FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jucatorii Romaniei

«13456711»
Lari31.07.2009 10:38

Drogatu' tre' sa se scuture de 17 milioane de euro in fata lu' Abramovich.

Ronnie31.07.2009 10:39

Niste magari astia de la Chelsea.

MoWeed31.07.2009 10:58

Mai mai ca-mi vine sa plang pentru prafuitul ala de Mutu.

 

N-avem de unde sti ce clauze au existat in contractul lui Mutu cu Chelsea.

 

Mutu n-are de unde sa plateasca banii, probabil se va lasa de fotbal sau va fi suspendat pe viata din orice competitie sportiva.

Maye31.07.2009 11:07

Ce bine...

Maye31.07.2009 22:17

Laszlo Sepsi a fost din nou imprumutat de Benfica si tot la Racing Santander.Noul imprumut se intinde pana la 30 iunie 2010.

http://www.realracingclub.com/actualidad/n...e.aspx?tid=1960

Sepsi(2).jpg

Daniel-Ionut03.08.2009 11:08

Razvan Rat a marcat un gol pentru Sahtior in partida cu Vorlska, scor 1-1.

 

Sergiu Radu si Emil Jula, au marcat cate un gol pentru Cottbus. Jula si Ovidiu Burca au fost integralisti la Energie Cottbus, in timp ce Sergiu Radu a evoluat pana in minutul 86. La FC Magdeburg, Catalin Racanel a fost titular, el jucand pana in minutul 85.

 

Mijlocasul roman Mihai Tararache a reusit ambele goluri cu care echipa germana MSV Duisburg (Liga a II-a) a castigat, duminica, scor 2-1 (1-0), partida sustinuta, in deplasare, cu Rot-Weiss Erfurt (Liga a III-a), in prima runda a Cupei Germaniei.

ady_ultras03.08.2009 11:34

au marcat goluri frumoase, sergiu radu a jucat impecabil, de ramarcat pasea de gol pentru emil jula dar si lobul superb peste portar,

golul lui ratz ..pff foarte frumos

alexstelistu9707.08.2009 17:48

hai mutule scoate bani.....nu zice k nu ai ,cat castigi u pe an potzi sa o ajutzi p rapid sa nu dea faliment

 

 

:ce_oameni: i-auzi sa faca cheta sa-l ajute pe Mutu

nici sa ma impuste nu i-as da ... doar e dinamovist :nono:

Daniel-Ionut22.08.2009 17:40

Adrian Mutu a marcat la debutul in noul sezon din Italia.

Condusa de Bolognda pe tabelã încã din minutul 24, grație reușitei lui Osvaldo, Fiorentina a revenit pe tabelã în minutul 65, cînd românul Adrian Mutu a preluat o minge în centrul careului advers și a șutut puternic sub bara porții apãrate de Viviano. Atacantul român a fost rezervã, intrînd pe teren în startul primei reprize în locul lui Jovetici.

Daniel-Ionut23.08.2009 17:38

Panthrakikos - Iraklis 1-1 in min 75

Marcatori:

N.Dica in min 29 pentru Iraklis, la care este titular si V.Iacob

M.Mitu a intrat in min 59, iar in min 69 pentru Panthrakikos, la care mai joaca si D.Orac titular.

 

*Dica reuseste dubla in minutul 77

Daniel-Ionut01.09.2009 16:31

Mihai Tararache a marcat un gol, si a fost coautor la un altul in meciul castigat de MSV Duisburg cu 3-0 contra echipei Fortuna, din Liga a 2-a Germana, iar Victoras Iacob a marcat pentru Iraklis in ultima etapa din Grecia.

Vlad Bogdan02.09.2009 12:39

Un taran a decis sa faca cheta pt dealer-ul de la nationala ... Ii dau si eu ceva ... mult ghinion in strangerea banilor

Foarte bine a facut Chelsea cu drogatu` asta. Vroiati sa ii dea si flori echipa nu? Jeg ordinar , asta e ! Si cand te gandesti ca l-au prins la un control de rutina .... ganditi-va si voi de cate ori a mai tras pana atunci

Daniel-Ionut02.09.2009 13:20

Ce Chelsea ma...

Daca era destept... da nu e... cerea o hartie la mana ca poate sa se transfere oriunde fara nici o pretentie financiara din partea clubului Londonez... pentru ca ei l-au dat afara.

Ronnie11.10.2009 15:56

Echipa in opinia mea cu care poti incepe reconstructia la nationala Romaniei:

 

Pantilimon - Sapunaru, Goian, Chivu, Rat - Torje, Lazar, Ghioane, Tanase - F.Costea, Marica

 

rezerve: Lobont, Stefan Radu, Pulhac, Radoi Herea, Deac, Stancu, M.Costea.

