FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali: "Suntem condamnati impreuna, pana la moarte" (Telesport)!

«12»
fredysteaua04.03.2009 19:02

sa fie condamnat el cu mamica lui impreuna de mana la rahova !

agramatulee

mugur8604.03.2009 19:11

exact asta l-a intrebat lecce. Si ce a raspuns, ca asa vrea el, asa ii place sa conduca....

 

Nu ma surprinde cu nimic, un raspuns tipic pentru Gigi Becali. El nu priveste Steaua decat ca pe jucaria lui personala. II ofera imagine, chiar si bani, iar victoriile nu reprezinta altceva decat motive de a-i "mieuna" lui Borcea la telefon si de a se impauna ca "Becali e cel mai tare, nu se pune nimeni cu el". Dupa parerea mea, Becali doar asta intelege din fotbal, ca trebuie sa fie el mai smecher decat Borcea, Muresan, Copos samd.

giglio04.03.2009 19:32

Becali vrea o noua impacare, sa fie din nou liniste, dupa care va face pe stapanul cu prima ocazie. Acum, ca tot au reinceput protestele sunt de acord ca trebuie sa continue si sa dureze cat mai mult. poate ca acum au mai multe sanse de castig datorita faptului ca e oricum dezamagit de esecul din politica si din asa-zisele afaceri imobiliare.

Ne doare inima ca echipa va pierde meciuri fara suporteri, dar poate ca intr-adevar merita sa facem sacrificiul asta.

Pe de alta parte, stim cu totii ca daca am merge si anul asta in CL , va mai ramane macar vreo 3 ani pe aici. Sa fim de acord atunci ca merita sacrificat anul asta.

Iiiiiiiiiiiiiih ... ce mor totusi sa vad ca ia Dinamo cu echipa aia de schiopi titlul.

Kekea04.03.2009 20:37
Becali vrea o noua impacare, sa fie din nou liniste, dupa care va face pe stapanul cu prima ocazie. Acum, ca tot au reinceput protestele sunt de acord ca trebuie sa continue si sa dureze cat mai mult. poate ca acum au mai multe sanse de castig datorita faptului ca e oricum dezamagit de esecul din politica si din asa-zisele afaceri imobiliare.

Ne doare inima ca echipa va pierde meciuri fara suporteri, dar poate ca intr-adevar merita sa facem sacrificiul asta.

Pe de alta parte, stim cu totii ca daca am merge si anul asta in CL , va mai ramane macar vreo 3 ani pe aici. Sa fim de acord atunci ca merita sacrificat anul asta.

Iiiiiiiiiiiiiih ... ce mor totusi sa vad ca ia Dinamo cu echipa aia de schiopi titlul.

 

Bine ai revenit la realitate giglio

dee04.03.2009 20:41

Degeaba nu il vreti la echipa, daca nu il faceti sa inteleaga DE CE nu-l vreti la echipa. Cum sa plece un om daca nu stie de ce trebuie sa plece ?

 

Chiar credeti ca Gigi si-a dat efectiv seama de ceea ce va doare pe voi?

Becali judeca rapid la prima impresie prin ceea ce vede efectiv, ca-i si el ca si unii dintre voi, impulsiv si nu mai trece de faza aia, va catalogheaza, va pune la zid, spunandu-si : astia ma injura ca nu-i las cu torte, astia ma injura ca am bagat echipa a 2-a la meciul din Cupa,astia ma injura si ma fac Satana, astia ma injura ca am fluturat steagul lui Dinamo, astia ma injura ca nu si-au gasit pe altii sa injure ... si tot aduna omul , tot aduna si mai rabufneste din cand in cand ...deh' ii normal, la cate se aduna, insa sunt ferm convinsa ca el n-a adus niciodata la un numitor comun toate actiunile astea voastre "anti", adica n-a inteles ceea ce pe voi intr-adevar va doare: nu omul Gigi ci ceea ce a adus "nou" in fotbal Gigi, va doare ca a corput/pervertit fotbalul adevarat. Ca daca el ar fi inteles, sigur s-ar fi vazut "ceva" in comportamentului lui, chiar nu-l suspectez a fi un caz pierdut, ceva bun trebuie sa fie si in omul asta. Raman la parerea ca el, in fond ,n-a inteles nimic, oricat de multe "forme" i-ati tot aratat, pentru ca el le-a luat ca pe atacuri directe la persoana sa si nu le-a interpretat ca pe niste proteste impotriva faptelor sale. Cum sa se schimbe omul?!

