preia clubul dupa ce dispare mizeria. Ca sa fiu mai simplu, impreuna cu viitori/posibil actionari la club il contestam pe cioban pana cand va pleca, atunci rolul nostru se incheie si incepe cel al actionarilor. E simplu si nici nu e nevoie de cotizatii sau milioane de stelisti.

 

In plus, noi putem sa urlam cat putem, daca alaturi nu sunt investitori care sa vrea sa vina la club, tot degeaba.

 

esti tu sigur ca am fi primul club sustinut financiar de suporteri? socios...iti zice ceva? da, sunt doar 4 randuri...dar daca ne punem capul la contributie....o putem face.

 

obstacolul de care ne-am lovi este insa prostia si infatuarea ciobanului. mie unul imi permite bugetul sa ma lipsesc chiar si de 100 de euro lunar, pe care daca ar fi posibil i-as da catre Steaua, si mi-ar conveni ca in schimbul acestor bani sa devin actionar la clubul pe care il iubesc. toate fostele glorii ale Stelei fug de ciobanul incult ca de dracu` pentru simplul motiv ca stiu ca nu va vinde in veci...doar isi bate joc de toata lumea!

mq_messi28.09.2009 10:19

ce e scris in primul post e cam imposibil ... insa se pot cumpara sa zicem 17% din actiuni + sa zicem alti 2 investitori la fel cu 17% . Oricum e fffff greu de realizat asa ceva : trebuie multa publicitate sa afle lumea , cateva foste glori care sa apara in presa sa vorbeasca despre acest proiect , un sistem f bine pus la punct , de ex : daca dau 20euro sa am "x" actiuni . Totusi daca ar fi sa visam ar fi in felul urmator : sa zicem 400.000 de oameni contribuie lunar cu 5 euro , 2 milioane pe luna , iar in 6 luni s-ar strange 12 milioane . e greu insa ( sincer nici eu nu cred ce am scris putin mai sus...) . Cea mai usoara cale de a scapa de cioban este sa vina un investitor strain ... Eu si acum cred k Ilie Nastase adusese un investitor destul de bun , dar oierul dobitoc a refuzat ca deh : "familia mea tine cu Steaua" . cam atat. Hai cu cat mai multe proteste pe viitor !

boozy7us28.09.2009 10:29
ce e scris in primul post e cam imposibil ... insa se pot cumpara sa zicem 17% din actiuni + sa zicem alti 2 investitori la fel cu 17% . Oricum e fffff greu de realizat asa ceva : trebuie multa publicitate sa afle lumea , cateva foste glori care sa apara in presa sa vorbeasca despre acest proiect , un sistem f bine pus la punct , de ex : daca dau 20euro sa am "x" actiuni . Totusi daca ar fi sa visam ar fi in felul urmator : sa zicem 400.000 de oameni contribuie lunar cu 5 euro , 2 milioane pe luna , iar in 6 luni s-ar strange 12 milioane . e greu insa ( sincer nici eu nu cred ce am scris putin mai sus...) . Cea mai usoara cale de a scapa de cioban este sa vina un investitor strain ... Eu si acum cred k Ilie Nastase adusese un investitor destul de bun , dar oierul dobitoc a refuzat ca deh : "familia mea tine cu Steaua" . cam atat. Hai cu cat mai multe proteste pe viitor !

 

pai...cam asta era ideea in primul post...poate nu vor fi 400.00 de oameni, dar cu siguranta vor fi oameni care sa dea mai mult de 5 euro. 2 milioane lunar eu zic ca e un buget ok pentru primii ani, la care se adauga banii de pe bilete+abonamente, participari in cupele europene, drepturi de televizare, sponsorizari, magazinele Steaua...

 

problema e insa ciobanu` care nu se da dus....poate daca ne luam si de familia lui pleaca! nu incit la violenta, dar cu ciobanii din pacate nu vorbesti decat cu bata...ei nu stiu de vorba buna!

ArmyLand28.09.2009 11:48

Abia avem 65000 de inscrisi pe acest site, din care multi inactivi si voi visati la sute de mii care sa plateasca. Adica AISS spune ca abia are 300 de platitori, iar la un miting pasnic s-au adunat cateva mii si voi aveti vise marete. Pai daca mai castiga Steaua cateva meciuri o sa vedeti ca multi incep sa-l laude din nou pe babuin asa ca mai mult de hai sa zic 5000 de platitori lunar nu o sa gasiti. Fiti realisti si acceptati ca numai actionat in forta si aducerea unui investitor dispus sa bage bani in echipa chiar daca am incepe din B, este singura solutie viabila.

Astristul28.09.2009 18:05
Abia avem 65000 de inscrisi pe acest site, din care multi inactivi si voi visati la sute de mii care sa plateasca. Adica AISS spune ca abia are 300 de platitori, iar la un miting pasnic s-au adunat cateva mii si voi aveti vise marete. Pai daca mai castiga Steaua cateva meciuri o sa vedeti ca multi incep sa-l laude din nou pe babuin asa ca mai mult de hai sa zic 5000 de platitori lunar nu o sa gasiti. Fiti realisti si acceptati ca numai actionat in forta si aducerea unui investitor dispus sa bage bani in echipa chiar daca am incepe din B, este singura solutie viabila.

De asta ma tem si eu, si toti cei care vor inapoi vechea Steaua. :rolleyes:

ice_ball28.09.2009 19:56

Nu trebuie sa cumparam 100%. Peste 50% din actiuni este suficient. Problema e ca cibanu' nu va vinde. Ori vinde ceva 10-20% la misto ori vinde tot. In nici un caz nu va accepta pe altcineva majoritar la club. Ca na, e cioban. Cat e el acolo trebuie sa fie majoritar. Cred ca cel mai bine are fi ca totalul actiunilor sa fie aproximativ egal distribuite. Mai multe parti are avea sa zicem 10-15%. Si noi suporterii, am putea avea 10% probabil.

 

Stiti daca ciobanul este singurul actionar la club?

boozy7us29.09.2009 10:29
Nu trebuie sa cumparam 100%. Peste 50% din actiuni este suficient. Problema e ca cibanu' nu va vinde. Ori vinde ceva 10-20% la misto ori vinde tot. In nici un caz nu va accepta pe altcineva majoritar la club. Ca na, e cioban. Cat e el acolo trebuie sa fie majoritar. Cred ca cel mai bine are fi ca totalul actiunilor sa fie aproximativ egal distribuite. Mai multe parti are avea sa zicem 10-15%. Si noi suporterii, am putea avea 10% probabil.

 

Stiti daca ciobanul este singurul actionar la club?

 

nu...nu e singurul actionar la club. de fapt, nici nu stiu daca are foarte multe actiuni la club. majoritatea sunt imprastiate in clanul fecali

ice_ball05.10.2009 05:17

A aparut un articol in Fanatik despre niste turci care ar fi interesati sa cumpere Steaua. Intermediari ar fi Hagi si Gica Popescu. Ei ar urma sa aiba functii in club, cel mai probabil de antrenor si presedinte...

 

http://www.fanatik.ro/turcii-vor-Steaua-s32957.html

 

Forza Steaua

 

«12»