FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sindromul Stockholm

«123»
fedora05.04.2009 10:03
Becali a fost saltat prin auto-sesizare, iar hotii nu.

Mai informeaza-te. Nu s-au autosesizat, au primit un apel la 112.

Daca si Becali ar fi sunat la Politie, ar fi existat si un furt.

Cum ai vrea ca Politia sa investigheze furtul? Care furt?

Ce indicii / martori exista pentru acel presupus furt?

 

Dar pana una-alta, ti se pare OK ca Becali a lasat in libertate niste talhari care ne pot afecta pe noi oricand?

Steaua No105.04.2009 10:07
Mai informeaza-te. Nu s-au autosesizat, au primit un apel la 112.

Daca si Becali ar fi sunat la Politie, ar fi existat si un furt.

 

Dar pana una-alta, ti se pare OK ca Becali a lasat in libertate niste talhari care ne pot afecta pe noi oricand?

Esti de-o naivitate suava. Sa-ti traduc. Auto-sesizare a fost facuta pe baza unui apel anonim la 112. Deci, auto-sesizare se refera la decizia de inceperea urmaririi penala, nu ca a lua cunostiinta de un fapt pe care l-a vazut cu ochii lui!

 

Nu este ok ca i-a lasat in libertate nici Becali, dar mai ales, nici justitia!Daca Becali e un dobitoc, justitia presupune ca e cea care trebuie sa ne apere.

ovidiu1105.04.2009 10:11
@Adrian

Esti varza. Nu ai inteles nimic. Nimeni nu vrea dreptate pentru Becali sau absolvirea lui de vreo pedeapsa. Oameni sunt indignati ca hoti sunt liberi, iar pagubitul in arest. Indiferent cum se numeste acel pagubit si cum si-a aparat proprietatea.

In logica ta firava nu vezi ca si justitia face ce a facut si Becali. Lasa hotii in libertate pentru ca a cazut la invoiala cu ei, exact ca Becali. Azi sau maine, astia pot fura de la mine, de la tine, de la oricine. Despre asta-i vorba, nu depre Becali!

 

Stii ce e mai trist in tara asta, si de ce ar trebui sa fie lumea indignata? Pentru ca nu s-a reusit arestarea ciobanului decat acum, cand a facut poate unul din cele mai "mici" lucruri "rele". Nivelul la care el actioneaza, in stil mafiot, in cercuri de interlopi, te face sa vezi adevaratul om Gigi Becali si sa-ti dai seama cat de mult se cuvine ca el sa se afle in libertate. Daca tu il vezi altfel pe cioban, problema ta. Pai da-mi voie sa te intreb ceva: daca tu, ipotetic, esti criminal in serie insa nu se reuseste arestarea ta decat pentru furtul unei oi (doar pentru asta exista dovezi), tu nu meriti sa te afli dupa gratii?

IdolulMeuHAGI05.04.2009 10:12

NU S-A IESIT IN STRADA NICI IERI SI NU S-A IESIT IN STRADA NICIODATA IN ACESTE CAZURI FIINDCA NOI NU SUNTEM UN POPOR, NU SUNTEM UNITI, SUNTEM DOAR O POPULATIE. Cand n-o sa ne mai intereseze de o persoana anume si o sa ne ghidam numai dupa dreptate atunci osa avem toti un scop comun. Majoritatea romanilor nu constiientizeaza ca ei sunt puterea si se lasa mintiti si umiliti. Cand romanii vor intelege ca NOI SUNTEM PUTEREA si ca nu trebuie sa se lase umiliti de o mana de oameni, atunci fi sigur ca romanul se va razvratii, deocamdata n-ai cu cine, fiindca manipularea isi face simtita prezenta in toate mediile, televiziuni, etc...lumea trebuie tinuta proasta, intelegi?:) Mafia de la nivel inalt stie cum sa tina populatia in frau, cunosc tehnica. D'aia nu se iese in strada...DEOCAMDATA:)

SPER:)

Prepeleak05.04.2009 10:15

Adriane, bravo!

