FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Nk Celje 3 - 0 (0 - 0)

«12»
Ronnie20.06.2009 20:36

Steaua va incepe perioada de pregatire din Austria pe data de 1 iulie 2009, in zona Klagenfurt, cu incepere de la ora 18:30 in compania celor de la ND Gorica.

 

LE:

Prima partidã amicalã din stagiul austriac, care urma sã se dispute pe 1 iulie, contra lui ND Gorica, a fost anulatã la cererea Stelei. Oficialii roș-albaștrilor au explicat: "ND Gorica avea meci amical vineri, dar l-a anulat cu doar cîteva ore înainte de a avea loc. Pentru a nu pãți și noi la fel, am preferat sã renunțãm și sã alegem alt adversar". În consecințã, în aceeași zi, de la ora României 19:30, Steaua va juca un alt meci de verificare. Partener va fi NK Celje, locul 4 în campionatul Sloveniei.

Ionutz8620.06.2009 21:59

Mda...sper sa avem si amicale sanatoase..:)

MoWeed20.06.2009 22:01

Daca jucam ca in returul trecut, nici pe astia nu suntem in stare sa-i batem

 

@Ionutz86

 

Vrei sa le strice moralul o infrangere cu o echipa mai bine cotata?

Ionutz8621.06.2009 00:47
Daca jucam ca in returul trecut, nici pe astia nu suntem in stare sa-i batem

 

@Ionutz86

 

Vrei sa le strice moralul o infrangere cu o echipa mai bine cotata?

 

 

Pai si ce sa facem man ? Sa jucam cu echipe de mana a 2-a...sa zicem ca suntem buni...

 

Si apoi ne alearga astia in campionat...sa nu mai zic prin Europa.

 

E normal sa inceapa cu o echipa mai slaba..dar sincer sper ca Bergodi sa ne faca rost de 1 amical serios cu o echipa din peninsula.

MoWeed21.06.2009 07:02

Eram ironic mah, normal ca ar fi utile amicale cat mai tari

Ionutz8621.06.2009 07:14
:))) Scuze...n-am prins finetea...
Nyghty21.06.2009 08:10

Las' ca vedeti voi ce o sa-i alerge descultii astia pe ai nostri;bineinteles,o valiza ar rezolva o prima victorie in amicale

dee22.06.2009 07:11
Las' ca vedeti voi ce o sa-i alerge descultii astia pe ai nostri;bineinteles,o valiza ar rezolva o prima victorie in amicale

 

valiza stimuleaza, nu asigura VICTORIA. Victoria ti-o asigura doar munca si concentrarea la maxim, performanta si spiritul de fair play a celor neimplicati direct in lupta de pe teren.

Virgil22.06.2009 07:40

Se va rula intreg lotul. Prevad o victorie sau un meci egal.

Jolly8622.06.2009 09:19
3 iulie 2009

- 18:30 - FC Steaua - Bohemians Praga

5 iulie 2009

- 18:30 - FC Steaua - Dinamo Zagreb

7 iulie 2009

- 18:30 - FC Steaua - TSKA Sofia

 

Victorie cu Bohemians

 

Infrangere cu Zagreb

 

Egal cu TSKA

 

Pronosticurile mele :)

The Flyer22.06.2009 12:38

am picat cu aia de Ujpest in E.L.!sa vezi ce ne chinuim si cu maghiarii!

Virgil22.06.2009 13:08

Sub Bergodi echipa va avea o alta tinuta, un alt moral si desigur o alta vointa. Poate ne vom chinui, dar nu cum a fost sub Lacatus.

Important ar fi ca la finalul chinului sa avem satisfactia calificarii. Cred in Bergodi, cred in echipa, cred in Steaua.

diflorino24.06.2009 20:49

thumbnail_1_.jpg :D

 

 

 

:steag_sah_mic: si eu cred in Steaua!dar sper sa ramana bergodi!!dupa mine un antrenor bun!sper sa reziste la Steaua!si sa nu se bage oieru ala!

b0RMA25.06.2009 10:28

Se va televiza meciul?

Virgil25.06.2009 11:05

ASta-i meci de televizat? Eu as dori sa nu se televizeze ca sa nu in ceapa toti necunoscatorii cu criticile si intrigile lor de oameni nascuti pentru asta. Asta-i un fel de meci de antrenament, un fel de repetitie la actori, un fel de practica inainte de practicarea in sine a oricarei munci. Se mai greseste, vor juca toti, rezultatul nu conteaza.

 

Eu vreau sa vad Steaua atunci cand e gata de competitie.

Dragoshel27.06.2009 06:20

"FC Steaua anunta ca partida cu ND Gorica, care trebuia sa se dispute miercuri, 1 iulie, ora 19:30 (ora Romaniei), a fost anulata, ros-albastrii urmand sa joace, in aceeasi zi si la aceeasi ora, impotriva unei alte echipe din Slovenia, NK Celje (locul 4 in campionat)."

 

Sursa:Steauafc.com

razvan2829.06.2009 21:48

Anul asta nu stiu daca vom mai avea meci de prezentare...avem de jucat in turul 2 si turul 3 (sunt sigur ca ne vom califica) si echipa va fi prea obosita.Totusi ar fi frumos avand in vedere ca a jucat acolo sa vorbeasca Bergodi si sa avem un meci de prezentare cu Lazio.

D4v1dstelist01.07.2009 07:41

Si de ce ma rog nu s-ar televiza?Deja mi-e dor de meciuri.Si n-au trecut decat 2 saptamani.

hellas_verona01.07.2009 13:14

Poate e mai bine ca nu e televizat...poate la primul meci oficial vom avea ceva surprize placute...sa speram

 

:steag_cruce_invers:

Daniel-Ionut01.07.2009 14:54

Ce amicale avem noi si ce meciuri are dinam0 cu Marseille, Porto, ST Ettienne, Nantes... :confused:

 

PS: Dintre care o sa ia bataie in toate logic :)

InuYashaWwaLRbT01.07.2009 15:46

Ce drog ciudat

Esti ros-albastru fermecat

Ma duci la cer si innebnesc

Doar cand te am simt ca cresc

 

Doua culori ce le ador

Ca heroina,sunt cu mine pana mor

Gandul imi sta doar la Steaua

Cel mai puternic drog din toata viata mea!

_yang01.07.2009 16:39

Echipa de start a Stelei dupa sport.ro : Tatarusanu - Golanski, Goian, Ghionea, Marin - Szekely, Bicfalvi, Toja, Ochirosii - Stancu, Kapetanos.

 

john_8601.07.2009 16:44
Echipa de start a Stelei dupa sport.ro : Tatarusanu - Golanski, Goian, Ghionea, Marin - Szekely, Bicfalvi, Toja, Ochirosii - Stancu, Kapetanos.

 

Dupa parerea mea, acesta este 11-le ideal al Stelei. Probabil cu o singura exceptie, Zapata in poarta.

maye01.07.2009 17:29
Echipa de start a Stelei dupa sport.ro : Tatarusanu - Golanski, Goian, Ghionea, Marin - Szekely, Bicfalvi, Toja, Ochirosii - Stancu, Kapetanos.

Echipa tip(exceptie Zapata).

mircea_1001.07.2009 17:39

si Tiago la mijloc :P

«12»