 

Ai si executanti de lovituri libere (Costea sau Chivu)

Ai si jucatori de viteza (Torja, Marica)

Ai si jucatori care pot face diferenta (Tanase, Costea)

Ai si jucatori care fac faza defensiva foarte bine si suteaza bine de la distanta (Lazar, Ghioane)

MoWeed11.10.2009 15:57

Torje? Pulhac?

Iar te-ai drogat mah?

Astristul11.10.2009 19:22

Torje chiar e bun. Nu e constant dar isi da silinta pe teren. Cu Letonia de exemplu am avut ghinion. Cine a vazut meciul poate sa confirme. Am avut ocazii dar n-a fost sa fie. Pur si simplu la noi nu vroia sa intre in poarta iar orice contraatac taios al Letonilor se solda cu gol in poarta noastra! Spre deosebire de meciul de la Belgrad, tineretul chiar a jucat fotbal! Scorul iti fura imaginatia, dar realitatea din teren n-a fost chiar atat de zdrobitoare precum o arata tabela.

 

In mare parte sunt de acord cu ce a postat Ronnie, doar ca, parerea mea, Lobont este inca peste Pantilimon si poate sa joace mult si bine!

Ronnie11.10.2009 19:25
Torje? Pulhac?

Iar te-ai drogat mah?

 

Vorbeste moldoveanu' din Brasov. Pai tu vrei numai pe Maldarusanu, Ilyes sau Hadnagy.

MoWeed11.10.2009 20:17

Ilyes sau Hadnagy, la nationala dintr-o tara vecina

Daniel-Ionut15.11.2009 07:33

Naționala României ar mai putea câștiga un jucător. Refuzat de Steaua, Denis Alibec a ajuns la echipa a doua a lui Inter Milano. Jucătorul in vârstă de 18 ani s-a impus insă repede și i-a atras atenția lui Mourinho, care a decis să-l testeze și la echipa mare. Astfel, Denis Alibec a fost chemat la prima echipă pentru amicalul italienilor cu FC Vaduz. Constănțeanul a fost folosit incă din primul minut, alături de nume mari precum Toldo, Materazzi, Samuel sau Quaresma și n-a dezamăgit.

 

Inter s-a impus cu scorul de 2-1, ambele golur ale italienilor i fiind marcate de Arnautovic. Alibec a fost coautor la prima reușită și a contribuit și la inscrierea celul de-al doilea gol. Inter Milano a inceput in următoarea formulă : Toldo - Donati, Cordoba, Materazzi, Samuel - Quaresma, Vieira, Motta, Mancini - Arnautovic, Alibec. Au mai intrat pe parcursul meciului Orlandoni, Obinha, Fortunato, Beretta, Carlsen și Rigione.

 

Inter.it

 

 

gio_stgloria15.11.2009 09:37

A fost un amical si a fost folosit pentru ca toti atacantii mari ai interului erau la echipele nationale. Oricum , sper sa ajunga mare.

cRiss4Steaua15.11.2009 12:26

unde pot vedea si eu golul dat de Niculae ? tot caut dar nu gasesc

Daniel-Ionut06.12.2009 18:35

<h2 style="padding-left: 23px;">Nicolae Dica a marcat un gol in victoria obtinuta de formatia sa in deplasare, cu scorul de 3-2, cu PAS Giannina, in etapa a 13-a a campionatului Greciei.</h2>

 

Dica a inceput ca titular, a inscris golul doi al echipei sale, in minutul 52, si a fost inlocuit, in mintul 79, cu Kone.

Daniel-Ionut21.12.2009 09:42

Constantin Gâlcă a fost numit antrenor interimal la echipa UD Almeria, după ce Hugo Sanchez a fost demis, duminică seară, de pe banca tehnică a formației aflate pe poziția a 17-a in Primera Division, anunță Goal.com.

 

Gâlcă deținea funcția de antrenor al echipei secunde a clubului Almeria până să fie numit interimar la prima formație.

 

Hugo Sanchez a fost demis de la conducerea tehnică a echipei UD Almeria după infrângerea din meciul cu Espanol Barcelona, a șaptea din 11 meciuri.

 

Antrenorul mexican Hugo Sanchez a antrenat formația UD Almeria timp de 363 de zile.

 

 

red&blue_boy22.12.2009 11:37

Nu cred ca ramane el antrenor,Almeria negociaza cu Simeone,Luis Fernandez si Luis Enrique...Dar cine stie...

Daniel-Ionut22.12.2009 16:54

Daca reuseste sa prinda cateva meciuri la Almeria si o sa scoate rezultete bune, poate, poate o sa ramana.

«13456711»