UEFA a decis să amendeze echipa antrenată de Oleg Protasov cu 40.000 de franci elvetieni si să suspende terenul pentru o etapa Steaua nu poate juca urmatorul meci la o distanță mai mică de 250 km de Bucuresti
UEFA a decis să amendeze echipa antrenată de Oleg Protasov cu 40.000 de franci elvetieni si să suspende terenul pentru o etapa Steaua nu poate juca urmatorul meci la o distanță mai mică de 250 km de Bucuresti
Da si se pare ca vom putea juca la Bacau sau Constanta... Cred ca la Constanta ar fi mai nimerit... oricum situatia este de tot rahatu... "Felicitari" celor care au scandat lozinci rasiste...
PS: GG apucate de teren daca tot este suspendat si fa-l odata, ca arata suprafata ca un izlaz.
In acelasi timp, se vede cat de mici suntem pentru Europa...
E o marlanie ce-au facut, sa le fie rusine :evil:
si eu zic ca la Constanta ar fi cel mai nimerit.Pacat de decizia de suspendare a terenului pe care o vad nedreapta.Bine macar ca nu jucam fara spectatori!!!!Sa le aratam vikingilor cine este Steaua!!!!
Spre grupele UEFA
Clubul Steaua a anuntat prin gura presedintelui MM ca va lasa abonatii sa intre GRATIS la meci... Jucati la Constanta!!!
Ai dreptate Sorin!Acum ar fi momentul prielnic ca dupa meciul cu Dinamo sa inceapa lucrarile de refacere a gazonului din Ghencea!meciurile din grupele UEFA le-am putea disputa si in Cotroceni ca si partidele de campionat.Si in plus de asta in campionat nu mai avem meciuri tari in Ghencea pana la primvara!!!
SPRE 23
Decizia UEFA = toleranta 0 fata de rasism.
Totusi cam exagerata masura pentru o prima abatere.
oricum jucatoriilor n-o sa le pice tocmai bine aceasta veste, una e sa joci la tine acasa si alta e sa joci la Constanta, alt stadion, alt public, alta atmosfera.
Daca lasa portiile deschise, o sa vina la meci tot felul de curiosi care n-au nici o legatura cu Steaua.
Valerenga are drumul netezit spre grupe. Va fi foarte greu de eliminat.
Constanta va asteapta. Tinand cont ca galeria Farului este infratita cu cea a Stelei, si ca a jucat aici si nationala si ce spectacol a fost, ca sa nu mai vb de rezultat, Constanta este cea mai buna solutie. Este si un oras frumos, ii ducem pe jegosii aia in Bacau sa rada de noi? Macar sa ne dam mari cu un oras frumos. Deci, ma repet, Constanta asteapta Steaua. Impreuna contra Cainilor!
Unde ati vazut voi rasizm in Ghencea????????????Eu merg meci de meci dar nu am vazut asa ceva.Lazio joaca meci de meci cu zvastica pe gard si....???????????ce masuri sau luat????????Nimic inafara de cateva injuraturi care se adreseaza rapidului care nu are nici o treaba cu UEFA nimic . :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
o sa jucam la bacau..ca e prietenu Seche acolo
Tehnic vorbind, Constanta e la 226km de Bucuresti, Bacaul la 288. Nu m-ar mira ca pt aia 24km sa nu putem sa jucam la Constanta...
Bataie de joc , nu se poate asa ceva.
Auzi tu cica avem portrete cu hitler si antonescu sau nu stu ce banner rasist de vreo 40 de metri pe stadion????Cat de prosti pot sa fie unii???
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
MOARTE BLATTER :!: :!: :!: :!:
UEFA - RESPECT THE EAST-EUROPEAN FOOTBALL, NOT JUST THE WEST-EUROPEAN MONEY!
da in Cotroceni nu se poate?
da in Cotroceni nu se poate?
