FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stadioane.

«123»
I.N.Money15.10.2005 15:51

Virgil..Da Luz Stadionu Lu Benfica pana la urma cate locuri are....ca se vorbea odata ca are chiar vreo 100.000...

Virgil15.10.2005 16:22

1.Estadio da Luz din Lisabona,construit in 2003,cu ocazia disputarii Campionatului European din 2004,are 65.647 locuri,toate pe scaune.Este folosit de Benfica Lisabona.

 

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictu...isbon_luz.shtml

 

2.Estadio Jose Alvalade,pe care joaca Sporting Lisabona,este construit tot in 2003,cu aceeasi ocazie,si are fix 50.300 locuri,toate pe scaune.

 

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictu..._alvalade.shtml

lisbon_alvalade2.jpg

I.N.Money15.10.2005 16:35

Pai potaile cand au jucat in 99 au jucat pe Da Luz....cine stie poateasta e nou si construit peste ala vechi.

Virgil15.10.2005 16:39

Asa cred si eu.

I.N.Money15.10.2005 16:45

Khalifa International Stadium...Stadionul pe care joaca Nationala Quatarului 50.000 de locuri

doha_khalifa.jpg

doha_khalifa.jpg

I.N.Money15.10.2005 16:47

Atatürk Olimpiyat Stadion -Turcia...STadionul pe care s-a jucat finala UCL 2005

istanbul_ataturk1.jpg

istanbul_ataturk1.jpg

Captain RedBlue15.10.2005 19:11

Amsterdam Arena - stadionul lui Ajax - 52.880 de locuri

Virgil18.10.2005 13:15

Beaver Stadium din University Park/Pennsylvania State.107.282 locuri,toate pe scaune.Construit in l960.Fieful echipei de fotbal american Nittany Lions.

 

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictu...rk_beaver.shtml

university_park_beaver2.jpg

Padrese19.10.2005 01:46

Actualul stadion a lui LAZIO - Stadio Olimpico capacitate - 82456 locuri

 

foro_italico.jpg

 

olimpico3.jpg

 

olimpico1.jpg

 

Noul stadion al lui LAZIO - Stadio delle Aquile (Eagle's Stadium)

 

rec_laz-DV.jpg

 

rec_laz-v006.jpg

 

rec_laz-NV.jpg

zarboss19.10.2005 05:35

incredibil ce stadioane au unii parca ar fi din alte galaxii.....la noi nu reusim sa avem un amarat de gazon si astia fac niste stadioane de te ia cu fiori

FanSteaua4Life19.10.2005 08:18

Noi suntem cu vreo 20 de ani in urma...Doare, dar asta e adevarul...

bodanelu19.10.2005 11:12

da astia de la world stadium nu au totate stadionele. m-am uitat la noi in Romania si stadionul din Rm. Valcea nu e... stadionul zavoi de CCA 18.000 de locuri

luc19.10.2005 22:36

stadionul "Dan Paltinisanu" Timisoara unde joaca FCU Politehnica Timisoara

019.jpg

019.jpg

I.N.Money20.10.2005 08:10

Lazio nu mai joaca pe Olimpico?? :?:

Padrese20.10.2005 08:31
Lazio nu mai joaca pe Olimpico??  :?:

Ba da, dar se incearca sa se demareze construirea unui stadion propriu.Deocamdata consiliul orasului nu si-a dat acordul pentru a incepe lucrarea iar locul nu este nici el definitiv ales.

Ramon Sanchez Pizjuan20.10.2005 08:46

Cea m,ai frumoasa tabela din Timisoara :)

I.N.Money20.10.2005 08:51
Lazio nu mai joaca pe Olimpico??  :?:

Ba da, dar se incearca sa se demareze construirea unui stadion propriu.Deocamdata consiliul orasului nu si-a dat acordul pentru a incepe lucrarea iar locul nu este nici el definitiv ales.

Si o sa joace si Roma acolo?

zarboss20.10.2005 16:02

frumoasa imagine cu tabela... :lol: :twisted: :twisted: :evil:

luc20.10.2005 21:20
frumoasa imagine cu tabela... :lol:  :twisted:  :twisted:  :evil:

prefer astade mai jos si o vorba spune ca trebuie mai intai sa stii sa pierzi ca apoi sa te poti bucura de victorii

luc20.10.2005 21:23

zarboss nu faci fata presiunii de a locui in capitala?sau la tine rautatea si frustrarea sunt ceva nativ.asta e un topic despre stadioane,iar tu n-ai nici o treaba,scuza-ma.

reddog22.10.2005 19:00

Amicalul acela??? Daca era un meci oficial va nimiceau...

Misto stadionul, pacat ca nu prea aveti cu ce echipa sa va laudati...inca cel putin.

Allen23.10.2005 05:17

E nevoie sa mai amintesc ca noi am reusit rezultat ca asta intr-un meci oficial, si nu oricare ci tocmai in grupele CL? :wink:

zarboss24.10.2005 06:33

stadionul ala nou din china e pus ???

daca nu am eu niste poze :D:D:D :twisted:

zarboss24.10.2005 06:37
zarboss nu faci fata presiunii de a locui in capitala?sau la tine rautatea si frustrarea sunt ceva nativ.asta e un topic despre stadioane,iar tu n-ai nici o treaba,scuza-ma.

nu stiu ce vrei de fapt.. cred ca esti frustrat... ai avut vreo problema cand erai copil????

daca da du-te si te trateaza pentru ca vad ca inca te mai supara incidentul....

nu te baga in seama.. daca i ceva de zis cu referire la topic.. vreun comentariu ceva fa-l... daca nu cauta-ne in alta parte..

asta nu e topic despre membrii acestui site... topicul asta nu e facut sa ma certi tu pe mine... daca ai inteles bine .. daca nu nu mai intra aici

luc24.10.2005 07:10
zarboss nu faci fata presiunii de a locui in capitala?sau la tine rautatea si frustrarea sunt ceva nativ.asta e un topic despre stadioane,iar tu n-ai nici o treaba,scuza-ma.

nu stiu ce vrei de fapt.. cred ca esti frustrat... ai avut vreo problema cand erai copil????

daca da du-te si te trateaza pentru ca vad ca inca te mai supara incidentul....

nu te baga in seama.. daca i ceva de zis cu referire la topic.. vreun comentariu ceva fa-l... daca nu cauta-ne in alta parte..

asta nu e topic despre membrii acestui site... topicul asta nu e facut sa ma certi tu pe mine... daca ai inteles bine .. daca nu nu mai intra aici

scuza-ma zarboss,nu am vrut sa te cert, dar eu am pus o poza cu stadionu iar voi m-ati luat cu scoruri si alte alea asa ca nu stiu cine e frustratul,iar de accidentele mele nu-ti fa tu griji,multumesc

«123»