FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gripa porcina ajunge in Europa

«12»
Marius30.04.2009 10:38

Iacata ca gripa americana, numita si porcina, a ajuns pe Batranul Continent. OMS a ridicat nivelul de avertizare la 5, ultimul inaintea declansarii pandemiei.

 

Ce ziceti? Ne curata?

axl30.04.2009 10:40

Ne curata.

Marius30.04.2009 10:40

Nu-i la 'sto? cum a fost aviara?

axl30.04.2009 10:41

ba, tu nu ziceai ca plm, esti la mare joi? Mare magar.

Marius30.04.2009 10:44

Pai stai ma, am zis joi-vineri si ramane vineri, dupa meci. Daca nu ploua cum am auzit.

 

Zi cu gripa, de unde ne luam masti?

Le reseau pansant30.04.2009 10:44

plm si astia cu gripa lor, am citit acum vreo 2 saptamani ca faza cu gripa aviara a fost la misto, adica a fost declansata ca scazuse prea mult profiturile unor companii farmaceutice americane.

 

asa ca nu ma mir ca peste vreo 2, 3 ani sa citesc la fel su despre gripa asta.

 

PS: voi ce gripe ziceti ca o sa mai apara?

 

eu zic gripa la oi si vaci muhaa (poate asta il afecteaza si pe nea Jiji)

 

axl30.04.2009 10:44

Am masti, am de-alea chirurgicale, am de gaze, plm, nu v-am zis ca-s pregatit?

Marius30.04.2009 10:46

D-alea de purtau chinezoii ma, cand era aviara, de unde cumpar?

axl30.04.2009 10:48

Alea nu-s chirurgicale, sunt de-alea de vopsitori. Nu-s bune.

Le reseau pansant30.04.2009 10:49
D-alea de purtau chinezoii ma, cand era aviara, de unde cumpar?

ho frate ca nu te ataca taman pa tine

 

pana la urma trebuie sa ne dea guvernu nu? ca de aia am votat.

 

Daca chiar vrei din aia, vezi ca are pe la fero-metal, ca mi-am luat eu cand am dat cu vopsea in casa, e un fel de botnita de material, dar oricum nu e buna de nimic.

 

dee30.04.2009 10:49
Am masti, am de-alea chirurgicale, am de gaze, plm, nu v-am zis ca-s pregatit?

 

din aia verde, de gaze am si eu + o trusa veche sanitara, de soldat :P

faza tragico-comica din toata povestea cu gripa e urmatoarea: epidemie in Mexic, se raspandeste in SUA si surpriza,tocmai cand presedintele SUA era in Mexic, apoi, se raspandeste in Europa, apare primul caz in Croatia (o tipa de 22 de ani)... si surpriza, Basescu e tocmai in vizita in Croatia. Al naibii cu coincidentele astea :-)))

Fane30.04.2009 10:50

Maruse

 

Sa fie da capu`tau :wanker:

 

axl30.04.2009 10:51

Eu am mascã de gaze profi.

Marius30.04.2009 10:53

In Croatia nu-i gripa d-asta, au zis aia.

 

Deci, vreau masca :D

dee30.04.2009 10:56
Eu am mascã de gaze profi.

 

a mea e din anul de gratie 1977 :D

sper ca-i mai buna.

 

Le reseau pansant30.04.2009 10:57
din aia verde, de gaze am si eu + o trusa veche sanitara, de soldat :P

faza tragico-comica din toata povestea cu gripa e urmatoarea: epidemie in Mexic, se raspandeste in SUA si surpriza,tocmai cand presedintele SUA era in Mexic, apoi, se raspandeste in Europa, apare primul caz in Croatia (o tipa de 22 de ani)... si surpriza, Basescu e tocmai in vizita in Croatia. Al naibii cu coincidentele astea :-)))

asta ca sa vezi ca prietenia la catarama nu este o invetie, ci ceva real.

LDS30.04.2009 11:00

Sã vinã dom'ne și gripa asta, poate mai aerisește naibii țara asta, cã ne-am înmulțit prea mulți și prea proști.

axl30.04.2009 11:05
Eu am mascã de gaze profi.

LZ_003.jpg

axl30.04.2009 11:15

snap0001.jpg

 

De fapt, http://www.cdc.gov/swineflu

 

Hai cu zombie!

MoWeed30.04.2009 11:26

Oare ce face Stanici? :bananadance:

Marius30.04.2009 11:30

The situation continues to evolve rapidly. As of 18:00 GMT, 29 April 2009, nine countries have officially reported 148 cases of swine influenza A/H1N1 infection. The United States Government has reported 91 laboratory confirmed human cases, with one death. Mexico has reported 26 confirmed human cases of infection including seven deaths. The following countries have reported laboratory confirmed cases with no deaths - Austria (1), Canada (13), Germany (3), Israel (2), New Zealand (3), Spain (4) and the United Kingdom (5).

 

 

Stanici30.04.2009 11:48

Agaricilor, pentru mine, cica exista vaccin.

Joga Bonito30.04.2009 12:46

Naspa situatia... merg inapoi la supermarket sa schimb micii pe baza de porc cu ceva fleici de vita si niste pulpe de pui.

clausblaus30.04.2009 13:06
Agaricilor, pentru mine, cica exista vaccin.

Deja m-am vaccinat.Ai ramas in urma.

Sau nu?

Le reseau pansant30.04.2009 15:15
Oare ce face Stanici? :bananadance:

pentru stanici exista un laborator special se cheama Hanul Drumetului iar vaccinul este la doza de 500ml sau 100 (in functie de tarie).

«12»