FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

UEFA a suspendat terenul Stelei!

«12»
redbluestar09.09.2005 14:25
Asta nu e din cauza lui Fecali (care are si el o gramada de bube in cap) ci din cauza idiotzilor care faceau ca maimutele ori de cate ori aia 2 de la Shelbourne atingeau mingea. Asta e... daca vin la meci toti frustratii care nu se pot descarca in alta parte...

Desi e exagerata, decizia e corecta.

 

in sfarsit cineva cu capul pe umeri! pt ceilalti, no offense! si mie mi-e super ciuda ca marlanii aia au fost asa de drastici, dar ne-am facut-o cu mana noastra! de fapt nu adevaratii suporteri, care vin la meci si fac ce trebuie (adica sa incurajeze echipa si pe baieti) sunt de vina ci ratatii aia care se credeau la gradinita si care nu stiu nimic despre Steaua si strica imaginea clubului

 

imi pare rau, dar pana si Jiji e mai presus de ei!

 

pacat ca nu jucam pe Ghencea; cred ca tocmai ne-am pierdut (prosteste) un atu f, f important!!! multumim, maimutoilor!

kishcutia09.09.2005 14:50
ce se putea intampla mai rau s-a intamplat.Se pare ca pana la urma banii vesticilor tot sunt buni la ceva si cine spune ca banii nu au nici o legatura cu asta sa se mai uite la meciurile din vest sa vada cum  injura aia. RUSINE UEFA

nu chiar cel mai rau....puteam sa jucam cu tribunele goale...asa...avem de facut 260 km si ii facem asta e! :| sper sa fim cat mai multi :)

montreal09.09.2005 15:13

Patronul Stelei a avut de ales ca locatii intre Constanta si Bacau si a optat pentru vechiul si bunul sau prieten, Dumitru Sechelariu. "Valerenga - Steaua se joaca la Bacau, este decizia finala", a subliniat Becali.

 

Dumitru Sechelariu a afirmat ca "Bacaul va oferi cele mai bune conditii Stelei pentru un meci european. Stadionul va fi plin ochi".

redbluestar09.09.2005 15:21

pai a ales bacau pt ca in constanta, conform deciziei UEFA, nu se PUTEA juca din cauza distantei mai mici

poate va fi stadionul plin, dar nu stiu daca un stadion plin in bacau va avea acelasi efact cu unul chiar si pe jumatate plin in Ghencea!!! eu totusi sper sa vina cat mai multi suporteri de-ai nostri si baietii sa faca un meci bun si sa ne duca in grupe!

sorin_77709.09.2005 15:23
Tehnic vorbind, Constanta e la 226km de Bucuresti, Bacaul la 288. Nu m-ar mira ca pt aia 24km sa nu putem sa jucam la Constanta...

 

Ar fi prea trasa de par. ipocrizia forumului UEFA nu ar mai avea margini...

I.N.Money09.09.2005 15:44

Si CSKA Sofia nu a patzit nimic? ca si aia erau in aceasi oala cu noi

OTAKU09.09.2005 16:00

da. ma asteptam

incep sa urasc pielea alba vest europeana

mi ar placea sa le dea gol "tiganu" de Nicolita

asta sa vada lumea cat de rasisti suntem

sau mai bine cat de "tigani" suntem

din partea mea, orice echipa din vest care calca in "mlastina" din Ghencea ar trebui sa fie fluierata din primu pana in ultimu minut.

a...da

si dea cuma incolo, la meciurile din UEFA imi vopsesc fatza cu crema de ghete

mi e rusine de rusinea lor.

redbluestar09.09.2005 16:17
din partea mea, orice echipa din vest care calca in "mlastina" din Ghencea ar trebui sa fie fluierata din primu pana in ultimu minut.

 

ce remarca puerila! daca ar face toti cum zici tu... bine ca ai adaugat "din partea mea"

imi pare rau, stiu ca e parerea ta, pot sa respect parerile celorlalti dar tu chiar ai fost deplasat aici!

SteauaToronto09.09.2005 16:18

Despre aceste lucruri puteti sa vorbiti la Steaua-Valerenga! Nu mai deschideti topicuri inutile!

OTAKU10.09.2005 08:19

pt redbluestar

am auzit de o treaba.....

in spania sunt tigani care vb romaneste

si sunt romani care vb intre ei in engleza ca sa nu fie luati drept tigani si dusi la sectie

un prieten de al meu jumate maghiar jumate roman

imi povestea ca vb cu maica sa romaneste in italia si se uita lumea la ei ca la infractori

o dadeau pe ungureste si n aveau nici o treaba

nu zic....ar fi exagerat sa consideri ca toti vesticii sunt persoane de rahat

da totusi .... ne acuza de discriminare discriminandu ne

ca si cum ai acuza un indian navajo de rasism dupa ce "rasa alba" i a decimat neamu si i a furat tara

florinzamfir10.09.2005 09:01

CONSTANTA inca mai spera ...

X-Klutz11.09.2005 15:39

Steaua tre' sa joace la Constanta.Din un anumit punct d vedere,C-ta e la 265 km distanta.Poate merge asta!Bacaul e nashpa.La Constanta o sa fie stadionul plin!(sunt constantean)Avem si stadion mai tare ca Bacaul.

In C-ta avem o vorba la sfarsitul unui meci castigat,dedicata echipei adverse:

"Am fost in Groapa,v-am salutat,v-am dat la M...E si-am plecat!"Asta strigam si dupa meciul Stelei cu Valerenga!

Hai Steaua!! :!:

reddog12.09.2005 13:00

Ce interesanta scandare. Ce legatura are meciul cu Valerenga si ura voastra contra lui Dinamo? Uite asta nu imi place mie. Inteleg in campionat sa se strige anti Dinamo, dar si la meciurile cu echipe externe... Si nu spun ca noi nu facem la fel...

florinzamfir17.09.2005 12:37

O intrebare pentru cunoscatori ...

Unde va sta galeria Stelei in meciul cu norvegienii de la Constanta? in Peluza din NORD (unde sta de obicei cand vine la Constanta) sau in cea din SUD (unde este Legiunea Marina)? ca n-am chef sa-mi cumpar bilet langa norvegieni :)

«12»