FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

S-au Stins Trabucurile-n Groapa

«12»
Alexandru H.03.06.2009 16:07
ma astia dupa 90` n`au jucat niciodata in Liga, nu? :))))

 

Nu au jucat niciodata. Doar in fosta Cupa a Campionilor Europeni. Tocmai aici e farmecul si ciudatenia. :)

dee03.06.2009 19:36

S-au stins trabucurile in Groapa,

 

S-au stins luminile in Gruia,

 

Totu-i vis si armonie

Noapte buna! :smartass:

 

 

iNsTiGaToR03.06.2009 19:51

S-au stins trabucurile-n groapa

De la prostie,vi se-apleaca

S-au stins trabucurile-n groapa

Din palme caini acum va papa

S-au stins trabucurile-n groapa

Voi acum sunteti la apa

 

 

Eu vreau acum sa va omor

Sa va bag intr-un covor

Sa va arunc intr-un abis

Sa va gasesc dupa un an

Si pe voi eu sa ma pys

Iar apoi sa dau bairam (nu mai gaseam rima :)) )

 

Nu prea ma pricep io bine,

Dar imi ies unele rime :D

 

Oare ce ar iesi daca unim toate strofele inventate/copiate etc intr-o singura "opera literara"? ..Inafara de tocanita de cuvinte :))

danimarcu03.06.2009 20:07

Bah, manca-v-ar tata, o dat inspiratia in voi, poetilor? :yeahh:

 

S-au stins trabucurile-n groapa

Si-ale tale buze moi.

 

Iar mi-am luat chiloti de-o schioapa

Si-mi balangane-un COI

 

:thumbup:

The Game04.06.2009 03:14

Dupa un sezon in care nu am avut o singura satisfactie din pricina Stelei,si anume calificarea in grupele Champions League,ma bucur ca macar cu atat ne putem bucura,de faptul ca spurcatii nu au luat titlul,acum sper ca Timisoara sa primeasca punctele si purechiosii sa mearga in Europa League.

 

Tot vad ca e moda versurilor,bag si eu niste "dejectii" anti-dinamoviste:

 

S-au stins trabucurile in groapa

Pe pulhac,torje si Cristea ii vad de maine la sapa

Borcea plange prin spitale

Iar muc cel mic ia **** de la pch pana are la gura bale.

 

 

iNsTiGaToR04.06.2009 09:39
S-au stins trabucurile in groapa

Pe pulhac,torje si Cristea ii vad de maine la sapa

Borcea plange prin spitale

Iar muc cel mic ia **** de la pch pana are la gura bale.

 

O mica corectare(scuzati cacofonia)

 

S-au stins trabucurile-n groapa

Pe pulhac,torje-i vad la sapa

Porcika plange prin spitale

Muc cel mic a luat turbare

Iar eu strig : " dinamu MOARE !!! " :drunk:

strezahuzum05.06.2009 14:00

Cu scuzele de rigoare, daca s-a mai postat deja :

15 vinovați pentru cã Dinamo n-a luat titlul

 

 

1. Nicolae Guțã. Pentru cã-și prelungea programul atunci cînd Tamaș apãrea prin localuri.

2. Bambooo. Pentru cã nu și-a amînat deschiderea pînã în 2010.

3. Johnnie Walker. Pentru cã n-a avut de lucru.

4. Sexy Brãileanca. Pentru cã le rãspundea la telefon.

5. Dan Diaconescu. Pentru cã a exagerat cu Elodia.

6. Dorin Goian. Pentru cã nu l-a sfãtuit pe Lucian sã se apuce de VOLEI.

7. DNA -ul. Pentru cã l-a timorat pe Cristi Borcea.

8. Chuck Norris. Pentru cã n-a acceptat transferul în Groapã.

9. Ajax Amsterdam. Pentru cã l-a cedat pe Mitea.

10. N'Doye. Pentru cã a creat nervozitate în vestiar.

11. Ion Danciu. Pentru cã s-a retras din activitate.

12. Dan Petrescu. Pentru cã nu s-a apucat de impresariat.

13. Dumnezeu. Pentru cã nu bate cu parul.

14. UEFA. Pentru cã nu le-a admis cererea de a juca în 15.

15. Rãzvan Lucescu. Pentru cã s-a nãscut

 

iNsTiGaToR05.06.2009 15:05
Cu scuzele de rigoare, daca s-a mai postat deja :

15 vinovați pentru cã Dinamo n-a luat titlul

 

 

1. Nicolae Guțã. Pentru cã-și prelungea programul atunci cînd Tamaș apãrea prin localuri.

3. Johnnie Walker. Pentru cã n-a avut de lucru.

4. Sexy Brãileanca. Pentru cã le rãspundea la telefon.

6. Dorin Goian. Pentru cã nu l-a sfãtuit pe Lucian sã se apuce de VOLEI.

14. UEFA. Pentru cã nu le-a admis cererea de a juca în 15.

15. Rãzvan Lucescu. Pentru cã s-a nãscut

Astea sunt cele mai tari sa mor io :)))

Dar la nr. 14 nici nu trebuia sa le admita cererea..deja jucau in 15 : 11 in teren,arbitrul de centru,cei 2 tusieri si observatorul ;)

Radu1805.06.2009 16:09

Am ajuns sa ne bucuram de insuccesele amaratilor din groapa... :thumbdown:

Robinson Rufay Zapata05.06.2009 16:21
Am ajuns sa ne bucuram de insuccesele amaratilor din groapa... :thumbdown:

 

Eu tot timpul m-am bucurat de insuccesul cainilor , nu numai acum.

ady_ultras06.06.2009 08:42

o sa mearga Dinamo in Liga cand o iesi haldan din groapa >:)

Marius06.06.2009 09:03

Gluma de prost gust... despre morti numai de bine...

Daniel-Ionut10.06.2009 17:53

'Fanii' dinamovisti au intrat pe teren pentru a-i lua la bataie pe jucatorii alb-rosii! :)

mircea_1010.06.2009 18:59

si au mai si luat-o-n barba cu 5-2 de la FC Arges :clap:

The Flyer11.06.2009 08:54

BAI,SA STEARGA CINEVA POST-UL LUI ADYULTRAS!E CHIAR DE rahat!

Robinson Rufay Zapata11.06.2009 09:18

Eu cred ca se aprind la loc trabucurile...si vor arde cu flacara mare : ) )

David^11.06.2009 11:04

Il stiti pe ala mic si negru de respira greu si nu ii lasa pe dinamovisti sa joace in Champions League? Era TASU' ma. :laugh:

red&blue_boy11.06.2009 11:50

Da,super faina poanta!Asa merita Dinamo,pentru ingamfarea de care au dat dovada,se vedeau campioni din iarna,zicea Borcea cu 6 etape inainte de final vor fi campioni.Dar,asta nu ma inacalzeste prea mult avand in vedere locul pe care am terminat,cu cat chin si noroc am prins ultimul loc de Europa league.

john_8611.06.2009 12:47

de ce nu mai merge site ul www.spurcati.ro ?

 

«12»