FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pes 2010

«1234»
gio_stgloria25.09.2009 17:05

De ceva timp a aparut varianta demo a jocului PES 2010. Acesta ofera posibilitatea de a juca meciuri amicale de 5 minute cu urmatoarele echipe:

 

Liverpool

Barcelona

Italia (echipa nationala)

Spania (echipa nationala)

Franta (echipa nationala)

Germania (echipa nationala)

 

Jocul full va cuprinde UCL si Europa League.

 

 

In timp ce EA nu reuseste sa mai aduca nimic nou si atractiv , Konami a reusit ca de la an la an sa avanseze.Eu am fost in trecut mare fan FIFA , insa de vreo 2 ani m-am lasat pentru ca PES mi s-a parut un joc mai realist, chiar daca a avut o grafica mai slabuta.

 

Am jucam demoul PES 2010 si e extraordinar, n-am cuvinte, luati si voi varianta demo. Exista pe marile trakere romanesti. Anul acesta PES va fi probabil peste FIFA la toate capitolele.

 

 

Jocul full va aparea luna viitoare.

Ronnie25.09.2009 17:16
Anul acesta PES va fi probabil peste FIFA la toate capitolele.

 

Va fi sigur. Ca in fiecare an.

crysty1425.09.2009 17:56

L-am bagat si eu ieri.. am jucat ceva, cre'ca vreo 3 ore..

Foarte tare, mult mai bine realizat ca precedentul, si parca si putin mai greu...

:finger: fifa :))

David25.09.2009 18:00
AG25.09.2009 20:54

eu am fost imens jucator de fifa.. campionate pe net si alte cele.. pana ma plictisit si jucam fifa pe post d manager, dadeam simulate si alte cacaturi, pes nu are optiunea asta si nu imi pierd pofta de a juca, este mult mai realist pes-ul joc de asta iarna si sunt dependent de el, sper k anul asta varianta full sa fie completa ( echipamente , nume echipe,nume ligi ) nu cum este cel de anul trecut.. binenteles k este vorba de trade mark aici pnm.. sper k s-a rezolvat chestia asta pentru k nu vreau sa bag patchuri, am pes 9 si am patchuri de imi ajunge jocul la 10 gb , insa merge super tare, si desi este mult peste fifa si avansat,cere mult mai putine resurse.. deci .. muje ea sport.. PES rulleaza tare

El ragazzo STELIST26.09.2009 19:43

L-am bagat si eu ieri.. am jucat ceva, cre'ca vreo 3 ore..

Foarte tare, mult mai bine realizat ca precedentul, si parca si putin mai greu...

:finger: fifa :))

 

Pes`ul intotdeauna a fost peste fifa ! singura problema e cu licentele :D

iar daca la fifa nu difera mare lucru ,la pes,de la an la an se vede diferenta si schimbarea in bine !

aa si inca ceva,cel mai mult imi place sa joc cu Steaua sau la "BaL" sa ma ia Steaua !

:steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campionii !!!

 

crysty1426.09.2009 19:46

O sa se rezolve si cu licentele, anu asta sau de la anu, numai stiu exact.

gio_stgloria26.09.2009 21:24

fifa de anul asta e foarte slab, mai slab ca anul trecut. Pes a devenit deci cel mai bun si sper ca putem fi cu totii de acord asupra acestui lucru.

pes10.png

 

fifa10i.png

 

 

cam asta-i diferenta. ala mai frumos e pes :)

AG26.09.2009 23:14

fifa zici k e fifa 94, ala de il jucam la pacanele

razvan2827.09.2009 00:11

E mult mai bun PES si nu doar 2010 ci toate PES au fost mai bune decat FIFA.Asa cum ati spus si voi mai sus licentele sunt problema Konami.Anul acesta insa se anuta ca PES va intrece toate asteptarile :D

Ronnie27.09.2009 06:17

Leagues

 

The following leagues are fully licensed.[14]

 

* France Ligue 1

* Italy Serie A

* Netherlands Eredivisie

 

The following leagues are partially licensed.[14]

 

* England Premier League — 2 teams licensed: Liverpool and Manchester United

* Spain La Liga — 12 teams licensed: Athletic Bilbao, Atlético Madrid, Barcelona, Deportivo La Coruña, Espanyol, Mallorca, Racing Santander, Real Madrid, Real Valladolid, Sevilla, Valencia and Villarreal.

