FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pc-urile Noastre

«12»
weeezer29.05.2009 17:28

Ca tot e forum, iar un forum implica un PC/laptop/netbook (lasand la o parte cazurile izolate in care se posteaza de pe telefoane, pda-uri sau alte nebuneli), poate mai sunt pe-aici si oarece pasionati intr-ale calculatoarelor... Laudati-va cu ce aveti, impartasiti pareri, aratati poze, orice, bagati mare :)

 

As incepe eu, dar nu-i frumos. Si nici nu am cu ce ma lauda, cu un sistem mainstream nu prea te lauzi. Da las' ca ma fac io mare :)

Nyghty31.05.2009 16:36

Ma ,,laud" cu un Fujitsu Siemens Amilo Pi 2515 de care sunt foarte multumit(are,intr-un mic rezumat, un Intel Core 2 Duo,Memorie 2 GB DDR2,HDD de 250 de GB,Placa video integrata Intel X3100) si era sa uit,cu o martoaga de calculator pe care am un HDD de 40 de GB,o placa video Nvidia GeForce 5200 de 512 si nu mai continui pentru ca imi aduc aminte de clipele ,,minunate" de acum un an cand in utilizam si ma apucau toti nervii...

bodanelu31.05.2009 18:11

CPU: INTEL Core 2 Duo E6750 @2666 mhz

Memorie: 2 GB Kingmax ddr2 800

Placa de baza: intel dp35dp

hdd: Western Digital 250 GB

placa video: ati radeon HD 3850

 

monitor lg wide 22"

vlad31.05.2009 19:28

Eu sunt pe cale sa-mi achizitionez un supercalculator pentru ca innebunesc cu ce am acum. Pai la ce softuri folosesc ma apuca batranetea si ma las de meserie.

Melku31.05.2009 20:22

Intel Core2Duo E8500 @ 3,16 Gb pe o placa Intel DX48BT2, 4 GB RAM Corsair DDR3 @ 1600 Mhz, placa video Gigabyte 8800 GT - 512 RAM GDDR3/256 bit, Western Digital Caviar Black 1TB/32 MB buffer, Thermaltake VH1000BWS Soprano FX Full Tower, Thermaltake Purepower RX 600 W, Samsung Syncmaster 931BF 19'', Mouse Razer DeathAdder, Mousepad Razer Destructor, Tastatura Logitech G15, placa sunet Creative Audigy SE, Boxe Creative Inspire 5.1 T6100 76W.

Marius31.05.2009 21:50

bai melkule, io n-am ma mausped, folosesc masa si, ocazional, o agenda din 2006... o fi bine?

Melku31.05.2009 23:07

Ma, iti faci treaba, rau n-are cum sa fie. Acuma depinde ce vrei.

weeezer06.06.2009 22:55

@Melku, nu ti-e mila de procul ala, sa-l tii la frecventa default? :D

 

@vlad, prin "supercalculator" banuiesc ca nu te refereai la ceea ce inseamna supercalculator, ad literam... nu? :D

se7en07.06.2009 14:27

am o problema. am dus si eu un AMD Athlon XP 1500+ la 2200+. nici o problema pana acum, temperaturi normale, fara crash-uri sau alte chestii. problema care a aparut este ca nu imi merge placa de sunet. Device Manager o vede, driverele le-am reinstalat, teoretic e la locul ei dar nu functioneaza. am readus procesorul la 1500+ si merge iar sunetul, dar totusi cum pot rezolva problema? nu e urgenta, dar nu vreau sa-mi mut toata muzica pe laptop doar ca sa-mi mearga FM09 mai bine.

Azzido12.06.2009 23:34

noul server fcsteaua.ro, in vremea cand era in teste (acum vreo 9 luni) si "locuia" in sufrageria mea :)

servernou1.jpg

Robinson Rufay Zapata13.06.2009 10:33

Nu e ros-albastru? Dezamagitor :D

weeezer15.06.2009 20:31

@se7en, urca-l in pasi mai marunti de la 1.33 GHz cat are un 1500+ default la 1.80, cat are 2200+, cam din suta in suta de MHz, si ruleaza de fiecare data niscaiva teste de stabilitate. Vezi unde e limita si ce te trage in jos. Daca la 2200+ nu iti merge sunetul, foarte posibil ca sistemul tau sa nu fie stabil la valoarea respectiva.

 

@Azzido, pe unii ii intereseaza mai mult ce-are pe dinauntru decat infatisarea exterioara. Ia zi, ce tine forumul asta viu, zi si noapte?

micutZu' Deni15.06.2009 21:43
am o problema. am dus si eu un AMD Athlon XP 1500+ la 2200+. nici o problema pana acum, temperaturi normale, fara crash-uri sau alte chestii. problema care a aparut este ca nu imi merge placa de sunet. Device Manager o vede, driverele le-am reinstalat, teoretic e la locul ei dar nu functioneaza. am readus procesorul la 1500+ si merge iar sunetul, dar totusi cum pot rezolva problema? nu e urgenta, dar nu vreau sa-mi mut toata muzica pe laptop doar ca sa-mi mearga FM09 mai bine.

