FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

"Cetãțenii": noțiune, forme, elemente caracteristice

«1567»
Stanici07.04.2009 11:31
Eu am alta propunere: ce-ar fi sa stati acasa la toate meciurile si vei vedea cum se va umple stadionul. O spune unul care a incercat sa stea la peluze (aproape un sezon intreg), dar mi-a fost de ajuns. Poate daca veti sta acasa ma voi intoarce la peluza.

FORZZA Steaua!!!

 

Io cred ca daca astia din peluza stau acasa, tu nu mai ajungi pe stadion decat daca stai in Ghencea.

john_8607.04.2009 15:07
Nu credeam vreodata ca suporterii STELISTI sa ajunga sa se injure intre ei. am 25 de ani si de 10 ani vin mereu pe stadion la meciuri si nu sunt unul din galerie ci unul simplu care isi cumpara bilet din 1 zi cand se pun in vanzare si privesc meciul de la tr1.''CETATEANUL'' din mine imi spune ca sunt suporter adevarat si sambata a fost pt 1 data cand am simtit ca o sa cad din picioare de emotii,teama,crispare,furie,orgoliu...etc.Am fost la foarte multe meciuri pe Ghencea cu mult mai mare miza dar nu mi-i s-a intamplat ca sambata sa simt ca o sa mor

 

Adevarul e ca tribunele au inceput sa injure peluzele si nu invers.

 

LE: In momentele grele se vad adevaratii suporteri, cu ocazia asta sper ca Steaua sa scape de acei cetateni care tin cu Dinamo cand joaca in cupele europene pentru ca sunt romani "de-ai nostri"

«1567»