FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Miguel Angel Karim Simoes Fazenda - Echipa a-2-a

«12»
I.N.Money14.07.2009 11:14

tininhoprincipal.th.jpg

 

 

FC Steaua Bucuresti anunta transferul lui Miguel Tininho, fundas stanga in varsta de 28 de ani, care a evoluat, in sezonul trecut, pentru clubul portughez de prima Liga Os Belenenses Lisabona.

 

Jucatorul portughez de origine mozambicana, care a mai evoluat, de-a lungul carierei, pentru Torreense (Portugalia), Caldas Sport Clube (Portugalia), CD Uniao Micaelense (Portugalia), SC Beira Mar (Portugalia), West Bromwich Albion (Anglia), Barnsley (Anglia), a semnat un contract valabil pe un an cu echipa noastra, cu optiune de prelungire pentru inca doi ani.

 

Miguel Angel Karim Simoes Fazenda, nascut pe 13 octombrie 1980, a sosit in Ghencea liber de contract si va purta la Steaua tricoul cu numarul 20.

 

Sunt foarte bucuros ca am semnat cu un club puternic, cu renume pe plan european. Sper sa nu dezamagesc conducerea Stelei, care mi-a acordat incredere transferandu-ma. Imi doresc sa reusesc performante notabile in tricoul acestei echipe

 

Miguel Tininho, in exclusivitate pentru www.steauafc.com

gio_stgloria14.07.2009 11:59

Bafta !

kaycee14.07.2009 12:23

cum o sa-l strige pe asta la statia de amplificare a stadionului? :blink:

ciuby14.07.2009 13:13

Ca sa nu uit cumva peste trei luni, trebuie sa-ti urez de pe acum:

"LA REVEDERE, Mugurel Tiribombinho!".

Guardian14.07.2009 14:10

hai giginho

KERATOCONUS14.07.2009 14:28

Bai, ce carcotasi sunteti! Lasati omul sa demonstreze pe teren ce nu poate si apoi dati-va cu parerea despre el! :))

Lari14.07.2009 14:31
cum o sa-l strige pe asta la statia de amplificare a stadionului? :blink:

 

TiNiNoNiNoNiNoNiNoNiNoNiniooooooooo!!!!

 

_yang14.07.2009 14:56
TiNiNoNiNoNiNoNiNoNiNoNiniooooooooo!!!!

 

Vrei sa inceapa sa fuga aia de la tribuna I cu tricourile "FREE Gigi"?

Ronnie14.07.2009 16:04

Ce fata de tigan are are!

Lari14.07.2009 16:05

Spre deosebire de Banel sau Petre Marin.

SuperstaR1814.07.2009 17:22
Vrei sa inceapa sa fuga aia de la tribuna I cu tricourile "FREE Gigi"?

 

 

hahaha, buna asta :))

 

On-Topic: Bafta Miguel Angel Karim Simoes Fazenda ! Oricum sunt sanse mai mari sa nu ii mai placa oile lui Jiji decat sa ajunga Tininho asta titular. Dar d`eh, cum sa luam un jucator ca Darlas care cere minim 200 de mii de euro? N`avem nevoie noi de jucatori d`astia care "sa faca arogante", la Steaua tre sa vii cu capul plecat si super-fericit ca te-a scos clubul din saracie platindu`ti maxim 120 de mii.

Daniel-Ionut15.07.2009 16:21
cum o sa-l strige pe asta la statia de amplificare a stadionului? :blink:

 

ceva de genul: a marcat, cu numarul 20 Tininho => si galeria: Miguel Angel Karim Simoes Fazenda :))

 

PS: acum avem si noi un Karim, nu doar Real :)

D4v1dstelist15.07.2009 16:30

Alt brazilian.Astia chiar nu se invata minte?

mircea_1015.07.2009 16:36

nu e brazilian...e din mozambic :blink:

Maye15.07.2009 17:55

Ce nume lung are si asta...Cate un nume pentru fiecare amant al bunicii.

razvan2815.07.2009 19:55

Omu e paralel cu fotbalul....a jucat la echipe slabe si unde a nimerit si el la una mai breaza , West Bromwich Albion a jucat decat un meci.E clar un transfer slab , mai bine il promovam pe Filip , dar nuuu.

mircea_1016.07.2009 04:31

lasa bre, ne pregatim si noi de revelion, luam o gramada de petarde

D4v1dstelist17.07.2009 14:15
nu e brazilian...e din mozambic :blink:

 

 

generalizam la toti de genul asta :bruneti cu nume latin.

gby1020.07.2009 15:34

Doamne nu ...am vazut vreo 3 meciuri cu el mai demult...nu simte jocul de loc ...le da la intamplare...ce o fi o fi ...

 

 

 

Am vazut mai demult vreo 3 meciuri cu el...le cam da la intamplare...nu gandeste...

se7en01.08.2009 15:12

cand apucam sa-l vedem la treaba si pe el? de o luna tot face ture de teren.

Ronnie01.08.2009 17:02

Mai bine. Decat cum a fost anul trecut cand Toja debuta la nici 2 zile dupa ce a venit in tara, Arturo la fel ... si ne intrebam de ce cumparam doar panarame.

Cei de la CFR Cluj au asteptat 2 luni pentru Youssufe Kone cand a debutat.

Daniel-Ionut02.08.2009 06:44

Am inteles ca ieri a jucat pentru Steaua 2, Miguel Angel Karim Simoes Fazenda Tininho , dar sub lacat... ca sa nu vada nimeni perla din Mozambique la lucru :)

SuperstaR1802.08.2009 07:56
Am inteles ca ieri a jucat pentru Steaua 2, Miguel Angel Karim Simoes Fazenda Tininho , dar sub lacat... ca sa nu vada nimeni perla din Mozambique la lucru :)

 

hahhahahaha, buna asta cu perla din mozambique :naughty:

MoWeed02.08.2009 07:59

Eu zic sa asteptam sa vedem ce poate face pana sa facem misto de el. Nu de alta, dar si transferururile lui Grzelak si Kapetanos au fost luate la misto sau transferul lui Dayro a fost vazut ca cel mai bun transfer al nostru...

Daniel-Ionut02.08.2009 08:10
Eu zic sa asteptam sa vedem ce poate face pana sa facem misto de el. Nu de alta, dar si transferururile lui Grzelak si Kapetanos au fost luate la misto sau transferul lui Dayro a fost vazut ca cel mai bun transfer al nostru...

 

Nu l'am luat la misto!

Eu am fost primu' care a zis sa il asteptam... si pe urma sa vorbim ;)

 

OFF: Oare incape sa scriu pe tricou Miguel Angel Karim Simoes Fazenda Tininho :hmmm:

«12»