ma astia dupa 90` n`au jucat niciodata in Liga, nu?))
Nu au jucat niciodata. Doar in fosta Cupa a Campionilor Europeni. Tocmai aici e farmecul si ciudatenia. ![]()
ma astia dupa 90` n`au jucat niciodata in Liga, nu?))
Nu au jucat niciodata. Doar in fosta Cupa a Campionilor Europeni. Tocmai aici e farmecul si ciudatenia. ![]()
S-au stins trabucurile in Groapa,
S-au stins luminile in Gruia,
Totu-i vis si armonie
Noapte buna! ![]()
S-au stins trabucurile-n groapa
De la prostie,vi se-apleaca
S-au stins trabucurile-n groapa
Din palme caini acum va papa
S-au stins trabucurile-n groapa
Voi acum sunteti la apa
Eu vreau acum sa va omor
Sa va bag intr-un covor
Sa va arunc intr-un abis
Sa va gasesc dupa un an
Si pe voi eu sa ma pys
Iar apoi sa dau bairam (nu mai gaseam rima
)
Nu prea ma pricep io bine,
Dar imi ies unele rime ![]()
Oare ce ar iesi daca unim toate strofele inventate/copiate etc intr-o singura "opera literara"? ..Inafara de tocanita de cuvinte ![]()
Bah, manca-v-ar tata, o dat inspiratia in voi, poetilor? ![]()
S-au stins trabucurile-n groapaSi-ale tale buze moi.
Iar mi-am luat chiloti de-o schioapa
Si-mi balangane-un COI
![]()
Dupa un sezon in care nu am avut o singura satisfactie din pricina Stelei,si anume calificarea in grupele Champions League,ma bucur ca macar cu atat ne putem bucura,de faptul ca spurcatii nu au luat titlul,acum sper ca Timisoara sa primeasca punctele si purechiosii sa mearga in Europa League.
Tot vad ca e moda versurilor,bag si eu niste "dejectii" anti-dinamoviste:
S-au stins trabucurile in groapa
Pe pulhac,torje si Cristea ii vad de maine la sapa
Borcea plange prin spitale
Iar muc cel mic ia **** de la pch pana are la gura bale.
S-au stins trabucurile in groapaPe pulhac,torje si Cristea ii vad de maine la sapa
Borcea plange prin spitale
Iar muc cel mic ia **** de la pch pana are la gura bale.
O mica corectare(scuzati cacofonia)
S-au stins trabucurile-n groapa
Pe pulhac,torje-i vad la sapa
Porcika plange prin spitale
Muc cel mic a luat turbare
Iar eu strig : " dinamu MOARE !!! " ![]()
Cu scuzele de rigoare, daca s-a mai postat deja :
15 vinovați pentru cã Dinamo n-a luat titlul
1. Nicolae Guțã. Pentru cã-și prelungea programul atunci cînd Tamaș apãrea prin localuri.
2. Bambooo. Pentru cã nu și-a amînat deschiderea pînã în 2010.
3. Johnnie Walker. Pentru cã n-a avut de lucru.
4. Sexy Brãileanca. Pentru cã le rãspundea la telefon.
5. Dan Diaconescu. Pentru cã a exagerat cu Elodia.
6. Dorin Goian. Pentru cã nu l-a sfãtuit pe Lucian sã se apuce de VOLEI.
7. DNA -ul. Pentru cã l-a timorat pe Cristi Borcea.
8. Chuck Norris. Pentru cã n-a acceptat transferul în Groapã.
9. Ajax Amsterdam. Pentru cã l-a cedat pe Mitea.
10. N'Doye. Pentru cã a creat nervozitate în vestiar.
11. Ion Danciu. Pentru cã s-a retras din activitate.
12. Dan Petrescu. Pentru cã nu s-a apucat de impresariat.
13. Dumnezeu. Pentru cã nu bate cu parul.
14. UEFA. Pentru cã nu le-a admis cererea de a juca în 15.
15. Rãzvan Lucescu. Pentru cã s-a nãscut
Cu scuzele de rigoare, daca s-a mai postat deja :
15 vinovați pentru cã Dinamo n-a luat titlul
1. Nicolae Guțã. Pentru cã-și prelungea programul atunci cînd Tamaș apãrea prin localuri.
3. Johnnie Walker. Pentru cã n-a avut de lucru.
4. Sexy Brãileanca. Pentru cã le rãspundea la telefon.
6. Dorin Goian. Pentru cã nu l-a sfãtuit pe Lucian sã se apuce de VOLEI.
14. UEFA. Pentru cã nu le-a admis cererea de a juca în 15.
15. Rãzvan Lucescu. Pentru cã s-a nãscut
Astea sunt cele mai tari sa mor io
)
Dar la nr. 14 nici nu trebuia sa le admita cererea..deja jucau in 15 : 11 in teren,arbitrul de centru,cei 2 tusieri si observatorul ![]()
Am ajuns sa ne bucuram de insuccesele amaratilor din groapa... ![]()
Am ajuns sa ne bucuram de insuccesele amaratilor din groapa...![]()
Eu tot timpul m-am bucurat de insuccesul cainilor , nu numai acum.
o sa mearga Dinamo in Liga cand o iesi haldan din groapa >![]()
Gluma de prost gust... despre morti numai de bine...
'Fanii' dinamovisti au intrat pe teren pentru a-i lua la bataie pe jucatorii alb-rosii! ![]()
si au mai si luat-o-n barba cu 5-2 de la FC Arges ![]()
BAI,SA STEARGA CINEVA POST-UL LUI ADYULTRAS!E CHIAR DE rahat!
Eu cred ca se aprind la loc trabucurile...si vor arde cu flacara mare : ) )
Il stiti pe ala mic si negru de respira greu si nu ii lasa pe dinamovisti sa joace in Champions League? Era TASU' ma. :laugh:
Da,super faina poanta!Asa merita Dinamo,pentru ingamfarea de care au dat dovada,se vedeau campioni din iarna,zicea Borcea cu 6 etape inainte de final vor fi campioni.Dar,asta nu ma inacalzeste prea mult avand in vedere locul pe care am terminat,cu cat chin si noroc am prins ultimul loc de Europa league.
de ce nu mai merge site ul www.spurcati.ro ?