Da Adi dar totusi nu cred ca putem compara valoarea campionatelor , nu inca!Sunt de acord pe acest trend descendent pe care suntem , ne indreptam spre o prabusire dar mai avem chiar putin de stat aici.
Aici exista mai mult talent decat acolo si iti dau dreptate in privinta pregatirii mai bune , dar nu cred ca se compara specialistii din Europa cu cei de acolo.
Ai vazut si tu , sunt o echipa de muncitori si atat.Poate Altidore ce se mai remarca si asta va ajunge jucator mare, poate cel mai mare al lor de la Cobi Jones incoace.
Pe Dempsey nu il consider mare jucator ci doar unul muncitor si bun.L-am vazut si in Anglia si nu exceleaza.Este in media echipei la care evolueaza , Fulham.
Ai mai zis si de Donovan: Nu a facut fata in Europa .Nici la Leverkusen si nici la Bayern anul asta.
Americanii mai au mult de tras ca sa ajunga la un nivel profesionist , indiferent cati bani au, pentru ca in acest caz conteaza si traditia ,care la ei lipseste.
P.S. O sa vezi la anul ca SUA nu va face mare branza!