Drogatu' tre' sa se scuture de 17 milioane de euro in fata lu' Abramovich.
Drogatu' tre' sa se scuture de 17 milioane de euro in fata lu' Abramovich.
Niste magari astia de la Chelsea.
Mai mai ca-mi vine sa plang pentru prafuitul ala de Mutu.
N-avem de unde sti ce clauze au existat in contractul lui Mutu cu Chelsea.
Mutu n-are de unde sa plateasca banii, probabil se va lasa de fotbal sau va fi suspendat pe viata din orice competitie sportiva.
Ce bine...
Laszlo Sepsi a fost din nou imprumutat de Benfica si tot la Racing Santander.Noul imprumut se intinde pana la 30 iunie 2010.
http://www.realracingclub.com/actualidad/n...e.aspx?tid=1960
.jpg)
Razvan Rat a marcat un gol pentru Sahtior in partida cu Vorlska, scor 1-1.
Sergiu Radu si Emil Jula, au marcat cate un gol pentru Cottbus. Jula si Ovidiu Burca au fost integralisti la Energie Cottbus, in timp ce Sergiu Radu a evoluat pana in minutul 86. La FC Magdeburg, Catalin Racanel a fost titular, el jucand pana in minutul 85.
Mijlocasul roman Mihai Tararache a reusit ambele goluri cu care echipa germana MSV Duisburg (Liga a II-a) a castigat, duminica, scor 2-1 (1-0), partida sustinuta, in deplasare, cu Rot-Weiss Erfurt (Liga a III-a), in prima runda a Cupei Germaniei.
au marcat goluri frumoase, sergiu radu a jucat impecabil, de ramarcat pasea de gol pentru emil jula dar si lobul superb peste portar,
golul lui ratz ..pff foarte frumos
hai mutule scoate bani.....nu zice k nu ai ,cat castigi u pe an potzi sa o ajutzi p rapid sa nu dea faliment
i-auzi sa faca cheta sa-l ajute pe Mutu
nici sa ma impuste nu i-as da ... doar e dinamovist ![]()
Adrian Mutu a marcat la debutul in noul sezon din Italia.
Condusa de Bolognda pe tabelã încã din minutul 24, grație reușitei lui Osvaldo, Fiorentina a revenit pe tabelã în minutul 65, cînd românul Adrian Mutu a preluat o minge în centrul careului advers și a șutut puternic sub bara porții apãrate de Viviano. Atacantul român a fost rezervã, intrînd pe teren în startul primei reprize în locul lui Jovetici.
Panthrakikos - Iraklis 1-1 in min 75
Marcatori:
N.Dica in min 29 pentru Iraklis, la care este titular si V.Iacob
M.Mitu a intrat in min 59, iar in min 69 pentru Panthrakikos, la care mai joaca si D.Orac titular.
*Dica reuseste dubla in minutul 77
Mihai Tararache a marcat un gol, si a fost coautor la un altul in meciul castigat de MSV Duisburg cu 3-0 contra echipei Fortuna, din Liga a 2-a Germana, iar Victoras Iacob a marcat pentru Iraklis in ultima etapa din Grecia.
Un taran a decis sa faca cheta pt dealer-ul de la nationala ... Ii dau si eu ceva ... mult ghinion in strangerea banilor
Foarte bine a facut Chelsea cu drogatu` asta. Vroiati sa ii dea si flori echipa nu? Jeg ordinar , asta e ! Si cand te gandesti ca l-au prins la un control de rutina .... ganditi-va si voi de cate ori a mai tras pana atunci
Ce Chelsea ma...
Daca era destept... da nu e... cerea o hartie la mana ca poate sa se transfere oriunde fara nici o pretentie financiara din partea clubului Londonez... pentru ca ei l-au dat afara.
Echipa in opinia mea cu care poti incepe reconstructia la nationala Romaniei:
Pantilimon - Sapunaru, Goian, Chivu, Rat - Torje, Lazar, Ghioane, Tanase - F.Costea, Marica
rezerve: Lobont, Stefan Radu, Pulhac, Radoi Herea, Deac, Stancu, M.Costea.
