Sebastian Bodu a spus că nu va face nici o concesie in recuperarea datoriilor cluburilor de fotbal din Romania, patronul clubului din Ghencea replicandu-i că acesta nu este intreg la cap. Pe 25 octombrie va intra in vigoare legea conform careia cluburile din Romania vor raspunde de datoriile pe care le-au acumulat cluburile vechi din care s-au infiintat. Cea mai mare datorie este cea a clubului Steaua, care reprezintă aproximativ 25% din totalul de 1.814 miliarde de lei vechi. Cu toate că din momentul in care formatia din Ghencea a fost preluată de Ciobanul are cifra 0 in dreptul pasivelor, Ministerul Finantelor il va obliga pe patron să platească peste 400 de miliarde de lei vechi de la AFC Steaua. Contactat telefonic, Gigi a rabufnit: Bodu nu o să poată să blocheze in viata vietilor lui conturile Stelei. E prea mic să facă asta. Presedintele ANAF a spus ca dacă oficialul stelist vrea să-și demonstreze dragostea pentru clubul roș-albastru, să-și vandă Maybach-ul si să platească o parte din datorie. Ciobanul a raspuns sec: Nimeni nu poată să-mi impună mie ce să fac. Bodu este un papagal dacă spune acest lucru. L-am invitat la «Nasul» in emisiune, dar n-a vrut să vina Ar trebui să vină si să dea mana cu mine, si apoi să nu se mai spele pe mană trei zile. Să spună copiilor, nepotilor si stranepotilor lui că a dat mana cu Ciobanul, a incheiat patronul din Ghencea.
www.prosport.ro