 

Other teams

 

The following club teams are confirmed to be in the game.[14]

 

* Flag of Belgium Anderlecht1

* Flag of Belgium Club Brugge1

* Flag of Belgium Standard Liège1

* Flag of Croatia Dinamo Zagreb1

* Flag of the Czech Republic Slavia Prague1

* Flag of the Czech Republic Sparta Prague1 3

* Flag of Denmark Brøndby1

* Flag of Denmark Copenhagen1

* Flag of Finland HJK Helsinki1

* Flag of Greece AEK Athens1

* Flag of Greece Olympiacos1

* Flag of Greece Panathinaikos1

* Flag of Greece PAOK1 2

* Flag of Norway Rosenborg

 

 

 

* Flag of Poland Wis³a Kraków1 3

* Flag of Portugal Benfica1

* Flag of Portugal Braga1 2

* Flag of Portugal Porto1

* Flag of Portugal Sporting CP1

* Flag of Romania CFR Cluj1

* Flag of Romania Dinamo București1

* Flag of Russia Lokomotiv Moscow1 3

* Flag of Russia Spartak Moscow1

* Flag of Russia Zenit St. Petersburg1

* Flag of Scotland Aberdeen1 2

* Flag of Scotland Celtic1

* Flag of Scotland Hearts1 2

* Flag of Scotland Rangers1

* Flag of Serbia Red Star Belgrade1

 

 

 

* Flag of Sweden AIK1

* Flag of Sweden Göteborg1

* Flag of Sweden Hammarby1

* Flag of Sweden Kalmar1 2

* Flag of Switzerland Basel1

* Flag of Turkey Beșiktaș1

* Flag of Turkey Fenerbahçe1

* Flag of Turkey Galatasaray1

* Flag of Turkey Sivasspor1 2

* Flag of Ukraine Dynamo Kyiv1

* Flag of Ukraine Metalist Kharkiv1 2

* Flag of Ukraine Shakhtar Donetsk

* Flag of Argentina Boca Juniors1

* Flag of Argentina River Plate1

* Flag of Brazil Internacional1

 

 

 

* Marchidegna (fake name)

* Huerpojauza C.F (fake name)

* FC Cerchizmajiu (fake name)

* Ugonalce (fake name)

* Alashergokh F.C. (fake name)

* F.C. Kolugavinsk (fake name)

* F.K. Ljemorac (fake name)

* PFC Ryagzhilograd (fake name)

* A.S. Punoichongaux (fake name)

* MFK Trnolevoce (fake name)

 

# Stadium Country Team

1 Anfield Flag of England Liverpool

2 Old Trafford Flag of England Manchester United

3 Wembley Stadium Flag of England England

4 Camp Nou Flag of Spain Barcelona

5 Santiago Bernabéu Flag of Spain Real Madrid

6 Estádio do Dragão Flag of Portugal Porto

7 Estádio José Alvalade Flag of Portugal Sporting CP

8 Estádio da Luz Flag of Portugal Benfica

9 Amsterdam Arena Flag of the Netherlands Ajax

10 El Monumental Flag of Argentina River Plate

11 Saitama Stadium Flag of Japan Urawa Red Diamonds

12 Stade de France Flag of France France

13 Stade Louis II Flag of Monaco AS Monaco

14 San Siro Flag of Italy Milan and Internazionale

15 Stadio Olimpico Flag of Italy Roma and Lazio

 

wikipedia.org

 

PS: Va fi si Steaua+Timisoara in joc. Posibil si FC Vaslui.