Ai si executanti de lovituri libere (Costea sau Chivu)
Ai si jucatori de viteza (Torja, Marica)
Ai si jucatori care pot face diferenta (Tanase, Costea)
Ai si jucatori care fac faza defensiva foarte bine si suteaza bine de la distanta (Lazar, Ghioane)
Torje? Pulhac?
Iar te-ai drogat mah?
Torje chiar e bun. Nu e constant dar isi da silinta pe teren. Cu Letonia de exemplu am avut ghinion. Cine a vazut meciul poate sa confirme. Am avut ocazii dar n-a fost sa fie. Pur si simplu la noi nu vroia sa intre in poarta iar orice contraatac taios al Letonilor se solda cu gol in poarta noastra! Spre deosebire de meciul de la Belgrad, tineretul chiar a jucat fotbal! Scorul iti fura imaginatia, dar realitatea din teren n-a fost chiar atat de zdrobitoare precum o arata tabela.
In mare parte sunt de acord cu ce a postat Ronnie, doar ca, parerea mea, Lobont este inca peste Pantilimon si poate sa joace mult si bine!
Torje? Pulhac?Iar te-ai drogat mah?
Vorbeste moldoveanu' din Brasov. Pai tu vrei numai pe Maldarusanu, Ilyes sau Hadnagy.
Ilyes sau Hadnagy, la nationala dintr-o tara vecina
Naționala României ar mai putea câștiga un jucător. Refuzat de Steaua, Denis Alibec a ajuns la echipa a doua a lui Inter Milano. Jucătorul in vârstă de 18 ani s-a impus insă repede și i-a atras atenția lui Mourinho, care a decis să-l testeze și la echipa mare. Astfel, Denis Alibec a fost chemat la prima echipă pentru amicalul italienilor cu FC Vaduz. Constănțeanul a fost folosit incă din primul minut, alături de nume mari precum Toldo, Materazzi, Samuel sau Quaresma și n-a dezamăgit.
Inter s-a impus cu scorul de 2-1, ambele golur ale italienilor i fiind marcate de Arnautovic. Alibec a fost coautor la prima reușită și a contribuit și la inscrierea celul de-al doilea gol. Inter Milano a inceput in următoarea formulă : Toldo - Donati, Cordoba, Materazzi, Samuel - Quaresma, Vieira, Motta, Mancini - Arnautovic, Alibec. Au mai intrat pe parcursul meciului Orlandoni, Obinha, Fortunato, Beretta, Carlsen și Rigione.
Inter.it
A fost un amical si a fost folosit pentru ca toti atacantii mari ai interului erau la echipele nationale. Oricum , sper sa ajunga mare.
unde pot vedea si eu golul dat de Niculae ? tot caut dar nu gasesc
<h2 style="padding-left: 23px;">Nicolae Dica a marcat un gol in victoria obtinuta de formatia sa in deplasare, cu scorul de 3-2, cu PAS Giannina, in etapa a 13-a a campionatului Greciei.</h2>
Dica a inceput ca titular, a inscris golul doi al echipei sale, in minutul 52, si a fost inlocuit, in mintul 79, cu Kone.
Constantin Gâlcă a fost numit antrenor interimal la echipa UD Almeria, după ce Hugo Sanchez a fost demis, duminică seară, de pe banca tehnică a formației aflate pe poziția a 17-a in Primera Division, anunță Goal.com.
Gâlcă deținea funcția de antrenor al echipei secunde a clubului Almeria până să fie numit interimar la prima formație.
Hugo Sanchez a fost demis de la conducerea tehnică a echipei UD Almeria după infrângerea din meciul cu Espanol Barcelona, a șaptea din 11 meciuri.
Antrenorul mexican Hugo Sanchez a antrenat formația UD Almeria timp de 363 de zile.
Nu cred ca ramane el antrenor,Almeria negociaza cu Simeone,Luis Fernandez si Luis Enrique...Dar cine stie...
Daca reuseste sa prinda cateva meciuri la Almeria si o sa scoate rezultete bune, poate, poate o sa ramana.