 

Eu as alege alt tip de protest - un stadion gol, care sa-l atinga si la buzunar, si la suflet, ca daca tot judeca dupa ceea ce vede, sigur un stadion gol, o sa aiba un alt impact asupra lui, decat unul plin care-l huiduie. Standionul gol, abandonat, ar atrage si reactii in presa, deci v-ati putea spune off-ul punct cu punct, si poate, poate, Gigi ar constientiza ceea ce a facut si face si ar incepe sa le rezolve punctele, eventual ajutat si de alti actionari, daca realizeaza ca nu poate sa le faca fata.

 

Spuneam pe un topic, ca am ramas profund impresionata de coregrafia de la meciul cu Vasluiul pe care eu nu l-am vazut direct, doar am vazut poza. Si ma gandeam eu, wow, ce mesaj profund, intens, sugestiv ... wow ... si dupa ce l-am vazut in sfarsit si eu, cu sonor, TOTUL s-a ruinat :)

Degeaba atata efort, daca o dati mereu in bara (no ofens). Injuraturile alea, au anulat toata valoarea demersului vostru, pentru ca Gigi, chiar daca ar fi "cazut" pe ganduri, sigur la prima injuratura s-ar fi trezit brusc si a spus: " ahhh, iarasi golanii aia, derbedeii naibii, ce oameni! auzi la ei, sa ma faca Satana" Voi nicinu lasati omul sa judece, ca ii dati motive sa va "respinga" orice doleanta.

 

p.s eventual, reprezentatii peluzelor, ar trebui sa-si schimbe maniera de abordare a problemei si sa dicute cu omul pe limba lui, nu cum vedem noi!

vanfootball04.03.2009 22:19
..........

 

p.s eventual, reprezentatii peluzelor, ar trebui sa-si schimbe maniera de abordare a problemei si sa dicute cu omul pe limba lui, nu cum vedem noi!

 

 

Ce sa se mai discute cu el? Aproape toata lumea stie, in afara de putinii naivi demni de mila, ca omul asta nu crede ca a facut nimic rau si ca nu se va schimba niciodata. Au fost discutii intre el si suporterii, din cate am auzit eu, dar Gigel al nostru a ramas neschimbat. In momentul de fata, eu unul, nu vreau ca Becali sa inteleaga absolut nimic din protestele galeriei, vreau doar sa plece. Lamurit, nelamurit, de bunavoie sau nu, omul asta trebuie sa dispara de la Steaua. Nimic altceva nu conteaza! Crezi ca daca suporterii "vorbsc pe limba lui", Becali o sa spuna "Da, mai baieti, aveti dreptate voi. Nu stiu cum am putut sa fiu atat de ignorant, dar acum ma caiesc si o sa fiu un om mai bun de acum incolo." Si au trait fericiti pana la adanci batraneti!... Traiesti intr-o lume de povesti, draga mea. Ciobanul asta e un mafiot, un interlop periculos, nici clanul Preda (aia care s-au batut cu BGS-ul in mall) nu sufla in fata oamenilor lui Becali prin oras. Asta nu e om cu care sa ai discuti despre onoare, performanta si prestigiu.

danimarcu04.03.2009 22:32
Degeaba nu il vreti la echipa, daca nu il faceti sa inteleaga DE CE nu-l vreti la echipa. Cum sa plece un om daca nu stie de ce trebuie sa plece ?

Fii serioasa,crezi ca poti vorbi cu babuinul asta civilizat?

Crezi ca el nu stie care sunt nemultumirile noastre?Poti sa te bazezi pe cuvantul lui Jiji mai mult de doua minute?

Auzi la el,"suntem condamnati impreuna pana la moarte".In cazul asta sper sa crape de urgenta.

Becali,AFARA DIN Ghencea!!!!!!!

 

danimarcu04.03.2009 22:38
Eu zic ca este un pas imens in aceasta lupta dintre el si suporteri..A facut bine ca printre altele si-a cerut scuze fata de suporteri.

Cat de naiv esti!

Omul asta se contrazice singur de-a lungul unei singure fraze de 4-5 ori,si tu inca il mai crezi?... :ce_oameni:

handrei04.03.2009 22:41

Individul asta nu intelege nimic, asa cum nici Ceausescu nu a inteles de ce a picat. S-a inconjurat de lingai (inclusiv Lacatus, din pacate) care ii tot spun ce vor sa auda .. e imun la realitate.