:lol:
Daca mutam Cotroceniul la 250 km de Bucuresti se poate. :lol:
Nu stiu d unde au inventat aia ca bacau e o solutie.si dc nu putem juca in cotroceni?o mare tampenie!!!!e clar ca UEFA e cu ochii p noi,dar nu inteleg dc.p cine am deranjat noi?sper ca va imaginati cum trebuie sa joace Steaua cu valerenga sa ne calificam....nu mai vb d arbitrii...dar nu numai Steaua ci si rapid si Dinamo.eu sunt convins ca jucatorii au orgoliu si vor demonstra p teren cine e Steaua Bucuresti!
Sa le aratam tuturor cine este Steaua!!!!
Cum nici un necaz nu vine niciodata singur pun pariu ca si arbitrii o sa ne dezavantajeze in ambele meciuri!
trebuie facut ceva!
Nu-i prima data cand UEFA ne trateaza diferit. Cine e oare rasist sau xenofob?
As vrea sa jucam la Constanta, dar cum distanta pana acolo nu-i de 250 km (de unde si cifra asta aberant de mare?) e mai probabil sa jucam la Bacau.
Orice-ar fi noi suntem campionii si trebuie sa jucam bine pe orice teren!
Sa dam o lectie conducerii UEFA si norvegienilor! Sa razbunam calificarea Norvegiei in dauna Romaniei si mai ales esecul cu prapaditii lui Rosenborg!!!
se va da acces liber la stadion Doar abonatiilor Stelei.
Becali a devenit un fel de Vadim (PRM) al fotbalului european, are pusa eticheta de extremist, greu o sa scape de ea.
UEFA nu vrea sa auda de el, si din pacate nici de Steaua.
Le-a oferit dusmaniilor Stelei tot felul de cadouri, dand declarati peste declarati, care mai de care mai ridicole, presa doar a speculat, si iata rezulatul Steaua=Becali=extremism.
Decizia UEFA este una total deplasata si exagerata avand in vedere ca nu suntem recidivisti, ci la prima abatere. O amenda si un avertisment ar fi fost suficiente, insa asa este cand suntem un popor insignifiant in ochii Europei. Va trebui sa depasim acest moment dificil si sa le dam o palma nesimtitilor de la UEFA calificandu-ne mai departe. Oriunde se va decide sa jucam trebuie sa ne sustinem echipa la bine si la greu. Forza Steaua !
Asta nu e din cauza lui Fecali (care are si el o gramada de bube in cap) ci din cauza idiotzilor care faceau ca maimutele ori de cate ori aia 2 de la Shelbourne atingeau mingea. Asta e... daca vin la meci toti frustratii care nu se pot descarca in alta parte...
Desi e exagerata, decizia e corecta. La Spania - Anglia FIFA a dat amenda de 100.000 franci dar nu a suspendat terenul spaniolilor...
De-abia asteptau un motiv sa ne taxeze
ce se putea intampla mai rau s-a intamplat.Se pare ca pana la urma banii vesticilor tot sunt buni la ceva si cine spune ca banii nu au nici o legatura cu asta sa se mai uite la meciurile din vest sa vada cum injura aia. RUSINE UEFA
asta-e realitatea. Banul conduce.
astia de la UEFA, si in general in Europa, au deja formata o imagine despre Romania sau Steaua, o imagine pe care din pacate ne-o formam singuri cu mana noastra (ex: mineriade, lebede, trafic de carne vie, coruptie, declarati aberante, scandari rasiste, etc).
Ce a afacut UEFA:
s-a intamplat in Romania sa strige ca maimutele cand au vazut negri jucand fotbal,
unde? la Steaua. Ce stim noi de Steaua in ultimul timp? Declarati extremiste ale patronului, politica, etc.
Concluzie: Tendinta spre rasism, patronul si publicul, se incurajeaza.
Masura: peste bot, simplu si la obiect
Daca vrem sa protestam impotriva deciziei UEFA, putem sa le transmitem un mesaj la i***@***. Nu stiu daca putem face mai mult de atat, poate doar un banner semnificativ la meciul retur cu Valerenga care se va juca cine stie unde. :evil: