FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Actualitati

«156789»
gio_stgloria17.01.2012 12:44

Raed Arafat este de acord sa revina in Ministerul Sanatatii si va lucra la noua Lege a Sanatatii

 

Doctorul Raed Arafat a confirmat marti, pentru HotNews.ro, ca va reveni la Ministerului Sanatatii. Primul ministru Emil Boc a precizat, dupa intalnirea pe care a avut-o cu Raed Arafat, ca acesta "isi va relua postul de subsecretar de stat la Ministerul Sanatatii".

 

"In cursul acestei zile (Raed Arafat) s-a intalnit cu dl. Traian Basescu si cu mine si a purtat discutii cu ministrul Sanatatii", a declarat primul ministru.

 

Emil Boc a spus ca Raed Arafat "va fi unul dintre membrii echipei care va redacta noua lege a Sanatatii".

 

Emil Boc a spus ca Raed Arafat "va fi unul dintre membrii echipei care va redacta noua lege a Sanatatii".

 

hotnews.ro

 

 

pcsbb31.01.2012 06:01

Cum ar fi zis nenea Iancu, uite-asa ne vindem tara:

http://www.badpolitics.ro/basescu-boc-cede...inalta-tradare/

vlad31.01.2012 17:46
gio_stgloria06.02.2012 08:42
vlad06.02.2012 09:49
Emil Boc si-a dat demisia !

 

 

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-114327...-guvernului.htm

 

I-a dat-o TB azi nopate la Cotroceni.

E firesc ce se intampla atata timp cat pastoresti un ministru de interne care si-a terminat liceul pe la 30 de ani. Acest fapt se reflecta si-n gandirea lui Igas.

El a zis-o cu Gurita lui; "Oameni buni nu iesiti la branconaj decat daca este impetuos necesar. I-a pus pe subalterni sa bage site-ul de cultura in duba si sa-l transporte in localitatile vadite de energie electrica. Mai ales ca afara erau temperaturi sub -0 grade. Sau peste +0 grade?

gio_stgloria06.02.2012 10:01

Da, din punctul meu de vedere asta era cel mai la indemana mod de a mai calma spiritele. Eram sigur ca asta se va intampla, insa ramane de vazut cum se vor descurca cei ce-i iau locul.

Harald06.02.2012 10:03

in contextul asta este o coincidenta cam stranie faptul ca fmi-ul a fost in vizita de curand.

 

vlad06.02.2012 10:12
Da, din punctul meu de vedere asta era cel mai la indemana mod de a mai calma spiritele. Eram sigur ca asta se va intampla, insa ramane de vazut cum se vor descurca cei ce-i iau locul.

 

Nu cred ca se vor calma spiritele. Nemultumirile romanilor raman mai ales ca nu Boc era buba. Boc nu a existat niciodata. E ca la Steaua. Pentru a-i imbuna pe stelisti Becali il da afara pe Mache.

Situatia este mult diferita de ce se intampla la sfarsitul lui 2009. Acum sunt alegerile si domn presedinte nu mai detine constante ci are foarte multe variabile. Habar nu are ce se va intampla la urmatoarele alegeri. Nu stie ce coalitii poate face partidul sau de suflet pentru a avea majoritate in Parlament. Habar nu are ce oameni vor pune cei de la usl pe liste la alegeri pentru a le pune capastrul pe cap. Habar nu are.E greu sa nu stii cui sa-i scrii biografia. Acum ii este usor cu un Oprea sau cu un Miki Spaga. Vremuri grele pentru domn presedinte drept dovada ca a amanat consultarile.

gio_stgloria06.02.2012 10:17

@vlad

 

lasa-ma sa cred ca romanii asa cum sunt ei ( au preferat sa stea in casa in loc sa iasa la proteste) se vor multumi majoritatea cu aceasta decizie. Referitot la partidul de suflet al lui base sunt de acord cu tine , e clar ca s-a dus totul pe p*** pentru ei.

vlad06.02.2012 10:23
@vlad

 

lasa-ma sa cred ca romanii asa cum sunt ei ( au preferat sa stea in casa in loc sa iasa la proteste) se vor multumi majoritatea cu aceasta decizie. Referitot la partidul de suflet al lui base sunt de acord cu tine , e clar ca s-a dus totul pe p*** pentru ei.

@Gio,

Stii bine ca dupa iarna vine primavara. Ce-i mai placut decat serile de primavara racoroase,senine petrecute in centrul orasului?? :)

 

Temperaturile de sub -0 grade au fost chiar (paradoxal) o gura de oxigen pentru partid.

 

Protestele se vor relua cand se va imbunatati vremea . Si vor fi si mai puternice decat acum.