Eu nu sunt nici Robespierre, nici Sfantul Petru. Acum o saptamana as fi fost de acord cu orice compromis numai sa il vad pe Becali departe de Steaua. Are iz de abuz ce i se intampla dar scopul a fost atins. Pentru toti cei care peste noapte au devenit aparatori ai moralitatii: "Maria Ta, eu vorba nu mi-o iau inapoi, iapa-i afara!"

Bravo fedora, bine punctat!

Si pentru cei care considera ca nu asa se scapa de Becali de la Steaua si ca tot el taie si spanzura la echipa... ieri nu am mai avut ocazia sa il admiram pe teren pe cel mai mare talent al Stelei, preavalorosul Dayro (e drept ca si din cauza celor doua accidentari), ieri Semedo a jucat putintel si pe dreapta, ieri Nicolita a fost schimbat, ieri Szekely, "nonvaloarea" trimisa de cioban la echipa a doua, a prins cateva minute in teren. Sunt convins ca a dat Gigi telefon din pijamale. De-ar ramane acolo cativa ani!

Cand dam petrecere? Da' serios acum... cand ne bucuram si noi la o terasa ceva de ghinionul caprei oierului?

Steaua No105.04.2009 10:21
Stii ce e mai trist in tara asta, si de ce ar trebui sa fie lumea indignata? Pentru ca nu s-a reusit arestarea ciobanului decat acum, cand a facut poate unul din cele mai "mici" lucruri "rele". Nivelul la care el actioneaza, in stil mafiot, in cercuri de interlopi, te face sa vezi adevaratul om Gigi Becali si sa-ti dai seama cat de mult se cuvine ca el sa se afle in libertate. Daca tu il vezi altfel pe cioban, problema ta. Pai da-mi voie sa te intreb ceva: daca tu, ipotetic, esti criminal in serie insa nu se reuseste arestarea ta decat pentru furtul unei oi (doar pentru asta exista dovezi), tu nu meriti sa te afli dupa gratii?

Nu vrei sa intelegi si pace. Eu nu am spus ca Becali trebuia sau nu trebuia arestat. Am spus ca hotii, acei mafioti interlopi, care au furat si santajat sunt in libertate, iar pagubitul, care poate fi si "Gheorghe Dracu", nu Becali, este in arest. Numai el!

Marius05.04.2009 10:27
Nu vrei sa intelegi si pace. Eu nu am spus ca Becali trebuia sau nu trebuia arestat. Am spus ca hotii, acei mafioti interlopi, care au furat si santajat sunt in libertate, iar pagubitul, care poate fi si "Gheorghe Dracu", nu Becali, este in arest. Numai el!

 

Si de ce nu sesizezi Avocatul Poporului sau alte institutii abilitate.? De ce nu implici organizatii care apara drepturile omului? De ce nu te postezi in fata Judecatoriei Sectorului 1 cu o pancarta pa care sa scrii "Fri Jiji"?

 

Cum protestezi tu impotriva unei decizii a justitiei care ti se pare nelegitima? Injurand cateva mii de oameni pe un stadion?

 

Scuza-ma sa-ti spun, dar ai probleme serioase de logica...

IdolulMeuHAGI05.04.2009 10:39

Sunteti atata de "porniti" si atat de "invrajbiti" impotriva lui Becali incat nu mai vedeti DREPTATEA!...Sunteti niste oameni fixati pe un lucru si gata! Si stunci ma intreb eu, cine a avut ieri dreptate?! Voi roboteii care strigati dupa sablon? sau noi care va huiduiam?!

fedora05.04.2009 10:41

Normal ca noi! Ce dreptate sa aveti voi? Voi sustineti un interlop ce favorizeaza hotii care v-ar putea fura masina chiar in timp ce scrieti astea pe forum si vorbiti de dreptate?

FCSB * Ady05.04.2009 10:41

Omule majoritatea nu au nimic personal cu Becali , Noi avem CU FINANTATORUL Becali , patronul Clubului Steaua. Si voi din tribune , pe la minutul 85 vi s-au terminat semintele si sucu' si ati inceput sa strigati Forza Steaua si sa huiduiti PN&PS.

 

Rusine!

 

Si fi sigur ca se va face dreptate in cazul "Becali"

 

:steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

Steaua No105.04.2009 10:44
Si de ce nu sesizezi Avocatul Poporului sau alte institutii abilitate.? De ce nu implici organizatii care apara drepturile omului? De ce nu te postezi in fata Judecatoriei Sectorului 1 cu o pancarta pa care sa scrii "Fri Jiji"?