 

Auzi idee, suntem condamnati. Cine ne-a condamnat??? Nu e decizia lui Gigi Becali? O fi Dumnezeu cel care l-a pus in Ghencea si acum nu mai putem scapa de el. Poate el in boala lui chiar crede asa ceva, cine stie???

anti gigi04.03.2009 22:57

bai Gigi eu prsonal nu fac niciun compromis cu tine..........te voi contesta si dupa ce vei pleca de la Steaua,iti voi contesta toata familia cate zile ve ti mai avea pe acest pamant

dee05.03.2009 05:52
Ciobanul asta e un mafiot, un interlop periculos, nici clanul Preda (aia care s-au batut cu BGS-ul in mall) nu sufla in fata oamenilor lui Becali prin oras. Asta nu e om cu care sa ai discuti despre onoare, performanta si prestigiu.

 

Era o parere strict personala, nu o acuza, unii oameni vad jumatatea plina a paharului, altii jumatatea goala. Pe mine un om cum e Gigi, adica unul atata de "rau" ma intriga si mai tare pt a-i gasi latura buna, in sensul ca eu pornesc de la principiul ca fiecare om trebuie sa aiba ceva bun, e imposibil sa fie in halul ala in care eu il vad. Altii insa, gandesc complet invers, vazand ceea ce face (comportament, fapte) ii pun sentinta definitiva. E o diferenta de perceptie, atata tot.

 

Repet, e o parere strict personala, mie, din tot ceea ce a facut si declarat Gigi ( si crede-ma,poti sa-ti dai seama daca un om minte in cunostinta sau necunostinta de cauza) nu mi-a reiesit ca el intr-adevar v-a inteles. Iar faptul ca pozeaza mai mereu in victima in fata presei ( normal, exagerand cu o nesimtire crasa) imi intareste convingerea ca el chiar nu constientizeaza vina pe care o poarta. "A intelege" nu inseamna "a aproba", insa fara "intelegerea celelaltei parti", e clar ca in veci nu o sa sa se ajunga la "aprobare", deci "condamnati impreuna, pana la moarte!" Pana si reactia asta a lui, spune totul ca el N-A INTELES FONDUL PROBLEMEI ca de aia a reactionat asa!

(adica si de ciuda raman sa va fac voua rau asa cum imi faceti voi mie... 'oi fi eu mai nebuna, dar asta cred, pe bune)

 

varianta 2: chiar daca intelege ca a gresit, nu-i dati timp sa remedieze,pt ca iarasi unul dintre voi o comite.

 

E ca si cum eu m-as certa toata ziua cu Somanescu incercand sa ne explicam unul altuia punctele noastre de vedere, deci, sa dialogam, chiar daca nu ne aprobam (intr-o prima faza), vine dintr-o data eminenta sa SS_Lazio si cu un tupeu obraznic scrie asa : MARS afara! (chiar asa mi s-a adresat si nu numai o data) Atunci, chiar daca eu,citind ceea ce a scris, simt ca omul are dreptate, cand vad finalul sar in sus " cum isi permite sa ma trateze ca pe ultimu' "gunoi"? dar cine se crede parlitu' asta? cum de-si permite? dar cine-i el? un anonim! si de-al dracului raman si-l *** pe asta de nu se vede ! si daca vad ca, continua cu nesimtirea si o da pe o malitie politicoasa "te rog frumos lasa-ma in pace, te rog iesi", il mai *** inca o data, apoi ma calmeze , dar il mai *** totusi ,o data, ca bonus si abia dupa ma retrag, daca am CHEF,bineinteles.

 

De aceea nu m-am retras dintr-o anumite discutie despre tigani purtata pe acest forum, pt ca m-am enervat la culme si de-l vedeam K1 faceam cu el (un "face to face" verbal , inainte sa ajunga altii care ar fi sarit pt mine sa-i dea si portia a doua, fizica) , insa nefiind in fata mea, am vrut sa mai raman sa fac un K1 virtual, pt ca mie nu-mi spune nimeni cand sa ma retrag, ca doar nu-s cainele nimanui, eu ma retrag, cand simt intr-adevar ca am gresit dar totodata cand stiu sigur ca voi mi-ati inteles punctul meu de vedere, sau ma retrag pentru ca situatia sa nu degenereze total, insa niciodata NU MA RETRAG LA ORDIN, ca nu-s "gunoiul" nimanui pe care-l arunca cand are chef el. Deci ambele parti trebuie sa se inteleaga, nu neaparat sa se aprobe, dar sa inteleaga prima data!