Daniel-Ionut06.02.2012 20:18

Consiliul de judecata al ofiterilor din Flotila 71 Aeriana din Campia Turzii, intrunit in sedinta, pentru a analiza abaterile de la ordinea si disciplina militara comise de locotenentul Gheorghe Alexandru, a constatat ca ofiterul este vinovat.

Locotenentul a incalcat prevederile Legii nr. 80/1995 privind statutul cadrelor militare si a altor prevederi ale regulamentelor militare. Consiliul a propus trecerea in rezerva a acestuia.

 

Faptele pentru care locotenentul Gheorghe Alexandru a fost gasit vinovat de catre Consiliul de judecata al ofiterilor din Flotila 71 Aeriana sunt urmatoarele:

 

- participarea in data de 23.01.2012 la mitingul din Piata Universitatii-Municipiul Bucuresti, fapta interzisa

 

- purtarea uniformei militare pe timpul participarii la miting

 

- neinstiintarea comandantului despre deplasarea si in alte localitati pe timpul parasirii garnizoanei

 

La sedinta Consiliului au fost prezenti locotenentul Alexandru si aparatorul ales de acesta.

 

Pronuntarea hotararii s-a facut in prezenta ofiterului judecat, acesta refuzand sa ia la cunostinta, prin semnatura, de continutul hotararii, fapt care a fost consemnat intr-un proces-verbal.

 

Potrivit prevederilor art. 23 din R.G.-8, ofiterul judecat poate formula o cerere de apel impotriva hotararii adoptate de Consiliul de judecata, in termen de doua zile lucratoare de la data luarii la cunostinta de continutul acesteia.

 

RUSINE !

danimarcu06.02.2012 20:29
RUSINE !

 

De ce de fiecare data cand se aplica legea corect trebuie sa apara cineva sa conteste?

 

Lasa-l incolo de ratacit,acum are timp de mitinguri si de intrat in politica!...

cristy.steaua2106.02.2012 20:53

Foarte bine ca se aplica legea.

Problema e ca numai la anumite persoane se aplica...

Kellerman15.03.2012 18:02

Marko Bello: "Nu putem sa fim considerati chiriasi in propriul nostru oras, Targu Mures, in propria noastra tara, Transilvania."

 

 

 

Din pacate, n-ai cu cine. Am fost si la mitingul astora de la UMF. JALNIC! nici macar ei nu stiau ce vor. UMF are undeva la 350-450 studenti si n-au fost decat maxim 50 de la ei, restul erau elevi din scoli si licee si cetateni ai orasului. Organizat prost, whatever, dar nu primim nici ajutor la protestele anti-maghiare din alte orase. Galeria "U"istilor din Cluj sunt smardoi doar pe stadion cand striga UIE cu M la adresa ungurilor, ca la mitinguri antibozgoresti nu se prezinta.

 

E grav...singur n-ai ce sa faci. Si aveam sperante la lupte de strada ca in '90. :(

Lari25.03.2012 22:53

Telespectatorii din toată lumea petrec tot mai mult timp in fata televizorului: in 2011, ei s-au uitat la televizor in medie 3 ore si 16 minute pe zi, cu 6 minute mai mult ca in 2010 si cu 20 mai mult decat acum 10 ani, potrivit celui de-al 19-lea studiu anual difuzat de Eurodata TV Worldwide, informează afp.com.

 

 

Pe regiuni, cei mai fideli telespectatori se află in Orientul Mijlociu, cu 4 ore si 55 de minute pe zi (4 ore si 47 de minute in 2010), urmati de cei din America de Nord (4 ore si 47 de minute, neschimbat față de 2010). Europenii sunt la egalitate cu africanii - 3 ore si 48 de minute, față de 3 ore si 47 de minute, fiind urmati de locuitorii Americii Latine (3 ore si 30 de minute, neschimbat față de 2010) si cei din Asia-Pacific (2 ore si 45 de minute, față de 2 ore si 34 de minute in 2010).

 

 

În perioada 2009 - 2011, s-au inregistrat cresteri semnificative in cateva țări europene: 15 minute in Franta (3 ore si 47 de minute pe zi), 7 minute in Italia (4 ore si 13 minute), 5 minute in Spania (3 ore si 59 de minute).

 

 

În Statele Unite, timpul petrecut in fata televizorului a crescut cu 2 minute, la 4 ore si 53 de minute.

 

 

Neluand in considerare programele sportivele, in fruntea celor mai vizionate 10 programe se află filmele artistice (41% audiență), urmate de divertisment (38%). Știrile, documentarele, dezbaterile se bucură de o audiență de 21%.