 

Cum protestezi tu impotriva unei decizii a justitiei care ti se pare nelegitima? Injurand cateva mii de oameni pe un stadion?

 

Scuza-ma sa-ti spun, dar ai probleme serioase de logica...

Observ ca esti tendentios cu probleme serioase de obiectivitate. Eu nu am folosit acest prilej pentru a-mi exprima indignarea fata de arestarea lui Becali, ci am comentat articolul scris.

I-am explicat autorului de ce este lumea indignata. Nu pentru ca e Becali arestat. Pentru ca justitia a facut acelasi lucru pe care l-a facut si Becali. A lasat hotii in libertate.

In concluzie, nu am protestat si nici nu mi-a exprimat indignarea ca Becali este la racoare. Sper ca mai stii sa citesti si sa si intelegi, fara sa-mi mai pui in cont ceea ce nu am spus, doar pentru a-ti etala sfaturile rautacioase.

IdolulMeuHAGI05.04.2009 10:50

Daca sunteti impotriva finantatorului(la fel ca majoritatea dintre noi) strigati AFARA DIN Ghencea, Becali PLEACA, Becali NU TE MAI VREM. DAR NU ..."Becali LA PUSCARIE"

Fiti baieti destepti... Nu mai incurajati involuntar MAFIA DE LA NIVEL INALT!

:steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

Marius05.04.2009 10:58
Observ ca esti tendentios cu probleme serioase de obiectivitate. Eu nu am folosit acest prilej pentru a-mi exprima indignarea fata de arestarea lui Becali, ci am comentat articolul scris.

I-am explicat autorului de ce este lumea indignata. Nu pentru ca e Becali arestat. Pentru ca justitia a facut acelasi lucru pe care l-a facut si Becali. A lasat hotii in libertate.

In concluzie, nu am protestat si nici nu mi-a exprimat indignarea ca Becali este la racoare. Sper ca mai stii sa citesti si sa si intelegi, fara sa-mi mai pui in cont ceea ce nu am spus, doar pentru a-ti etala sfaturile rautacioase.

 

Eu am observat ca te-ai erijat in purtatorul de cuvant al specimenelor care au populat T1 si T2 la meciul cu Bistrita. De aceea ti-am raspuns intr-o maniera rautacioasa, ca sa transmiti mai departe ;)

armanovici05.04.2009 10:59
Nu mai incurajati involuntar MAFIA DE LA NIVEL INALT!

 

Locul unuii interlop ca Gigi e la puscarie...Asa ca nu ma intereseaza daca ajunge acolo datorita unor manevre politice, daca ajunge in urma unor reglari de conturi intre mafioti, nu ma intereseaza chiar deloc cum ajunge acolo pana la urma.

 

Poate sa construiasca 100 de biserici pe an, poate sa faca 200 de spitale intr-un an, nimic nu mai poate sa ii schimbe adevarata fata a lui Becali: infractor, interlop. santajist, nelegiuit, mincinos, duplicitar!

 

Asa ca La multi ani Gigi si Adevarat ca a intrat!

Steaua No105.04.2009 11:06
Eu am observat ca te-ai erijat in purtatorul de cuvant al specimenelor care au populat T1 si T2 la meciul cu Bistrita. De aceea ti-am raspuns intr-o maniera rautacioasa, ca sa transmiti mai departe ;)

Poti sta linistit. Ai observat prost!

Nelinistit sunt eu acum. Inseamna ca ai avut ceva "transmisibil" si m-ai gasit pe mine cobaiul?:)

IdolulMeuHAGI05.04.2009 11:10

ATUNCI TE INTREB EU ISTETULE. CINE FACE MAI MULT RAU IN TARA ASTA. Becali SAU SISTEMUL? CINE TE FACE PE TINE ACUM SA TE SCLAVESTI PRIN LUME SI IN TARA TA? Becali SAU SISTEMUL? TU ACCEPTI SISTEMUL IN DEFAVOAREA LUI Becali. NU CONTEAZA SISTEMUL, VREM Becali LA PUSCARIE. E MAI IMPORTANT Becali DECAT SISTEMUL pentru TINE MA PISPIRELULE? Lucrurile mici gen Becali sunt tinta voastra PISPIREILOR. Noi nu avem ca tinta Becali ci SISTEMUL si viata noastra, sa traim bine.