 

inlocuiti acum:

1. Somanescu cu reprezentantii suporterilor

2. eu cu Gigi Becali

3. SS_Lazio cu peluza, vazuta ca un intreg

4. parlitu' de Lazio cu "derbedeii, vagabonzii care ma injura"

5. cei care sar pt mine cu gorilele lui Zmarandescu

6. K1 real - presa avida de scandal

7. K1 virtual cu Gigi la emisiunile TV

________________________________________________________

NU asta e Gigi Becali???

 

Noroc ca eu nu-s Gigi, deci, nu va speriati pt integritatea corporala a lui Lazio, pot sa-i opresc , iar prietenii mei sunt "animale" doar daca-i musai :)

 

Stanici va rade cu lacrimi, dar nu stiu in ce maniera as putea explica mai bine. Cu nesimtitii te comporti asa cum merita , cu porcii' gen Doru reusesti sa te intelegi, insa nu inseamna ca ne si aprobam de la inceput, dar cu porcii care-s si nesimtiti, deci combinatia letala (SS_Lazio), nu ii ierti si-i "arzi", chiar daca stii ca nu-i va durea asa cum te-a durut pe tine ( ei avand, totusi, dreptate), dar macar ii sacai si-i enervezi si-i scoti din sarite prin simplul tau refuz de a te conforma "ordinelor" ! cam asta e ideea ( exact ceea ce face Gigi) :) In orice situatie omul reactioneaza, doar nu-i "presul" nimanui.

 

varianta 1: ori n-a inteles fondul problemei si trebuie gasita alta maniera de explicare, insa din punctul lui de vedere, ca si cum noi am fi Gigi si trebuie sa constientizam ce ii supara pe "aia" care ne tot injura, nu sa-i trantim in fata o lista de doleante.

varianta 2: i-ati calcat orgoliul, deci Gigi are orgoliu, deci, daca are orgoliu inseamna ca are si o farama de respect pt propria persoana si nu se lasa terfelit, daca ai respect pt propria persoana si pretinzi respect, inseamna ca la randul tau capabil sa respecti pe cei care la randul lor te respecta,(nu te trateaza ca pe un "gunoi" indiferent de superioritatea lor) respectul pt altii implica si onoare, deci s-ar putea ajunge ca el sa va inteleaga, daca ii explicati asa cum trebuie! nu despre asta era vorba? onoare si respect. Ca restul decurg din astea, ai onoare, vrei sa lupti, ai nevoie de jucatori, ii iei altii mai buni etc etc etc Adica, ceea ce eu spun, Nu Gigi e Satana, noi trebuie sa fim Satana, sa-l ademenim, sa pice definitiv in Iad si sa lase Raiul Stelist in pace :) il atragi, ca sa fii sigur ca atunci cand e aproape, "sutul" pe care i-l dai va fi necrutator.... nu doar il tot "sacai".

 

@Vlad

de aceea exista presa ca sa poate fi manipulata opinia publica in favoarea noastra si nu ei sa manipuleze opinia publica prin faptele noastre! Nu castigi respectul nimanui ( fie si al presei) pt ati sustine cauza daca nu impui respect! Doar nimni nu vrea sa-si asocieze imaginea cu cea a unor "derbedei, vagabonzi, care numai injura", asa cum opinia publica va percepe ( si nu indrazniti sa spuneti ca nu e asa, pt opinia publica nu e formata numai din microbisti) de aceea,ei vor prezenta ceea ce se intampla, insa mereu, de la distanta si nu implicandu-se de partea voastra vizibil, pt ca marea masa nemicrobista sa nu-i judece ca pe voi!Deci, protestele ar trebui din punctul meu de vedere CONTINUATE, insa in alta maniera! Nu trebuie lovit ca sa-l doara, trebuie lovit continuu ca sa simta "de ce" e lovit! Voi il loviti doar fizic, adica nu se va schimba, trebuie sa-l loviti psihic ca sa constientizeze ca trebuie sa se schimbe sau, daca nu poate face fata, sa constientizeze ca trebuie sa lase pe altul si sa se retraga! Presa trebuie sa faca un front comun, insa unitatea presei impotriva lui Gigi o poti face (zic eu) prin dreptate, respect si onoare, in aparenta, insa in esenta o tactica perfida. Voi luptati pt dreptate si onoare, insa aparentele denatureaza clar demersul vostru, deci, mai bine fiti diabolici si veti obtine dreptatea si onoarea! :)

sau macar incercati ... mare lucru ca mai sta Gigi 2 luni, oricum l-am suportat atata!

