Pai potaile cand au jucat in 99 au jucat pe Da Luz....cine stie poateasta e nou si construit peste ala vechi.
Hai sa va lamuresc, ca doar trec in fiecare zi pe langa el cand merg la munca.
Stadionul este nou, finalizat cu putin timp inainte de Euro2004 si a fost construit langa cel vechi, care a fost daramat treptat,in functie ce se ridica cel nou. Stadionul se numeste Estadio da Luz (stadionul luminii),asa cum se numea si cel vechi.
La fel s-a intamplat si in cazul stadionului Jose Alvalade (sporting).