 

 

Io imi fac nevoile pe calculatoru meu !!! Nu e bun de nimic are un Sempron 2600 + de 1.8ghz si o placa video din cacao Ati Radeon 9250 pro de 128 ..... daca nu l-as folosi sa dau clicuri pe reclame , nici nu las mai aprinde !!!

 

 

 

@ 7 .... cat de tare e emnatura ta cu Neaga facand pipi pe blay :D

se7en15.06.2009 22:38

mersi weezer & Deni :D

1on15.06.2009 22:48

Primul meu calculator, care mai mișcã și acum, da' pe care-l am în Focșani: Pentium 166 MHz, 2 GB hard, 16 MB ram, cdrom Funai 16x, placã graficã de 2 MB, placã de sunet, monitor Adi ProVISTA 13''. Acum 11 ani a costat undeva la $1000, unde erau incluse și licențe de Windows 95, Microsoft Works 4, un curs de englezã pe 2 cd-uri (cã pe atunci nu se inventase formatul .mp3 și toate fișierele audio erau .wav, iar fișierele video erau tot așa de mari), Compton's Interactive Encyclopedia 1998 și RAV 5. Ulterior (prin 2000) i-am fãcut un upgrade pânã la 64 MB ram, ceea ce este excelent, raportat la restul componentelor. Carcasa, mausul și tastatura erau ComRace. Tastatura era specialã pentru alfabetul românesc, da' era nașpa cã doar în Word o puteam folosi pe deplin. În rest, sistemul o avea default pe cea pe englezã, ca și DOS-ul, asta pânã mi-am dat seama (destul de târziu) cã se poate schimba. ªi la-nceput era nasol cã trebuia sã stau sã caut fiecare caracter. Da' dupã aia m-am învãțat sã-i exploatez la maxim posibilitãțile. Mai ales cu \ era nașpa. Aaa... și mai avea un cd cu 99 de jocuri, în fapt majoritatea (dacã nu chiar toate) demouri, între care Jazz JackRabbit 1, Billy the Kid, Cosmo...

sicka20.06.2009 19:43

PC-ul meu:

 

Procesor: Intel Pentium E5200 Dual Core @ 2.5Ghz

Placa de baza: Gigabyte GA-P31-DS3L

Memorie: 4GB DDR2 (kit dual) 800Mhz (Kingston)

HDD: Western Digital Caviar Blue, 640GB

Placa video: XFX nVidia 9600GT 512 MB / 256 bits

Sursa: Thermaltake 420W 12CM FAN

Azzido21.06.2009 21:46
Ia zi, ce tine forumul asta viu, zi si noapte?

pasiunea unor oameni pt Steaua. :D

Daniel-Ionut28.06.2009 12:15

Cine se pricepe la prezentari in PowerPoint sa arunce o privire peste o prezentare pe care am facut-o eu (prima data cand lucrez in PowerPoint :) ) sa imi spuna daca e cat de cat bine facuta...

weeezer30.06.2009 17:48

Pai si unde e?

razvan2807.07.2009 14:49

Nu e greu sa lucrezi in Power Point eu am invatat in 2 zile aproape tot ce era de invatat si imi folosea mie.

 

Procesor: Intel Core 2 Duo CPU E4500 2.20 ghz(2cpu)

Memoria: 2 gb

Video: Nvidia GeForce 8600 GT

HDD:Western Digital de 750 gb

Sursa e de 420 W parca...

ady_ultras09.07.2009 23:07

hai norok, am si eu o belea cu pc-ul, sau nu stiu sigur daca e el de vina :))))) am un router si nu pot sa-l configurez, instalez totul dupa instructiuni, am vorbit cu tipu de la net sa-mi skimbe macul cu cel care il am pe router, si nu merge frate.. nu il pot configura,sa-i dau iesiri de ip .

are cineva vreo solutie ?

thnx

Bodanel10.07.2009 05:47

@ady_ultras

 

Cheama pe altcineva sa iti configureze router-ul.

ady_ultras01.08.2009 10:27

vreau si eu sa sparg 2 parole d mess, se pricepe careva ?

Alinut.01.08.2009 10:35
vreau si eu sa sparg 2 parole d mess, se pricepe careva ?

 

foloseste un keylogger sau scam page :P

 

ady_ultras01.08.2009 11:10

merge la sigur ? da-mi un link cv te rog

«12»