Noi venisem sa ne razvratim impotriva sistemului si voi stati cu Becali in brate, PISPIREILOR!

Marius05.04.2009 11:15
Poti sta linistit. Ai observat prost!

Nelinistit sunt eu acum. Inseamna ca ai avut ceva "transmisibil" si m-ai gasit pe mine cobaiul? :)

 

In momentul in care tu imi explici ce au vrut de fapt sa transmita oamenii de la tribune inseamna ca te erijezi in purtatorul lor de cuvant. Deci observatia mea nu e asa gresita.

 

P.S. Citeste-ti PM-ul.

Steaua No105.04.2009 11:22
In momentul in care tu imi explici ce au vrut de fapt sa transmita oamenii de la tribune inseamna ca te erijezi in purtatorul lor de cuvant. Deci observatia mea nu e asa gresita.

 

P.S. Citeste-ti PM-ul.

Ti-am spus ca ai inteles gresit. Eu nu m-am referit explicit la lumea din tribune pe Ghencea, ci la lumea din Romania!

 

P.S. Ti-am raspuns.

armanovici05.04.2009 11:57
NU CONTEAZA SISTEMUL, VREM Becali LA PUSCARIE. E MAI IMPORTANT Becali DECAT SISTEMUL pentru TINE MA PISPIRELULE?

 

 

Nu inteleg, pe cine faci tu pispirel...cui te adresezi cu apelativul respectiv?

luck8705.04.2009 12:05

e primul meu comentariu oarecum pro Gigi,asa ca astept injuraturile!!

Vad ca cei care il contesta vehement au trecut de mult de stadiul de obiectivism si de dreptul unor oameni de a-si spune parerea!nu e posibil sa injuri mii de oameni doar pt ca nu au aceeasi parere cu a ta(comentarii de genul taranii si sclavii de la tribune)

Am fost la meci in pn si am fost revoltat de ceea ce s-a intamplat pe stadion!bunul simt m-a invatat ca e inuman si nedrept sa dai intr-un om cazut la pamant.Cred in continuare ca Becali face rau Stelei si ar trebui sa plece,dar ce ati facut "voi","adevaratii suporteri",mi se pare o mizerie.Puteati afisa bannere mult mai inteligente decat "sa nu scapi sapunul".

Acum mi-am dat seama ca nu aveti ceva cu patronul Stelei Becali,ci cu omul Becali!!!!Plus ca ati postat ca veti incuraja echipa si il veti ignora pe Becali

La grupul nostru a venit unul dintre "voi" si ne-a spus ca daca nu strigam o sa ne bata dupa meci!si nu numai la noi!!oamenii trebuie sa inteleaga acum sau niciodata ca cel putin la meciul de ieri oameni din peluza au fost fortati sa strige!!!

Marius05.04.2009 12:13
e primul meu comentariu oarecum pro Gigi,asa ca astept injuraturile!!

Vad ca cei care il contesta vehement au trecut de mult de stadiul de obiectivism si de dreptul unor oameni de a-si spune parerea!nu e posibil sa injuri mii de oameni doar pt ca nu au aceeasi parere cu a ta(comentarii de genul taranii si sclavii de la tribune)

Am fost la meci in pn si am fost revoltat de ceea ce s-a intamplat pe stadion!bunul simt m-a invatat ca e inuman si nedrept sa dai intr-un om cazut la pamant.Cred in continuare ca Becali face rau Stelei si ar trebui sa plece,dar ce ati facut "voi","adevaratii suporteri",mi se pare o mizerie.Puteati afisa bannere mult mai inteligente decat "sa nu scapi sapunul".

Acum mi-am dat seama ca nu aveti ceva cu patronul Stelei Becali,ci cu omul Becali!!!!Plus ca ati postat ca veti incuraja echipa si il veti ignora pe Becali

La grupul nostru a venit unul dintre "voi" si ne-a spus ca daca nu strigam o sa ne bata dupa meci!si nu numai la noi!!oamenii trebuie sa inteleaga acum sau niciodata ca cel putin la meciul de ieri oameni din peluza au fost fortati sa strige!!!

