FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Confederatiilor 2009 Africa De Sud

«12»
Adrian15.06.2009 09:18

Grupa A

 

22px-Flag_of_Spain.svg.png Spain

22px-Flag_of_Iraq.svg.png Iraq

22px-Flag_of_South_Africa.svg.png South Africa

22px-Flag_of_New_Zealand.svg.png New Zealand

 

 

Grupa B

 

22px-Flag_of_the_United_States.svg.png United States

22px-Flag_of_Italy.svg.png Italy

22px-Flag_of_Brazil.svg.png Brazil

22px-Flag_of_Egypt.svg.png Egypt

 

 

 

La aceata competitie participa Castigatoarea Cupei Mondiale si castigatoarele continentale plus echipa tarii gazda.

 

S-au jucat deja Irak vs. Africa de Sud 0 - 0 si Spania vs. Noua Zeelanda 5 - 0

S.S.Lazio15.06.2009 10:44
Grupa A

 

22px-Flag_of_Spain.svg.png Spain

22px-Flag_of_Iraq.svg.png Iraq

22px-Flag_of_South_Africa.svg.png South Africa

22px-Flag_of_New_Zealand.svg.png New Zealand

 

 

Grupa B

 

22px-Flag_of_the_United_States.svg.png United States

22px-Flag_of_Italy.svg.png Italy

22px-Flag_of_Brazil.svg.png Brazil

22px-Flag_of_Egypt.svg.png Egypt

 

 

 

La aceata competitie participa Castigatoarea Cupei Mondiale si castigatoarele continentale plus echipa tarii gazda.

 

S-au jucat deja Irak vs. Africa de Sud 0 - 0 si Spania vs. Noua Zeelanda 5 - 0

 

brazilia castiga ..intr-o finala cu italia :) ..zic eu .

 

Merg primele 2 ,nu ?

 

 

Adrian15.06.2009 11:57

Da, primele 2 din fiecare grupa merg mai departe.

Eu zic ca Spania-Brazilia o sa fie finala.

 

 

p.s. E o placere sa ii vezi pe Spanioli cum joaca. Abia astept meciul Braziliei. Il puteti vedea azi de la ora 5 pe tvr1.

MoWeed15.06.2009 12:06
Abia astept meciul Braziliei.

Cu cine joaca azi?

Adrian15.06.2009 12:07

Astazi Brazilia - Egipt - 17.00 tvr1

Italia - SUA - 21.30 tvr1

MoWeed15.06.2009 12:08

Mersi

Robinson Rufay Zapata15.06.2009 12:23

Si eu sper intr-o finala Brazilia - Spania , iar europenii sa si castge .

_yang15.06.2009 12:31
Astazi Brazilia - Egipt - 17.00 tvr1

 

E de urmarit meciul... Am vazut Egiptul anul trecut la Cupa Africii si chiar a jucat un fotbal total. Dar de cele mai multe ori asta nu e de ajuns intr-un duel cu Brazilia...

 

Astristul15.06.2009 12:33

Comentatorii de la primul meci au fost peste valoarea meciului propriu-zis dar si peste comentatorii de la al 2-lea meci, care, sa zicem, daca il ascultai la radio habar n-aveai cand e o faza spectaculoasa. Pur si simplu adormeai cu aia. Si e 1-0. E 2-0. 3-0 a venit din nimic. Comentariul patetic si fara sens. Ziceai ca-s comentatori de polo bagati cu forta la fotbal! :|

mircea_1015.06.2009 14:48

Spania castiga la pas Cupa Confederatiilor :)

redondo15.06.2009 16:14
Spania castiga la pas Cupa Confederatiilor :)

Mai e si Brazilia pe-acolo.

_yang15.06.2009 16:58

Daca nu-si schimba atitudinea sud-americanii nu au nici o sansa... Nu am vazut decat repriza a doua a meciului cu Egiptul, dar la 3-3 o echipa ca Brazilia nu are voie sa joace cum a facut-o in seara asta. Cat despre Egipt nu numai ca mi-a dat dreptate jocul prestat, chiar mi-a depasit asteptarile.

mircea_1015.06.2009 19:41

La cate fitze au brazilienii, nici nu se pot gandi la finala...Probabil termina grupa pe 2 si joaca cu spania care va castiga grupa A fara probleme...

maye15.06.2009 21:32

O competitie interesanta care merita vizionata.

Nu stiu cat de mare este interesul acolo , caci am vazut azi la Brazilia - Egipt , un stadion cu multe locuri goale.

Daniel-Ionut16.06.2009 10:51

Deci clar castiga Spania Cupa Confederatiilor :hooray:

Ronnie20.06.2009 13:21

Niciodata nu am inteles rostul acestei Cupe. Nici nu stiu cum se desemneaza participantele. O prostie!

1on20.06.2009 15:32

În principiu participã câștigãtoarele campionatelor continentale, plus câștigãtoarea Cupei Mondiale, plus țara gazdã. E dupã modelul Cupei Mondiale a Cluburilor. Rostul este de a se mai scoate niște bani și de a pregãti ediția viitoare a Cupei Mondiale.

EternalK24.06.2009 21:31
Deci clar castiga Spania Cupa Confederatiilor :hooray:

o rly? :w00t:

Daniel-Ionut25.06.2009 06:35

Pacat... :(

Deci acum o sa castige Brazilia a 2a oara consecutiv Cupa Confederatiilor...

Era frumos o finala Spania - Brazilia :huh:

Da' ce ar fi sa castige azi Africa de Sud, si sa avem o finala Africa - USA :whistle:

MoWeed25.06.2009 06:38

Spaniolii au pierdut pe mana lor, cel putin greselile in lant de la golul 2 le vezi numai prin Liga a 2-a de la noi.

Na ca n-au batut recordul de 35 de meciuri fara infrangere; odata si odata trebuia sa vina si aia...

mircea_1025.06.2009 07:39

Cea mai mare prostie a spaniolilor a fost demiterea lui Aragones...Batranul ala a facut o super echipa pe care o cam duce in jos Del Bosque, dar asta e...

maye25.06.2009 07:53

Eu sunt mai dezamagit de numarul mic de spectatori decat de Spania!

_yang25.06.2009 09:24
Cea mai mare prostie a spaniolilor a fost demiterea lui Aragones...Batranul ala a facut o super echipa pe care o cam duce in jos Del Bosque, dar asta e...

Nu l-a demis nimeni pe Aragones. A plecat singur, din cate stiu eu semnase cu Fenerbahce inainte sa plece la Euro...

MoWeed25.06.2009 09:51
Nu l-a demis nimeni pe Aragones. A plecat singur, din cate stiu eu semnase cu Fenerbahce inainte sa plece la Euro...

Asa este, se stia ca va pleca inca dinainte de Euro 2008.

Doar nu erau prosti spaniolii sa-l demita pe cel care le-a adus un trofeu atat de important...

Ronnie25.06.2009 09:54
Doar nu erau prosti spaniolii sa-l demita pe cel care le-a adus un trofeu atat de important...

Ei nu. Spaniolii sunt campioni la lucrul asta. Del Bosque si Capello au fost demisi de la Real Madrid dupa ce au castigat campionatul. Primul parca castigasera si Liga Campionilor.

«12»