 

Sper sa nu mi-o luati in nume de rau, insa personal asa cred... si da Del Piero , oi fi eu sarpele, insa daca nu risti in viata si nu mai schimbi tactica (care vezi ca nu da rezultate) vei fi condamnat sa ramai " pe loc", adica in acelasi stadiu, cu Gigi! Si "frica lui Gigi" de care tu te bucuri atata eu o vad ca pe o incercare timida de a se apropia de voi, in niciun caz ca ii este frica de Lazio, e o incercare de a intelege fondul, insa la primul atac al parlitului , fii sigur ca o sa riposteze asa cum a mai facut-o. Oricum, tu faci cum crezi de cuvinta, n-am cum sa te opresc eu sa nu-l injuri :)

vlad05.03.2009 07:08

@Andreea,

Cred ca orice protest ,de orice tip,nu are nicio izbanda fara sustinerea mass-mediei.Din pacate aici este problema,nu mai exista deontologie in acest sector. goana dupa bani,dupa scandal incalca orice norma de bun simt a ziaristilor. Scanadalul prinde mai bine la public. Asta inseamna bani multi. Niciodata Becali nu va muri pentru ca intotdeauna va fi resuscitat de toata mass-media. Rareori a fost pus la punct de unii ziarsiti,care si-au adus aminte pentru ce au ales aceasta meserie. Ai vazut cu cata usurinta a putut influenta mass-media opinia cetateanului de rand in cazul Preda (pt ca tot a aminitit colegul nostru despre ei)? A plecat din start, condamnandu-i,a inceput sa devina monoton acel scandal si atunci mass-media a pus tunurile pe firma de paza ,i-a disculpat pe membrii acelei grupari pentru a intriga cetateanul de rand,multumit de promptitudinea pe care a aratat-o presa in prima faza.

Si apoi totul s-a transformat in :" Imbarliga-i drace,ca si mie-mi place!"

Oricat ne-am stradui sa protestam impotriva lui Becali si l-am "omori", intotdeauna Ivanovici,Radu Morarau,Dan Diaconescu,Sport.ro,GSP-ul si multi altii il vor resuscita!

 

Doar mort fizic nu-l va mai putea resuscita nimeni!

Marius05.03.2009 07:40
Bai cioban imbecil nu vrem sa vedem Real, Arsenal etc in Ghencea, noi vrem sa batem Real, Arsenal, Barcelona la ei acasa.

 

Ei hai, si eu vreau un Bentley decapotabil :)

 

Cand o sa ajungem sa batem Real, Arsenal si Barcelona in deplasare io o sa alerg in **** goala pe Magheru.

 

Cu orice tip de conducere am avea la club.

fedora05.03.2009 07:54
Becali vrea o noua impacare, sa fie din nou liniste, dupa care va face pe stapanul cu prima ocazie. Acum, ca tot au reinceput protestele sunt de acord ca trebuie sa continue si sa dureze cat mai mult. poate ca acum au mai multe sanse de castig datorita faptului ca e oricum dezamagit de esecul din politica si din asa-zisele afaceri imobiliare.

Ne doare inima ca echipa va pierde meciuri fara suporteri, dar poate ca intr-adevar merita sa facem sacrificiul asta.

Pe de alta parte, stim cu totii ca daca am merge si anul asta in CL , va mai ramane macar vreo 3 ani pe aici. Sa fim de acord atunci ca merita sacrificat anul asta.

Iiiiiiiiiiiiiih ... ce mor totusi sa vad ca ia Dinamo cu echipa aia de schiopi titlul.

Salut, te intreb fara nici o ironie, tu ai scris astea sau ce s-a intamplat?

DelPiero1005.03.2009 08:25

Incepe sa-i fie frica ciobanului...este bine!Dar nu trebuie sa cedam ispitei ''sarpelui'' si sa continuam protestele...

juby05.03.2009 08:53

Atunci mori ? Cat mai repede ?

