FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cristiano Bergodi

«1236»
Ronnie25.06.2009 11:49

24151-cristiano-bergodi1-stire.jpg

Cristiano Bergodi este noul antrenor al Stelei. Acesta a fost adus de la Politehnica Iasi si are ca obiectiv titlul si cupa.

 

Nume și prenume: Cristiano Bergodi

Data nasterii: 14 octombrie 1964

Locul nasterii: Bracciano, Italia

Înãlțime: 1,88 m

 

Echipe antrenate:

2002-2003 Imolese

2003-2004 Sassuolo

2004 SS Lazio Roma (secund)

2005 US Lecce (secund)

2005-2006 FC Progresul București

2006-2007 CFR Cluj

2007-2008 FC Rapid București

2009 FC Politehnica Iași

2009- FC Steaua București

 

A castigat Supercupa Romaniei cu Rapid si a calificat CFR Cluj in premiera in Cupa UEFA.

 

Mult succes, Cristiano Bergodi!

 

dangeor25.06.2009 11:55

A semnat?

Ronnie25.06.2009 11:57

Unii zic ca da, altii zic ca nu.

Fane25.06.2009 12:08

Si pana la urma a semnat sau nu ? :confused:

Ronnie25.06.2009 12:18

Unii zic ca da, altii zic ca nu.

mircea_1025.06.2009 12:21

nu a semnat inca dar e 99,99%. Azi o sa plece cu echipa in cantonament..cel putin asa a spus gibonu', iar bergodi a confirmat...

MoWeed25.06.2009 12:21

Deci a semnat? :D

Ronnie25.06.2009 12:23

Prosport: Bergodi a semnat! (si e scris cu rosu)

GSP: "Bergodi: Inca nu am semnat"

 

Deci, unii zic ca da, altii zic ca nu. :happy:

Fane25.06.2009 12:23

@Mo

 

Stai tata ca nu stie unde si-a pus stiloul ala cu penita de aur...altfel nu se poate.Deci NU !

 

LE: L-am acrit pe Ronnie :thumbup:

dangeor25.06.2009 12:23

nu inca

bodanelu25.06.2009 12:28

cum e pana la urma?

unii zic ca da, unii zic ca nu?

Ronnie25.06.2009 12:30

Eu zic ca da.

maye25.06.2009 12:37

Mai mult DA decat NU :D

old_school_ultras25.06.2009 13:05

pana la urma merita o sansa si bergodi.sper sa aduca echipa pe drumul cel bun.daca e un antrenor care tine la disciplina probabil o sa aibe viata scurta la Steaua.sigur il vor sapa dupa o vreme liderii vestiarului.sa vedem

r3fl3x25.06.2009 13:55

nu , nu a semnat dar a plecat in cantonament cu echipa :)

 

 

"Am vorbit cu jucatorii de dimineata. Le-am spus ca vreau disciplina si daruinta pe teren. Ei poarta un tricou si trebuie sa dea totul pentru el. Am incredere in jucatorii tineri, dar performanta se face cu cei experimentati. Eu sunt multumit ca am venit la Steaua, pentru ca e un club mare si se vrea performanta. Am venit cu sufletul si cu inima deschisa. Sper ca rezultatele sa fie frumoase si sa deschidem un ciclu nou. Sper ca si relatia cu Gigi Becali sa fie una foarte frumoasa, chiar daca se vorbeste mult prin ziare de temperamentul sau. Mai bine sa am in fata o persoana deschisa, decat una care vorbeste pe la spate. Avem o echipa buna, pe care o vom intari cu 3-4 jucatori. Sper ca si relatia dintre suporteri si noi sa fie una foarte buna. E nevoie de liniste pentru a face performanta. Nu am semnat inca nimic, dar voi pleca in cantonament cu echipa" - a declarat Cristiano Bergodi, in cadrul unei conferinte de presa.

diflorino25.06.2009 14:25

Gigi a primit valiza de ziua lui: "Sigur luam si campionatul!"scrie pe sport.ro cica o sa cumpere jucatori!deci cred ca Bergodi ramane.

mircea_1025.06.2009 14:58

nu a primit nici o valiza...aia de la sport.ro au vrut sa faca o gluma si i-au dat o valiza cadou...

diflorino25.06.2009 15:05
nu a primit nici o valiza...aia de la sport.ro au vrut sa faca o gluma si i-au dat o valiza cadou...

mersi!!astia de la sport.ro te dezinformeaza mai rau!!fraierii!pun titluri de rahat,minciuni!!