AG27.09.2009 09:56

mda.. deci nu avem Steaua .. nu avem Poli, nu avem Urziceni .. wtf.. bine k au aparut deja patchuri cu ' kituri si badges & names pentru cluburile nelicentiate , pes9 care il am instalat are 7gb normal si cu patchurile care le-am bagat are 10 :D

 

link-uri utile pentru pasionatii de pes :

 

http://pesromania.ro/

http://pes.ktlinkits.itehnology.ro/

http://pesstatsdatabase.com/

http://proevoworld.kaznet.nl/?p=start

http://www.pes-patch.com/

http://www.pespersian.com/

darkye27.09.2009 11:44

chiar si demo de la pes 10 e peste jocu full fifa 2010 :)) ....pacat ca nu se poate juca in retea....:(

Kellerman27.09.2009 12:33

Asta e jocu care face pipi de sus si direct pe FIFA. :D

AG27.09.2009 13:15

binenteles :D:bananadance:

RobYnho03.10.2009 12:07

A aparut Pes 2010 Full pentru PS 2. Drept urmare, tre' sa apara in curand si pentru PC.

razvan2807.10.2009 17:20

Pentru PC apare pe 23 octombrie.

AG07.10.2009 21:05

oo razvane ai inviat ma ?

crysty1408.10.2009 15:57

A aparut patch-ul cu echipe romanesti.

razvan2809.10.2009 21:43

DA nu prea am mai trecut pe forum...

Detalii :))

crysty1420.10.2009 10:59

A aparut PES 2010 FULL!!! :bananadance::yeahh:

AG20.10.2009 11:43

zeu, spune-mi si mie unde il gasesc :D

Vlad Bogdan20.10.2009 14:08

Jocul este pe Filelist , aparut de azi dimineata.Eu , cu RDS am scos cu 11 mb/sec la vreo 2,600 de seeds :D

Cat despre joc... Nici Fifa 10 nu e stralucit , terenul lasa de dorit si fara un patch arata ca un covor verde din piata,dar Pes mi se pare o prostie.Probabil o sa ziceti ca nu stiu sa joc , ca dau goluri la fifa de la 80 de m, etc... dar pes are 2 defecte grave:

-Lipsa licentei pt multe echipe , si aici nu ma refer doar la echipele mici.

-Portarii se misca ca robotii,au niste miscari zici ca sunt teleghidati.

 

Asta e parerea mea , desi sunt de acord ca bate fifa la capitolul grafica fara drept de apel :)

AG20.10.2009 18:56
Jocul este pe Filelist , aparut de azi dimineata.Eu , cu RDS am scos cu 11 mb/sec la vreo 2,600 de seeds :D

Cat despre joc... Nici Fifa 10 nu e stralucit , terenul lasa de dorit si fara un patch arata ca un covor verde din piata,dar Pes mi se pare o prostie.Probabil o sa ziceti ca nu stiu sa joc , ca dau goluri la fifa de la 80 de m, etc... dar pes are 2 defecte grave:

-Lipsa licentei pt multe echipe , si aici nu ma refer doar la echipele mici.

-Portarii se misca ca robotii,au niste miscari zici ca sunt teleghidati.

 

Asta e parerea mea , desi sunt de acord ca bate fifa la capitolul grafica fara drept de apel :)

 

:| omule .. exista patchuri pentru tot ce ai spus tu acolo mai sus , si sunt mai bune decat originalele ;) se pisha pe fifa de sus si mult ...

KuzMaN20.10.2009 19:38
:| omule .. exista patchuri pentru tot ce ai spus tu acolo mai sus , si sunt mai bune decat originalele ;) se pisha pe fifa de sus si mult ...

Si unde am putea gasi patch-uri de genul asta?

 

 

 

«1234»