Din nou, maestrul Gica Chioru pune punctul pe "i".
Astia mai tinerei, luati aminte, ca nu va strica si incetati sa va mai raportati la Lacatus ca la cele sfinte!
Dar niciodata dragostea si devotamentul unui suporter adevarat - cum spune dl Chioru, nu ar fi aparut daca nu ar fi existat acei angajati ai clubului, pe care puteti sa-i numiti cum vreti, de la "mercenari" la "sluga" ori "eroi" sau "idoli", dar care au adus titluri, cupe si mai presus de toate - amintiri de neuitat, si pe care unii isi permit sa-i desconsidere.
Am mai spus-o, in buna traditie autohtona.
P.S
Cand peste ani se va vorbi de Steaua nu se va vorbi nici de Azazello, nici de Gica Chioru, Ionescu sau Popescu, ultras sau "samantar" ci de Voinescu, Zavoda, Jenei, Lacatus...
Nimeni dintre noi nu este superior nici cat negru sub unghie acestora.
Doar ca tot, ca intreg, avem sansa sa ramanem in istorie prin felul cum stim sa ne respectam valorile si sa fim alaturi de echipa noastra. Si poate doar asa, peste ani se va scrie despre "Steaua si suporteri ei".