Si locul 6 poate prinde UEFA in cazul in care nu stii.Nu ai nevoie de fulare.Ceea ce nu-ntelegi tu,nebunaticule este ca pentru foarte multi au contat performantele ca sa devina stelisti...ceea ce nu este si cazul meu. Corsicanu' (liderul rapidistilor) avea dreptate cand spunea ca in anii 90 Steaua juca in Liga Campionilor cu o jumatate de stadion gol.Unde era atunci marea masa de suporteri? A venit Becali,a dat notorietate echipei si ce sa vezi...ani buni la UEFA (2004-2005) stadioane arhipline,chiar si in provincie cand juca Steaua. Inainte de mai face tot de felul de caracterizari despre cat de stelist e unul sau altul,mai interesati-va de anii pe care nu ia-ti prins si despre istoria fotbalului...nu ar strica.
Bai netrebnicule, te-am ignorat cat am putut in speranta ca palmele in cap primite de la altii te vor face sa de cari de pe acest forum in alte locuri, acolo unde poti sa discuti cu amicii tai antistelisti (gunoieri, olteni ,etc) aceste mituri rasuflate. Vad ca si moderatorii te suporta ,poate din ideea preconceputa ca "fiecare are dreptul la opinie" , dar prejudecata asta trebuie sa inceteze. Nu toate panaramele trebuie ascultate , sau daca vor sa aiba un punct de vedere nu le opreste nimeni sa cante la alta masa, in loc sa promoveze pe site-ul stelistilor cu nerusinare niste mizerii spuse de un alt mizerabil de Giulesti (scuze pentru pleonasm)
Bai, citatorule din Corsicanu !
Ce stii tu despre anii 1994-96 din Liga Campionilor ? Ai fost tu la vreun meci, stiai tu unde e stadionul Steaua pe vremea aia ? Spune-mi habarnagiule, dar la revenirea in cupele europene a clubului iubit doar pentru spirit, cati spectatori au fost desi jucau cu Inter Milano ? 15 000, iti spun eu desi meciul a fost pe National la o ora acceptabila.
Cat despre Steaua de atunci, e adevarat ca au fost meciuri cu stadionul pe jumatate gol dar asta din mai multe motive :
1. la toate echipele imediat dupa Revolutie s-a inregistrat o scadere dramatica a nr. de spectatori, deci inclusiv la Steaua. Cati oameni au avut in cupele europene Dinamo sau prazarii tai ? Orice statistica iti confirma ca mult mai putini ca inainte de 89.
2. ora foarte inaintata si neobisnuita pentru acele vremuri. Inchipuieste-ti ca in '95 nu erau atatea masini, taxiuri isi permiteau foarte putini, iar mijloacele de transport in comun se retrageau la depouri mai devreme. Numai eu stiu de cate ori n-am facut drumul Ghencea- Bucur Obor (unde stateam) pe jos la 2 noaptea.
3. In anul trei de participare, cand probabil facea referire idolul tau , nivelul de performanta scazuse si lumea a simtit asta. Nu vom fi niciodata noi romanii ca Liverpool sa venim indiferent de rezultat sau de adversari. La orice echipa , inclusiv alea "iubite dezinteresat" ,crapid, Poli Timisoara sau prazilia , nr. de spectatori este direct proportional cu performanta de moment.
Cat despre teoria absolut imbecila pe care o promovati toti anti-stelistii, ca "Steaua are fani doar din cauza rezultatelor" va mai spun doua lucruri:
1. Este pana la urma absolut normal sa fie asa. Vi se pare ca Ajax, Man UTD, Benfica, Real, Juventus, Bayern sunt lideri de piata in acest domeniu fara sa fi avut vreo istorie glorioasa ?
2. Pot sa-ti confirme si cei mai in varsta de pe acest site, Gica, Andrei Sava ca si in perioada ante Sevilla, adica in anii de seceta 65-75-85 Steaua avea cel mai numeros grup de microbisti la nivel national. A, ca nu erau constituiti intr-o galerie ca a celui pe care-l lingi , asta e perfect adevarat dar prea putin relevant.
In fine, astept ziua cand cei care se ocupa de site te vor vomita pentru todeauna, faptul ca il preaslavesti pe cioban nu este atat de periculos fata de mizeriile pe care le postezi despre trecutul Stelei pe care unii, mai tineri si mai neinstruti, chiar ar putea sa le creada.