Bombonel9425.06.2009 15:10
mersi!!astia de la sport.ro te dezinformeaza mai rau!!fraierii!pun titluri de rahat,minciuni!!

 

dar u stii sa citestii tot articolu????...daca erau asa prostii numai intra lumea pe site'ul lor mereu...

diflorino25.06.2009 15:20
nici nu are rost sa citesti ceva de pe situ ala!ii un site pornosport.ro...sau mi se pare mie cu toate pozele si videourile alea cu femei!!eu vreau sa ma uit la stiri!!sa vad stiri!de aia ma uit la un site sportiv!nu?

22890.jpg

red&blue_boy26.06.2009 05:55

Cred ca va ramane Bergodi,daca a plecat cu echipa.Cine stie cum se va intelege cu Becali,daca-i aduce ceva jucatori.Deja au ceva neintelegeri pe tema asta.

 

 

4_ever_steaua26.06.2009 08:44

ieri,la ziua patronului,a venit la 4 ace,exact cum ii place lui Gigi,a fost atent cu cravata si parul,exact cum ii place lui Gigi..ce intelegem de aici?daca nu o sa faca si nea` Bergodi ce zice Gigi o sa fie ceva gen SF

mircea_1026.06.2009 10:15

eee...nici chiar asa...Bergodi tot timpul era imbracat la costum...la toate meciurile, latoate conferintele de presa...nu s-a imbracat la costum special pt cioban

fredysteaua26.06.2009 10:40

eu cred ca bergodi este un om inteligent si a vazut cat de jegos e ciobanu si incearca sa ii intre pe sub piele sa faca ce vrea din el ... este perfect asa... parerea mea

Adrian26.06.2009 10:49

Eu cred ca Bergodi e o fetita mica care abia a asteptat sa ajunga la un club ca Steaua si acum o sa faca tot ce ii va sta in putere ca sa ramana aici si sa ii faca pe plac noului lui stapan.

 

De ce zic asta?

 

Pai e simplu.

 

Uitati-va numai cate compromisuri a facut.

 

Semedo era jucator pe care se baza. Acum nu se mai bazeaza.

Voia sa le dea credit tinerilor. Acum nu le mai da credit ca "performanta se face cu cei experimentati".

Nu ii face patronul echipa dar ii face transferurile. Sunt curios si eu. Cum ma-sa stie Bergodi ce pot Plesan si Lovin daca nici nu i-a vazut la antrenament.

Si nu ma mai frecati cu rahaturi gen "Lovin e petarda" ca nu e asa. Fiecare jucator functioneaza altfel cu fiecare antrenor. In functie de ce ii cere. Pe vremea lui Olaroiu, Lovin juca chiar foarte bine.

Bergodi e un al doilea Lacatus.

A fost adus la echipa pentru ca se imbraca in costum. BULLSHIT!

Asta e criteriu pt selectia antrenorilor?

 

Nu zic ca e antrenor slab. Nu prea il cunosc. Asta e adevarul.

Dar sclav este. 100%. Uitati-va cum se poarta cu Gigi. Nu stie cum sa il pupe mai mult in fund.

 

Aaa... si eu unul, personal, nu cred bullshitul acela cu "bergodi stia dinainte ce se intampla in vestiar". Asta e alta strategie becaliana ca sa scape de jucatori si Bergodi ii face jocul.

 

Daca echipa nu merge, mai mult de 5 etape nu ii dau baiatului.

«1236»