 

Un comentariu extrem de amuzat si, in acelasi timp trist. Peluza Nord a scandat anti-Becali sporadnic, la inceput de meci si in final, asa ca imi e foarte greu sa cred ca cineva, oricine, ar fi venit la tine si te-ar fi amenintat cu bataia daca nu strigi anti-cioban.

 

Daca nu poti sa probezi ce ai spus, ai ban.

armanovici05.04.2009 12:14
bunul simt m-a invatat ca e inuman si nedrept sa dai intr-un om cazut la pamant.

 

Dar gorilele lui cum dadeau in tineri de 14,15,16 ani fara mila(unii dintre ei nu aveau nici buletin) cand acestia erau cazuti pe jos, calcati in picioare? Si acest "om" ce facea? radea in barba? De aceea natia noastra este unde este, ca am fost milosi de-a lungul anilor cu o multime de personaje care ne-au umilit, care au urinat pe demnitatea noastra, ne-au luat la misto pentru ca noi romanii suntem rabdatori.

 

Ce crezi ca patea cacareaza daca se juca cu simbolul a sute de mii de suporteri de alta natie? daca declara ca el face ce vrea cu echipa, ca o face stea cu n-spe colturi, ca o retrogradeaza decat sa pateasca el ceva?

Va erijati in aparatorul lui Gigi cand el este departe de a fi victima si nu e deloc la pamant. El numai om cu bun simt si logica nu este!

 

La multi ani Gigi!

twetwet05.04.2009 12:25

in momentul in care scopul nostru declarat este scaparea de bekali si din moment ce nicio alta actiune judecatoreasca, nicio alta oferta de cumparare, nicio injuratura, nicio intelegere si nicio presiune nu are efectul scontat, aceasta "auto-sesizare" a politiei chiar si vazuta ca un abuz mi se pare corecta

 

fa-te frate cu draq pana treci puntea.

 

nu putem schimba sistemul acum. daca vrem sa schimbam ceva ii taxam la alegeri!!

 

fomistilor daca nu va convine sistemul de ce luati parte la faurirea lui??

 

de ce isi permite unul sau altul sa va cumpere cu 100 lei la alegeri?

 

de ce cand aveti posibilitatea plasati subtil niste pile pentru cunostinte? de ce dati spaga la doctori? de ce va inchinati cand vedeti 100 de euro??

 

T1 si T2 nu sunt reprezentative pentru Steaua din simplu motiv ca majoritatea sustinatorilor de acolo (majoritatea) sunt "Suporteri" de rezultat!

 

asa ca lasati-ne sa ne ducem la bun sfarsit planul asta al nostru prin orice mijloace posibile si voi vedeti-va de vietile voastre!

IdolulMeuHAGI05.04.2009 12:45

Va lasam sa va duceti la capat orice plan, dar nu o sa acceptam sa il duceti prin orice mijloace. Fiindca daca actionati prin orice mijloace, intrati in aceeasi barca cu Becali si cu sistemul. Iar noi suntem impotriva acestei mentalitati. Noi nu suntem nici bagabonti, nici hoti si nici prosti sa ne rezolvam probleme prin orice mijloace. Strigati cu cap, dovediti si voi odata ca sunteti destepti. Ca de cantat sau de scos ceva nu prea am vazut. Nu am vazut nimic constructiv la voi. Avem cea mai slaba galerie si asta ar trebui sa va puna pe ganduri si sa va intereseze. Daca nu ar fii cantat tot stadionul la meciuri, voi nici n-ati conta. NU VOI SUNTETI Steaua! Steaua sunt milioane de suporteri.

Protasov05.04.2009 13:05

@Steaua n0 1 matale esti doar catar. Adica cam faci pe prostul pare-se. Imi e greu sa inteleg oameni ca dumneata, de obicei cand ii recunosc ma pun in locuri de unde nici macar nu-i pot vedea. Ar fi foarte frumos daca te-ai retrage cu bun simt - asta pentru ca am vazut ca un dialog cinstit nu poti sustine.

«123»