Foarte frumos scris articolul.
Referitor la comentarii, stiu ca o sa imi atrag antipatii dar asta este parerea mea. Sunt suporter stelist de prin '73, am vazut multe pe stadionul ala. Nu inseamna ca sunt cel mai stelist dintre voi:), nicium asta! Va spun asta ca sa aveti un punct de pornire atunci cand ma judecati. Olaroiu a fost cel mai prost pregatit antrenor care a calcat vreodata in Ghencea! Si atat.
Protasov - stofa de campion, pur sange, ce mai! Piturca - prea orgolios cu o personalitate care ii cam stirbeste celelalte calitati. Zenga - un ciupitor de scoruri, tipic italieneasca atitudinea lui ca antrenor, cu toate astea un tip extrem de serios. Hagi stie cam tot despre fotbal dar nu stie sa se exprime decat din teren. Munti- un om fara noroc si cam supus pt a deveni un antrenor bun.
Lacatus este numarul 1 al ultimilor 20 ani la Steaua din orice ipostaza privesti lucrurile. Ce a facut, chiar ce face el in acest moment pt Steaua vine dintr-o abnegatie de care putini dintre noi sunt in stare. Lacatus este imposibil de judecat, sigur are ca toti oamenii lipsuri. Continui sa sustin ca in circumstante diferite s-ar fi putut implini ca un mare antrenor.
Totodata, toate aceste judecati sunt strambe! Pt ca nici unul dintre acestia, nici macar Protasov - nu au fost lasati sa isi faca meseria. Experienta la Steaua ca antrenor este ca o pata mare de cerneala pe Cv-ul oricarui antrenor in acest moment. Cu atat mai mult respect pt Lacatus care incearca - nici el nu stie cum - sa impace capra cu varza.
Toate cele bune!