 

P.S. sczue pentru urarile .. nefaste, insa nu ma pot abtine de la o asemenea afirmatie, cand in jurul meu plutesc cuvinte ce fac rau mie, semenilor mei de sange ros-albastru, si prea-iubitei mele.

vanfootball05.03.2009 10:01

@dee

 

"daca ai respect pt propria persoana si pretinzi respect, inseamna ca la randul tau capabil sa respecti pe cei care la randul lor te respecta,(nu te trateaza ca pe un "gunoi" indiferent de superioritatea lor) respectul pt altii implica si onoare, deci s-ar putea ajunge ca el sa va inteleaga, daca ii explicati asa cum trebuie!"

 

Pentru a analiza o asemenea problema, trebuie, mai intai, sa intelegi personajul. Iar daca faci o asemenea afirmatie, inseamna ca nu-l intelegi absolut deloc pe Gigi Becali. Omul asta ii respecta doar pe cei ce-l pupa in fund, aia care ii spun ce frumos e el, ce bogat e, cata dreptate are in toate problemele abordate, ce filantrop nepereche e, cat de indispensabil e el Stelei si fotbalului romanesc etc. Asa e cu omul fara carte ajuns la putere, singurul adevar acceptat e adevarul lui. Stiu ca iti vine greu sa crezi ca exista asemenea oameni, dar exista. Si nu mai avem loc de ei in tara asta.

Imi esi foarte simpatica, esti foarte inocenta si chiar ai multe de spus, dar nu te irosi pe subiecte legate de Becali, nu are rost.

dee05.03.2009 10:09

eu zic sa mai aprofundezi problema si sa recitesti ceea ce eu am scris, chiar te rog!

oricum, era o parere ... fiecare e liber sa gandeasca si sa actioneze asa cum crede de cuviinta.

Onoare si respect ( adica Gigi out definitiv) obtii prin tactici diabolice (ascunse, prin manipulare), nu prin acte care sa denatureze clar onoarea si respectul! Voi pretindeti respect, insa voi il respectati pe el? :)

 

Si de ce ar pleca Gigi ca-l injura unul? doamne, bine ca nu-s eu Gigi, 30 de secunde e mult.... 2 secunde maxim mi-ar fi trebuit sa va fac praf pe toti Gigi ii smecher, profitor , insa e , totusi "crestin", deci are un punct sensibil. Eu, as fi diabolica cu voi , deci 2 secunde mi-ar trebui pt acel K1 -cu tot cu "onoarea si respectul vostru" pt care luptati ! ( si pune-ti intrebarea "de ce") Cred ca as baga Steaua in faliment, decat sa vi-o dau voua, daca as fi Gigi. ... si dupa as renaste-o din propria cenusa, dar tot nu v-as lasa-o voua! Si pt ca sunt "perfida" mi-as face si testamentul si as lasa-o nepotilor, nepotilor mei, in cazul in care voua va trece prin cap sa ma "asasinati" :-) ... deci, tot cu mine in Iad o sa veniti si voi, "asasinii mei" :) "suntem condamnati sa fim impreuna"! Gandeste-te si DE CE? cand lupti pt o cauza dreapta, nu trebuie sa lupti in zadar, ci trebuie sa iti cunosti intr-adevar adversarul, iar asta o poti face doar daca judeci asa cum judeca el, doar asa iti poti da seama cum il poti distruge definitiv!

 

stiu, stiu sunt inocenta si simpatica, ms .... nu o sa ma mai irosesc, pt ca nici mie nu-mi place sa lupt pt cauze pierdute ;)

Stanici05.03.2009 10:38

Esti inocenta(?), simpatica(?!!) si de-a dreptul naiva, as putea spune ca esti cam gasculita in acest domeniu :)) . S-a vazut clar ca singurul mod in care a putut fi afectat a fost prin proteste virulente, fara perdea. Tine prea mult la imagine ca sa faca vreo manevra impotriva suporterilor pe stadion si, in idiotenia lui si datorita unor suporteri pitiponci care il sustin, are impresia ca inca e apreciat. Iar singurul mod prin care poate fi facut sa inteleaga ca nu mai este dorit e prin atacurile la persoana dumnealui, s-a incercat de atatea ori cu vorba buna si expunerea argumentelor logice- fara niciun fel de rezultat.

