Data nasterii : 29.03.1975
Locul nasterii : Bucuresti
Post : atacant
Nr tricou : 27
Email : L***@***
Debut in divizia A : 31.07.1996 Jiul - Sportul 4-1
Data nasterii : 29.03.1975
Locul nasterii : Bucuresti
Post : atacant
Nr tricou : 27
Email : L***@***
Debut in divizia A : 31.07.1996 Jiul - Sportul 4-1
Mult prea fragil si-a pierdut apetitul ofensiv pe care l-a aratat la Sportul.
Ca si toti jucatorii veniti pe filiera Sportu...urmeaza Mazilu???
30 de ani ineficient o singura solutie AFARA!
A avut momente bune cand juca cu neaga acum pare terminat.
Nu iese in evidenta cu nimic, cred ca ne-am descurca si fara el.
Cred ca Dinita este intruchiparea ghinionului. de cand a venit la Steua nu cred sa fi fost apt de joc trei luni la rand. Marea pacat, pentru ca incepuse bine aici si are reale calitati. Alaturi de Oprita este singurul atacant din lotul nostru care stie sa dribleze. Cred totusi ca poate fi util in continuare pentru Steua in postura de rezerva.
nu mai e cum a fost...nu mai are pofta de joc,nu mai iese in evidenta cu nimic ... si in plus cred ca varsta isi cam pune amprenta pe evolutiile lui
Dinita stie sa dribleze....este si unul din preferatii lu Becali...asa ca s-ar putea sa-l vedem inca vreo 2-3 ani pe Ghencea.
Dinita stie sa dribleze....este si unul din preferatii lu Becali...asa ca s-ar putea sa-l vedem inca vreo 2-3 ani pe Ghencea.
da dar daca nu face nimic .. eu as prefera sa-l vad prin tribune decat pe gazon
Dinita momentan nu joaca... si bine face ca trebuie sa lase un loc liber si devreme pentru un atacant tanar... exp.: Litu...
Nu stiu ce se intampla dar am constatat ca majoritatea jucatorilor care vin de la Sportul se plafoneaza. Este si cazul lui Dinita. Un alt exemplu este Gigel Bucur. Dupa mine Poli Timisoara s-a pacalit cu acest jucator. El este unul din motivele pentru care Poli nu merge. Probabil ca acesti jucatori nu pot evolua intr-un colectiv valoros. Acolo(la Sportul) acesti jucatori erau peste media echipei si se integrau perfect-luau faze pe cont propriu si dadeau gol dupa gol. Cum sunt trimisi la echipe mai puternice cum clacheaza. Poate ma insel insa aceste doua exemple confirma acest aspect.
Nu stiu ce se intampla dar am constatat ca majoritatea jucatorilor care vin de la Sportul se plafoneaza. Este si cazul lui Dinita. Un alt exemplu este Gigel Bucur. Dupa mine Poli Timisoara s-a pacalit cu acest jucator. El este unul din motivele pentru care Poli nu merge. Probabil ca acesti jucatori nu pot evolua intr-un colectiv valoros. Acolo(la Sportul) acesti jucatori erau peste media echipei si se integrau perfect-luau faze pe cont propriu si dadeau gol dupa gol. Cum sunt trimisi la echipe mai puternice cum clacheaza. Poate ma insel insa aceste doua exemple confirma acest aspect.
La Sportu toata echipa juca pentru ei..uite acum exemplu lui Mazilu....asteapta pase..nu recupereaza nimic..doar asteapta.
Dinita e branza buna in burduf de caine.Daca nu s-ar accidenta atat de usor,ar fi de mare utilitate Stelei.Talent are.
Nu stiu ce se intampla dar am constatat ca majoritatea jucatorilor care vin de la Sportul se plafoneaza. Este si cazul lui Dinita. Un alt exemplu este Gigel Bucur. Dupa mine Poli Timisoara s-a pacalit cu acest jucator. El este unul din motivele pentru care Poli nu merge. Probabil ca acesti jucatori nu pot evolua intr-un colectiv valoros. Acolo(la Sportul) acesti jucatori erau peste media echipei si se integrau perfect-luau faze pe cont propriu si dadeau gol dupa gol. Cum sunt trimisi la echipe mai puternice cum clacheaza. Poate ma insel insa aceste doua exemple confirma acest aspect.La Sportu toata echipa juca pentru ei..uite acum exemplu lui Mazilu....asteapta pase..nu recupereaza nimic..doar asteapta.
Mie unu Mazilu imi place mai mult ca Bucur...L-am vazut cand a jucat si fundas central...sa descurcat foarte bine...despre Dinita...nu face fata la ritmul si presiunea echipei...
Dinita poate iese golgeter in divizia C, la cate a aratat pana acum, cam acolo trebuie sa se caleasca.
Dinita poate iese golgeter in divizia C, la cate a aratat pana acum, cam acolo trebuie sa se caleasca.
e destul de greu si in C pentru el... mai bine sa se lase... Eu il prefer accidentat... atunci e cel mai de folos... nu vreau sa fiu rau dar cam asa sta treaba... :cry: :cry: :cry: E un adevar care doare... dar mai bine sa doara ca alfel face infectie si te trezesti cu cangrena in echipa... :cry: :cry: :cry:
Pai e venit de la Sportul si intr-un fel se explica...cei de la studenti nu se pot descurca decat in gasca lor nebuna. Nu prea dau randament in afara perimetrului din Regie.
Dinita este din pacate o dezamagire(totusi, nu stim cum s-ar fi descurcat daca nu dadeau peste el o serie de accidentari). Anul acesta, cred ca deocamdata Gigel Bucur este cea mai mare dezamagire din punct de vedere al transferurilor din campionatul intern.
Cred ca acest topic nu ar fi trebuit sa existe. La cum joaca, Dinita nu merita o asemenea favoare.
Pentru binele lui sper ca din iarna sa plece la Sportul sau la orice alta echipa. Efectiv salariul sau reprezinta bani irositi de Gigi .
cred ca deocamdata Gigel Bucur este cea mai mare dezamagire din punct de vedere al transferurilor din campionatul intern.
Eu credeam ca Plesan... :roll:
eu cred ca amandoi
La cata tevatura s-a facut pe marginea transferurilor lor, mai mare dezamagire e Bucur. Plesan a venit la pachet in Stefan cel Mare. Si era de la inceput in viziunea multora un esec...Totusi parca si-a mai revenit in ultimul timp, in timp ce Gigel parca e pe alta planeta, nu la Timisoara. Cred ca nu ii prinde bine aerul din Banat.
Daca il comparam pe Plesan cu Dinita, eu cred ca ar merita Balonul de Aur. Altfel eu cred ca e mai degraba o piatra de moara legata de gatul lui Dinamo. S-a remarcat doar printr-o interventie stupida in meciul cu Everton. In rest... am vazut destui pe la B care joaca precum Plesan.
Gigel Bucur e la fel ca Dinita. Nu e pregatit psihic sa joace pentru un obiectiv. Ar trebui sa se intoarca la Sportul amandoi. La fel si Chihaia, ca tot lustruieste banca la Dinamo.
Pai si cu plesan se facusera valuri cand a oferit Jiji 1 000 000 de euro pe el...parca pleca la galata, prin italia, prin spania, prin franta...si a ajuns...unde a ajuns???.................la Dinamo...