FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua, locul 53 în IFFHS

«12»
ADRIAN PACURAR04.10.2005 04:39

Steaua, locul 53 in IFFHS

Campioana Romaniei a urcat 13 locuri in această lună in clasamentul Federatiei Internationale de Istorie si Statistică a Fotbalului, dat publicității luni la Wiesbaden. După ce luna trecută ocupa locul 66, cu 143 de puncte, acum este pe locul 53, cu 150 de puncte, la egalitate cu formatia braziliană Cruzeiro. Dinamo se află pe locul 137, urcand 22 de pozitii, in timp ce Rapid este pe locul 191, cu 125 de puncte. Primele trei clasate sunt: Inter Milano, Liverpool si AC Milan.

sursa www.prosport.ro

alex_lef04.10.2005 04:46

In sfarsit s-a facut dreptate, nu-mi venea sa cred acum cativa ani era dinamu inaintea noastra si ma intrebam dc, ei n-au avut treaba cu europa si totusi erau in fata noastra.Acum sunt la 70 sau 80 de locuri sub noi, aici in europa se vede clar diferenta dintre noi si celelalte echipe ale Romaniei

zarboss04.10.2005 05:06

sa ajunga pe unul din locurile 25-35.. si dupa aia putem emite pretentii la CL

Kobiy04.10.2005 05:43

O sa trecem si de grupe si o sa ajungem in primele 30 :twisted:

zarboss04.10.2005 05:45
O sa trecem si de grupe si o sa ajungem in primele 30 :twisted:

ar fi bine....

I.N.Money04.10.2005 06:41

Cred ca acest sondaj nu prea e important...cel dat de UEFA e clasamentu principal nu?

FanSteaua4Life04.10.2005 06:46

nu conteaza care este important...important e ca suntem cu mult inaintea cainilor si a ciorilor...

reddog07.10.2005 08:14

Nu mi se pare deloc relevant acest lucru. Acum trei ani nici macar nu erati in primele 100. Ca sa nu mai spun ca ati avut si momente mai proaste, ca si noi de altfel. Si nu cred ca e ceva de lauda in toata chestia asta. Cand veti fi sau vom fi in primele 20 atunci mai zic si eu ca e ceva demn de lauda.

Virgil07.10.2005 08:21

Eu spun ca locul pe care il ocupam este onorant.Pai la cate echipe sunt in Europa asta.

Nu are rost sa te oftici Reddog.Era o simpla trecere in revista.

Si locul vostru e onorant.Sunteti in primele 150.Si cu calificarea in primavara,prindeti top 100.

reddog07.10.2005 08:38

Daca tu consideri ca e ceva onorabil treaba ta. Pe mine nu prea ma intereseaza chestia asta. Eram si noi candva, acum trei ani parca, pe locul 64 si voi pe 100 si nu mai stiu cat, oricum nici macar 150, iar Rapidul nu era in 300 si nu s-a facut asa mare tevatura pe subiectul asta.

 

PS: De calificat ne vom califica. Dar voi ce veti face Virgile? Poate ne intalnim pe parcurs cam pe aceleasi pozitii "onorabile".

Virgil07.10.2005 08:41

Ce vom face?Cine stie?Poate vom izbandi ca si anul trecut sa trecem si de grupe.

M-as bucura sa cadem cu voi in optimi,sferturi sau semi.

Iti dai seama ca ar fi nevoie de un stadion "National" ca sa intre toti iubitorii celor doua echipe?

reddog07.10.2005 08:46

Bine spus national intre " ". Noi nu avem asa ceva. Lia Manoliu e de toata jena.

Sa speram ca ne vom intalni in semifinale sau finala. Ar fi ceva minunat. Dar nu cred ca se va intampla asa ceva. La valoarea campionatului nostru si al echipelor noastre, degeaba abereaza Gigi, sa ne multumim deocamdata daca trecem de grupe.

Virgil07.10.2005 08:52

Gigi exagereaza de foarte multe ori.Il inteleg,vrea sa-si faca lui curaj in primul rand.

reddog07.10.2005 08:54

Pai a declarat ca aveti sanse destul de mari sa ajungeti in finala la ce echipe "slabe" s-au calificat. Cred ca si cele din Liga care vor termina primul tur pe locul trei tot slabe sunt. Mai ramane de vazut. Daca Gigi asa afirma, cine stie, mai face niste donatii pe la biserici si il ajuta divinitatea.

Virgil07.10.2005 08:58

Probabil ca da.

reddog07.10.2005 09:02

La care faza e "da"? La calificare sau la divinitate? Sau la ambele?

Virgil07.10.2005 09:03

Tu cam ce crezi?La primul.

reddog07.10.2005 09:06

Cu ajutorul celei de-a doua.

Teoctist07.10.2005 13:23

Am avansat frumos in ierarhie.

Fiecare victorie va fi ca un sut in fund.

Adica un pas inainte.

reddog10.10.2005 15:17

Ce incalcit ai scris, Teoctiste... Deci sa intelegca te astepti la multe victorii in grupa.

Virgil10.10.2005 15:20

La cel putin doua.In meciurile de acasa.

reddog10.10.2005 15:24

Chiar si la meciul cu francezii? Te duci pe victorie? Poate si X ar fi bun. Cu Halmstad e cam usor.

Virgil10.10.2005 15:27

Doamne fereste!Cum sa fie bun X.Poate la Berlin si la Genova.

reddog10.10.2005 15:29

La Berlin cred ca va fi 1, fara suparare. E echipa cea mai titrata din grupa voastra. Cu italienii poate ca scoateti chiar 2.

I.N.Money11.10.2005 07:20
La Berlin cred ca va fi 1, fara suparare. E echipa cea mai titrata din grupa voastra. Cu italienii poate ca scoateti chiar 2.

orice meci din grupa noastra e de 1 x 2..Hertha are valoare dar poate sa fie batuta chiar pe Olympiastadion. 8)

«12»