dee05.03.2009 10:49

ok, sunt si naiva ...ms. Daca esti "afectat" nu inseamna ca o sa si pleci, din contra atunci cand esti afectat" inseamna ca suferi si il lovesti si pe ceilalti la fel, ca sa-i doara si pe ei. Cum ii poti lovi? simplu, prin presa, prin victimizare,prin scoaterea in evidenta a "derbedeilor care ma injura"... apoi, tot prin presa, dupa perioada de "victimizare" treci la contraatac si sugerezi necesitatea luarii unor masuri care sa duca la "ameliorearea situatiei" si concepi un plan diabolic astfel incat voi, astia "luminati" sa fie izgoniti din Raiul stelist definitiv. Va las cu fumigene, petarde, torte ce vreti, insa va bag si niste conditii , niste amenzi din alea incat sa va usture. Voi, "muscati" din fructul interzis si cadeti in pacat. rand pe rand, va distrug pe toti...

 

Eu ,victima,Gigi, cel blamat, care face acuma bine, ii intelege pe suporteri, nu sunt eu cel CINSTIT, care RESPECTA pe toata lumea" ? eu zic ca da. Lumea, opinia publica n-ar fi de partea mea? eu zic ca da? AM O IMAGINE IMACULATA? cine sunteti voi? luptatorii pt dreptate si adevar? cu siguranta NU. Parca-mi pare rau ca nu-s Gigi, pe bune.. pac-pac. Asa cum ti-am zis Stanici K1 in 2 sec as face cu voi toti. Atata timp cat nu te pui TU in locul adversarului tau, n-ai nicio sansa sa-l invingi. Si pt ca eu is si mai perfida decat Gigi, pt ca ati indraznit sa imi aduceti asa o ofensa in public, ( voi personajul colectiv, anonim si nu ala principal- care practic are de suferit de pe urma actelor voastre) v-as bantui si dupa ce va izgonesc din Rai, va caut eu pe strazile Iadului ... fii sigur de asta. pac-pac Spune-mi mie un om public, care daca a fost denigrat, n-a avut o reacatie, un drept la replica??? chiar crezi ca daca el, va iesi din scena fotbalului o va face pe usa din dos? inseamna ca tu esti naiv ... Razboinicul lumii sa iasa pe usa de servici si nu sa coboare pe treptele principale? chiar daca coboara intr-un final. Mai bine mor o data cu voi, dar OFENSA in public tot mi-o platiti... deci, condamnati sa ramanem impreuna in Iad!

 

Fiti voi aia "luminati" :)

 

Va doresc succes!

 

p.s Gigi e acum in perioada de victimizare ... insa ,poate ma fac consilierul lui de imagine, doar pt ca am curiozitatea de a cronometra cat mi-ar lua : 1 secunda (1 luna) sau 2 secunde (2 luni) .. hmm chiar am niste dubii de ce a spus 30 secunde, mi se pare cam mult :laugh:

p.p.s Doru, nu tu mi-ai zis ca actionezi din impuls? adica daca cineva da in tine ce faci? te tragi deoparte si-l rogi sa nu mai dea? tu dai rapid inapoi. Eu? care n-am forta necesara de a te bate concep o tactica si te "lovesc" in alta maniera , insa la fel de dureroasa. Tu si eu suntem anonim, Gigi Becali ( asa cum e el cu pacate sau nu) e un NUME! Si nu poti terfeli numele unui om in public, fara sa te astepti ca vezi ... doamne, isi va cere iertare, va pleca ... dar NUMELE? cum isi sterge pata?

