Prietene, iti mai recomand (inca o data) sa te opresti din spumegat toate aberatiile si frustrarile tale existentiale despre Jean Pavel si autostrazi.
Tot acest context in care amesteci o gramatica precara, bani, drogati, galerie, autostrazi, messenger si ce ai mai visat tu asta noapte, intr-un stil demn de idolul tau becaliot e doar dovada unei personalitati lipsite de realizari care are ca singura ocupatie carcoteala. Cu alte cuvinte, hai sa spun eu multe ca poate ceva ramane in cap celor care citesc, chiar daca n-am nici o logica sau dovezi.
Da, indemnam oamenii sa doneze cei 2%. Ai idee cat inseamna acel 2% ? Sub 10 RON la un salariu decent. A ajuns statul sa construiasca strazi si spitale, si nu poate pentru ca niste oameni dau 10 RON la o organizatie non-guvernamentala. Apropo, daca tot ne obtinem fondurile din 2%, ai idee cat a costat "O mare de steaguri" ? Undeva pe la 80 de milioane. Fa tu calculele mai departe.
Apropo, asociatia TA in ce apartament isi are sediul ? (sau daca intrebarea e prea subtila, TU ai incercat sa faci ceva inainte de a arunca cu noroi in cei care chiar fac ceva ?)
