Cum sa nu poti persista? In greseli, in fapte revoltatoare, in a-ti bate joc, in a plictisi pe cineva... Mai zic?
Pai asta zicea omul ... In sustinerea ideilor lui m-a facut incult pentru ca am folosit verbul "a persista" (in prostie) in loc de "solutia corecta" , "a insista".
Fraza aia este o maxima oferita de acest SAMM pe forum cu care sper sa mai vorbim pentru ca nu m-am mai distrat asa de tare de f mult timp
.
P.S.: verbul a persista este impersonal! daca asa a zis SAMM inseamna ca asa este, nu te mai contrazice!
Nu se pune problema de a corecta greseli gramaticale insa un om al carui argument in asertiunea ca AISS-ul este o banda de cocalari drogati care scrie comunicate este o presupusa greseala de sintaxa trebuie readus cu picioarele pe pamant prin reliefarea propriilor aberatii cognitive.