p.p.s vanfootbal, nu vreau sa ma intelegi gresit, insa esti o cauza pierduta :) cine ti-a zis tie ca trebuie sa vorbesti "civilizat"? nu tonul conteaza, ci ceea ce ii zic "fructul interzis" pe care i-l oferi si care stii sigur ca-l va accepta. Ce te face sa crezi ca va pleca pt ca il injura niste "anonimi"? cand doar numele lui va aparea MARE in presa? Tu inca nu ti-ai dat seama ca omul asta, bun, rau, prost, incult,cum vrei tu .... are ORGOLIU??? Mai bine indur o palma decat o umilinta in public! Nu poti sa-l dai afara pe Gigi, ca asa vor muschii vostri, trebuie sa-l faci din contra sa creada ca il vreti, ca-l acceptati, sa dialogati cu el si sa incercati sa remediati situatia,(pana cand intr-adevar o sa-l puteti da afara) sugerandu-i tot felul de lucruri, de imbunatatiri de fapt il manipulezi( eventual ceva legat de actionari, insa indirect) insa NICIODATA nu i le impuneti ca el e PATRONUL si tu ... ala mic si amarat. care n-ai dreptul sa comentezi atata timp cat EL a facut totusi ceva pt clubul asta. Nu sari acuma pe mine, ti-am zis ce crede el. Asta ar trebui sa stii. N-ai cum sa-l dai afara cu un "sut" in fund, ci doar el poate sa o faca in privinta voastra. E nevoie de perioada de tranzit, ca vreti sa acceptati sau nu.Deci, nu-l poti da pe Gigi afara maine,insa, il poti da afara la sfarsitul returului pregatindti minutios terenul si culpabilizandu-l la final,prin presa. Ceea ce vreau sa spun, il poti face pe Gigi sa plece doar prin presa, insa presa, ca sa fie unita impotriva "raului" trebuie sa-i "terfeleasca" ea numele, nu presa sa-i terfeleasca numele prin voi ( adica ceea ce faceti vizibil) pt ca n-aveti cum facand asta, sa realizati o unitate a presei + televiziunii impotriva lui. Unii or sa va asculte, altii or sa-l creada pe Gigi, el o sa fie victima, iar atata timp cat sunt 2 victime, cum naiba sa existe un invingator? "Spunerea " fata de Becali nu inseamna umilinta mai, ci un aparent respect reciproc, o "falsa pace" care doar pregateste terenul pt lovitura finala, insa tu, trebuie sa ai imaginea CURATA pana la final. Nu pricep, nu este unul care poate sa-l minta fara sa-l linguseasca? In loc sa spui vreau asta, vreau aia, mai degraba ii sugerezi indirect, ca el sa ia decizia in favoarea ta, iar, in acelasi timp comunici cu presa etc etc. Gandeste-te ca cineva trebuie sa vina in locul lui Gigi. Cine crezi ca va dori sa-i fie numele batjocorit pe stadion? de ce ar avea "ala" incredere ca peste 2 luni nu-l injurati si pe el? Sigur sunt metode alternative, nu doar asta care-ti place tie, (injuratura) care mi se pare cea mai facila.

 

gata, nu mai intervin... SUCCES !

vanfootball05.03.2009 11:26

@dee

 

"Atata timp cat nu te pui TU in locul adversarului tau, n-ai nicio sansa sa-l invingi."

 

Corect! Dar, iti repet, tu nu il intelegi pe Becali oricat ai incerca sa te pui in locul lui. EL nu vrea intelegere, el vrea supunere. Daca suporterii opresc protestul, primul lucru spus de Gigi o sa fie

"Vedeti? I-am linistit pe derbedei. Pai se puneau aia 20-30 de golani cu Becali, e greeeeu cu Becali. Suporterii ma iubesc, acum ca am scapat de instigatori".

Si daca, sa zicem, s-ar ajunge la un acord, dupa cum spui tu, ce crezi ca ar urma? Nu ar mai iesi Gigi la TV sa spuna tampenii de Steaua, nu ar mai face el primul 11, nu ar mai anunta premierea altor echipe sau s-ar sterge cu buretele tot noroiul aruncat pe istoria Stelei de catre Becali? Sau poate o sa vanda Steaua, asa din simpatie pentru suporterii care nu-l mai injura?

Spune-mi tu, ce asteptari ai avea in urma unor discutii civilizate (desi au fost destule pana acum) intre Becali si suporteri?

maye05.03.2009 11:43

Nu te mai crede nimeni infectule!

1uLy4Nn05.03.2009 17:18

s-a descoperit leacul impotriva ciumei dapai leacul impotriva ciobanului

4_ever_steaua06.03.2009 12:48

"eu spun altfel, pe mine mã intereseazã Liga Campionilor și pot sã ne batã și Dinamo, și Rapid."

cum poti sa spui ca "pot sa ne bata si dinamu si rapid"? omul asta nu se gandeste ca ar fi o dezamagire sa te bata Dinamo?inteleg ca el vrea in CL,si noi vrem,dar sa spui ca poate sa ne bata Dinamo...e revoltator..ce cretin

«12»