FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Confederatiilor 2009 Africa De Sud

«12»
MoWeed25.06.2009 09:59

Real Madrid sunt o exceptie. Probabil s-ar putea face un roman cu greselile lor manageriale(din punct de vedere sportiv; unicul aspect care ma intereseaza ca microbist neutru) din ultimii 6-7 ani...

 

Del Bosque luase Champions League si campionatul in anul in care a fost demis. De fapt e chiar ultimul CL care l-au luat.

Era sezonul ala in care au plecat si Hierro, Makelele(practic plecarea lui a pecetluit soarta echipei "galactice"), Geremi si altii

mircea_1025.06.2009 10:07
Nu l-a demis nimeni pe Aragones. A plecat singur, din cate stiu eu semnase cu Fenerbahce inainte sa plece la Euro...

 

Dar de ce a semnat cu Fenerbahce? nu cumva pentru ca nu au vrut spaniolii sa-i prelungeasca contractul? :P

Daniel-Ionut29.06.2009 12:22

Brazilia - SUA 3-2

Pacat as fi vrut sa castige SUA... iti dai seama cum e sa pierzi o finala dupa ce ai 2-0 la pauza :confused:

_yang29.06.2009 12:59

Asta e blasfemie... Cum sa castige SUA o astfel de competitie...?

Mai bine castiga Slovenia sau Ungaria decat idiotii aia de americani care spun football unui sport care se joaca cu mana...

Daniel-Ionut29.06.2009 15:00
Asta e blasfemie... Cum sa castige SUA o astfel de competitie...?

Mai bine castiga Slovenia sau Ungaria decat idiotii aia de americani care spun football unui sport care se joaca cu mana...

 

Si de ce ai vrea sa castige de fiecare data aceleasi echipe?

MoWeed29.06.2009 15:01

@Daniel-Ionut

 

Dar el nu zicea sa castige aceleasi echipe mereu, zicea doar ca ar fi fost o blasfemie ca acei nesuferiti de americani sa castige Cupa Confederatiilor.

Daniel-Ionut29.06.2009 15:11
@Daniel-Ionut

 

Dar el nu zicea sa castige aceleasi echipe mereu, zicea doar ca ar fi fost o blasfemie ca acei nesuferiti de americani sa castige Cupa Confederatiilor.

 

Da am inteles, dar acei 'nesuferiti' de americani au muncit la fel ca Brazilia, Spania sau Africa si cred ca ar fi meritat sa castige... :)

Mi-a placut mult Altidore, atacantul americanilor :|

maye29.06.2009 19:06

Bai mi-a crescut inima cand a dat gol Lucio.

Ar fi fost culmea sa castige competitia asta , asa de neinsemnata cum e , o reprezentativa a unor burtosi , prefacuti , idioti care habar nu au ce e ala fotbal.

Erai bucuros ,Daniel-Ionut ,daca unul care nu stie unde e tara ta ar fi ridicat cupa aia nenorocita?

Eu cred ca la anul vom avea un fiasco total la Mondialul asta care vine...Sa vedem cum se joaca fotbal iarna :D

Adrian29.06.2009 21:34

Nu mai ziceti fratilor de americani ca nu sunt buni ca, in momentul asta, sunt cu mult peste noi la fotbal. Ne-ar da de la 3 in sus intr-un meci direct.

 

Dempsey ala mi se pare un super jucator. Un jucator ca ala la Steaua ar face minuni. Si cei 3 atacanti ai lor la fel foarte buni jucatori. Altidore, Donovan si baiatul cu numarul 9. Foarte buni. Nu avem noi asaa ceva.

 

Poate ca nu e mediatizat fotbalul din sua la fel de puternic ca alte sporturi dar asta nu inseamna ca nu se face la un nivel foarte profesionist. Pregatirea lor e mult mai buna ca ceea ce se face in Romania. De aia sunt titulari la majoritatea echipelor la care joaca. Si aici ma refer la cei care joaca in Europa.

maye29.06.2009 22:06
Poate ca nu e mediatizat fotbalul din sua la fel de puternic ca alte sporturi dar asta nu inseamna ca nu se face la un nivel foarte profesionist.

Aici cred ca ai exagerat . :)

Adrian29.06.2009 22:18

Frate, campionatul e slab. Corect. Dar nu e unul de amatori. Ei nu au valoare fotbalistica.

Jucatorii lor sunt mediocrii in mare parte. Nu prea au talent. Dar asta nu inseamna ca fac totul ca niste amatori. Se pregatesc corect si muncesc mult. De aia cei care ajung undeva, fac fata.

In comparatie cu noi, romanii au talent dar nu fac fata in alte campionate pentru ca pregatirea o fac la nivel de amatori.

 

Daca am fi si noi la fel de profesionisti ca americanii in ceea ce priveste acest sport, usor am putea fi in primele 10 tari ale lumii.

 

 

La americani toate sporturile se fac foarte corect. Acolo nu se ignora nimic, nu se sare peste etape.

 

Daca fotbalul ar fi la ei la fel de mediatizat cum e basketul, am vorbi despre campionatul american altcumva. Bani sunt, sa nu uitam. Nu vin acolo jucatori straini foarte buni pentru ca Liga lor e considerata un cimitir al elefantilor, la fel ca arabia saudita. Mergi acolo doar pt bani, nu pt performanta.

maye29.06.2009 22:26

Da Adi dar totusi nu cred ca putem compara valoarea campionatelor , nu inca!Sunt de acord pe acest trend descendent pe care suntem , ne indreptam spre o prabusire dar mai avem chiar putin de stat aici.

Aici exista mai mult talent decat acolo si iti dau dreptate in privinta pregatirii mai bune , dar nu cred ca se compara specialistii din Europa cu cei de acolo.

Ai vazut si tu , sunt o echipa de muncitori si atat.Poate Altidore ce se mai remarca si asta va ajunge jucator mare, poate cel mai mare al lor de la Cobi Jones incoace.

Pe Dempsey nu il consider mare jucator ci doar unul muncitor si bun.L-am vazut si in Anglia si nu exceleaza.Este in media echipei la care evolueaza , Fulham.

Ai mai zis si de Donovan: Nu a facut fata in Europa .Nici la Leverkusen si nici la Bayern anul asta.

Americanii mai au mult de tras ca sa ajunga la un nivel profesionist , indiferent cati bani au, pentru ca in acest caz conteaza si traditia ,care la ei lipseste.

P.S. O sa vezi la anul ca SUA nu va face mare branza!

MoWeed30.06.2009 04:41
Nu mai ziceti fratilor de americani ca nu sunt buni ca, in momentul asta, sunt cu mult peste noi la fotbal. Ne-ar da de la 3 in sus intr-un meci direct.

Sincer nu cred ca sunt multe nationale considerate "medii" care sa nu ne bata acum intr-un meci direct...

 

«12»