 

 

Studiul, intitulat 'One Television Year in the World', a cuprins 80 de țări din cinci continente. Eurodata TV Worldwide, organism creat de Mediametrie, oferă date ce tin de masurarea audientelor in lume, acoperind peste 3.000 de posturi si reprezentand peste 3 miliarde de telespectatori.

makaveli2steaua26.03.2012 16:10
Telespectatorii din toată lumea petrec tot mai mult timp in fata televizorului: in 2011, ei s-au uitat la televizor in medie 3 ore si 16 minute pe zi, cu 6 minute mai mult ca in 2010 si cu 20 mai mult decat acum 10 ani, potrivit celui de-al 19-lea studiu anual difuzat de Eurodata TV Worldwide, informează afp.com.

 

 

Pe regiuni, cei mai fideli telespectatori se află in Orientul Mijlociu, cu 4 ore si 55 de minute pe zi (4 ore si 47 de minute in 2010), urmati de cei din America de Nord (4 ore si 47 de minute, neschimbat față de 2010). Europenii sunt la egalitate cu africanii - 3 ore si 48 de minute, față de 3 ore si 47 de minute, fiind urmati de locuitorii Americii Latine (3 ore si 30 de minute, neschimbat față de 2010) si cei din Asia-Pacific (2 ore si 45 de minute, față de 2 ore si 34 de minute in 2010).

 

 

În perioada 2009 - 2011, s-au inregistrat cresteri semnificative in cateva țări europene: 15 minute in Franta (3 ore si 47 de minute pe zi), 7 minute in Italia (4 ore si 13 minute), 5 minute in Spania (3 ore si 59 de minute).

 

 

În Statele Unite, timpul petrecut in fata televizorului a crescut cu 2 minute, la 4 ore si 53 de minute.

 

 

Neluand in considerare programele sportivele, in fruntea celor mai vizionate 10 programe se află filmele artistice (41% audiență), urmate de divertisment (38%). Știrile, documentarele, dezbaterile se bucură de o audiență de 21%.

 

 

Studiul, intitulat 'One Television Year in the World', a cuprins 80 de țări din cinci continente. Eurodata TV Worldwide, organism creat de Mediametrie, oferă date ce tin de masurarea audientelor in lume, acoperind peste 3.000 de posturi si reprezentand peste 3 miliarde de telespectatori.

 

 

Cu mandrie spun... am 1 an 4-5 luni de cand am renuntat la cablul TV.

 

Ronnie27.04.2012 17:29

Cica Ponta este noul premier... nu mai ramane decat sa plecam afara.

drvladyk27.04.2012 17:47

oricine ar veni, tot afara e mai bine:))

Kellerman27.04.2012 19:08

Vai, ma cac pe mine de ras. Cica Ponta premier. E petrecere acum in Piata Universitatii ? cred ca ies pensionarii la un AI SE TU PEGO, un gratar, mici, bere, ragaiala, ca vine 1 Mai si Ponta e premier.

blindica27.04.2012 19:25

Eu o singura dorinta am de la orice guvernare ar fi : sa nu mai vad picior de formatiune politica maghiara ca santajeaza pentru a ''pune umarul'' la majoritate. Vreau un Guvern fara maghiari, cel mult in pozitii secundare.

 

Bine... cel mai bine ar fi ca ei sa nu prinda pragul pentru Parlament!

 

In rest, sunt toti aceeasi materie. Pai cum naiba sa votezi acum cu PNL cand vin o gramada de membri din PDL. E o mare bataie de joc. Marii democrat-liberali vin intr-o alianta cu social-democrati... Ahahaha!

Lari27.04.2012 19:31

Doua postari pe teme de politica si nimeni nu se cearta? Niciun scuipat, nimic? Nicio injuratura despre aspra dictatura?

 

E sfarsitu' lumii, bai... :huh:

Kellerman27.04.2012 20:16

Stati calmi, nu e problema cu bozgorii. In ziua cand or sa aiba putere sa puna in pericol statul asta, se va infiinta o grupare Al-Qaida cu sediul central in Targu Mures, apartamentul meu.

 

igotthis.jpg

Lari27.04.2012 20:40

Cu rezultate mai bune, speram, decat alea pe care le are Liverpool... :whistle:

danimarcu27.04.2012 21:36
Cica Ponta este noul premier... nu mai ramane decat sa plecam afara.

 

Adevarat!

Nu cred ca exista un politician mai scarbos decat uschitul asta!...

Lari27.04.2012 21:43

Dani, sunt extrem de curios de cum reusesti sa-i mai diferentiezi...

«156789»